Skocz do zawartości
matias515

Komputer [4000-5000zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam w planach zmianę mojego zestawu komputerowego, tzn monitor już w drodze (Philips momentum 436m6vbpab 43ćale). Komputera używam obecnie głównie do przeglądania internetu i oglądania filmów. Natomiast chciałbym zobaczyć jak przez te parę lat zmieniła się grafika i móc odpalić w miarę świeże tytuły na max ustawieniach(fajnie by było w 4k) bo dotychczas w użyciu była tylko konsola PS4. W wolnym czasie chciałbym też montować filmiki z gopro w 4k.

Ogólnie ustaliłem sobie budżet w granicach 4-5tys. Chcę aby zestaw był kompletny razem z zainstalowanym systemem więc dobrze by było aby wszystko było kupione w jednym sklepie.

 

Co powiedzielibyście na taki zestaw:

1. https://www.sferis.pl/komputer-stacjonarny-actina-core-i5-9600k-intel-uhd-630-geforce-rtx-2060-16gb-ddr4-dimm-ssd-256gb-win10-p617266

2. https://allegro.pl/oferta/fox-battlefield-5-ryzen-7-2700-16gb-ssd-rtx-2070-8177359628

Edytowane przez matias515

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do montowania filmów ryzen 2700 do gier 4k min rtx 2070 ale nawet on będzie wymiękał najlepiej rtx 2080ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten "gotowiec" co podałeś nadaje się do grania w FHD ewentualnie 1440p z obniżeniem suwaków graficznych.

Do 4k i max ustawień to i rtx 2080ti (sama karta przekracza budżet) będzie czasami za słaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli za bardzo o grach w 4k nie mam za bardzo co myśleć. Natomiast co do tego zestawu powyżej jest sens tyle płacić czy lepiej coś do 3-4tysi złożyć a ewentualnie za rok coś zmodernizować. Tak jak pisałem wcześniej nie jestem graczem, w nowe tytuły pogrywam tylko czasami na zwykłym PS4, a chciałbym się spowrotem przesiąść na PC.

Edytowane przez matias515

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie ma sensu kupować gotowego zestawu.

Napisz w czym montujesz te filmiki 4k i czy jest to priorytet? Korzystasz z akceleracji QSV czy OpenCl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie jest to priorytetem. Nagrywam dosyć trochę filmików i jakąś konkretniejszą obróbką dopiero chciałbym się zacząć bawić w wolnym czasie. Aktualnie nagrywam tylko w FHD ponieważ nie posiadam ani TV ani monitora 4k(nowy dopiero w drodze).

 

A co powiecie o tym zestawie? https://allegro.pl/oferta/fox-battlefield-5-ryzen-7-2700-16gb-ssd-rtx-2070-8177359628

Lepszy od tego pierwszego?

Edytowane przez matias515

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ~5000 zł możesz już mieć coś takiego

- Ryzen 7 2700

- MSI B450 Tomahawk

- G.Skill Aegis 2x8GB 3000MHz

- Fortis 3

- SilentiumPC AR5 TG

- MSI RTX 2070 Armor

- Cruciala MX500 250GB

- Toshiba P300 1TB

- Zasilacz Supremo FM2 750W albo Seasonica Focus Gold 550W (ewentualnie za dopłatą 650W)

 

Jak chcesz grać w 4k to tak jak poof wyżej mówił - 2080Ti to minimum by maksować 4k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem ten drugi zestaw co podałem byłby okej? Bo jak patrze ma podobne specyfikacje. Dodatkowo ma wgranego Windows 10 i parę pełnych wersji różnych programów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Nope, ten win10 jest tak samo legalny jak amfetamina w polsce. Zainstalowane programy są freeware. Za 5 tysi złożysz zestaw na pewnych i lepszych częsciach. W tym gotowcu zasilacz nie powala, obudowa nie wygląda jakoś super przewiewnie, nie ma nic o tym ssd (więc to jakieś padło), brak coolera. DOdatkowo gwarancja - 2 lata, gdzie kupując podzespoły normalnie na większość masz 3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej kupiłbym właśnie taki gotowy zestaw z zainstalowanym system, mniejsze ryzyko że coś spartacze.

Natomiast ten zestaw który podał Danny0701 przekroczy chyba dość sporo kwotę 5tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej kupiłbym właśnie taki gotowy zestaw z zainstalowanym system, mniejsze ryzyko że coś spartacze.

Natomiast ten zestaw który podał Danny0701 przekroczy chyba dość sporo kwotę 5tys.

 

Jeśli jesteś za śląska mogę pomóc poskładać ewentualnie możemy załatwić to na odległość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zlotnik a skąd jesteś?

 

Więc jakie ewentualnie podzespoły byście doradzili tak aby szło się zmieścić w 5tys wraz z systemem?

 

A odnośnie tego drugiego linku i tego PCta dowiedziałem się że dysk jest firmy ADATA natomiast mogą wsadzić Kingstona A400. A co do chłodzenia, to jeśli będzie zbyt wysoka temperatura będzie można dokupić jakieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś za śląska mogę pomóc poskładać ewentualnie możemy załatwić to na odległość

Sprawdziłeś? Bo zanim go wklepałem sprawdziłem go w jednym sklepie i wyszedł ~5000 zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z lepszą obudową wychodzi 4600 w morele. Zestaw nie jest zły ale na pewno wymienił bym zasilacz i obudowę.

 

PS. 30km od Częstochowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mogę Cię prosić o linka do tego sklepu?

Dopisz "h" na początku w linku ttps://www.morele.net/inventory/info/9d337175/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zsilacz zmień na Seasonic Focus 550W

SSD w tej cenie to już protokół NVME

 

https://proline.pl/koszyk/5463191a

 

W przyszłości inwestuj w drugi SSD 512GB/1TB pod odczy obróbki video.

Dodaj HDD 2-3TB na magazyn i zapis gotowego rendera.

Dokładaj pamięci ram / ewentualnie dysk SSD na cache i temp

Wymień CPU na serię 3000 8/16

 

Jeżeli korzystasz z akceleracji QSV, to Intel z iGPU ale tutaj jedne sensonwe rozwiązanie to i7 8700 gdzie przy takim budżecie musiałbyś zejść do RTX 2060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zsilacz zmień na Seasonic Focus 550W

SSD w tej cenie to już protokół NVME

 

https://proline.pl/koszyk/5463191a

 

W przyszłości inwestuj w drugi SSD 512GB/1TB pod odczy obróbki video.

Dodaj HDD 2-3TB na magazyn i zapis gotowego rendera.

Dokładaj pamięci ram / ewentualnie dysk SSD na cache i temp

Wymień CPU na serię 3000 8/16

 

Jeżeli korzystasz z akceleracji QSV, to Intel z iGPU ale tutaj jedne sensonwe rozwiązanie to i7 8700 gdzie przy takim budżecie musiałbyś zejść do RTX 2060.

Zasilacza nie ma potrzeby zmieniać, Supremo to dobry zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do Seasonica Focus gorszy pod każdym względem a pieniądze te same.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki za rady, czyli mogę zamawiać, w innym temacie znalazłem kod rabatowy na złożenie kompa za 1zł więc problem ze złożeniem również zniknął.

Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie można zamawiać. Montaż w proline masz za 1 zł w 3 dni kod - PROSET

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do Seasonica Focus gorszy pod każdym względem a pieniądze te same.

Elektrycznie wypada podobnie, ma 200W więcej dzięki czemu będzie cichszy. No nie do końca jest jak mówisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestań siać jakieś herezje. Focus to kilka półek wyżej pod każdym względem.

Odnajdź sobie test na puerpc gdzie masz bezpośrednie porównanie stabilności napięć z SPC nie mówiąc nic o gwarancji czy kulturze pracy. Focus przy obciążeniu 100% generuje 33,5 db a SPC 38 db. Przy obciążeniu do okolic 70% kultura pracy obydwu zasilaczy stoi na tym sam poziomie przy czym należy pamiętać o pół pasywnym chłodzeniu w Focusie które do 50% obciążenie pozostaje w pasywie.

 

Kompletną głupotą jest trzymanie się SPC mając w tej samej cenie Seasonica Focus z lepszą kulturą pracy, trybem pół pasywnym, z lepszą stabilnością napięć (na poziomie Seasonica Prime) i na koniec z 10 latami gwarancji.

 

To już nawet marketingowiec z SPC nie obroni swojego produktu przed tym Seasoniciem patrząc na to, że cena taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...