Skocz do zawartości
igooreqq

Wentylatory w obudowie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj dałem swójego PC do czyszczenia, myślałem że zbije to lekko temperatury. Może i widać poprawę, ponieważ karta nie zbija już tak bardzo taktowań, lecz nadal podczas grania w wymagające tytuły ma 80 stopni stałe, ponieważ jest to limit. Jest to GTX970 OC ARMOR. Dlatego chciałem podkręcić prędkość wentylatorów w obudowie. Jednak program od MSI, który wspiera moja płyta głowna wskazuje ich prędkość na 0 rpm, jak to widać w załącznikach, niezależnie od obciążenia. Hwmonitor w ogóle nie wykrywa fanów obudowy. A zdjąłem panel boczny i sprawdziłem że wentylatory kręcą się prawidłowo. I stąd moje pytanie, co zrobić jeśli chciałbym zwiększyć prędkość tych wentylatorów. I drugie pytanie, czy to 80 stopni na karcie graficznej jest bardzo szkodliwe dla karty? Nawet nie chodzi o sam rdzeń graficzny, tylko o cały panel czy ta temperatura nie uszkodzi np. vramu itd, mimo że próg dla tej karty to bodajże 98 stopni. Dodam, że gram już na tych 79/80 stopniach przez 3 lata.

post-609664-15604362584732_thumb.png

post-609664-15604362643793_thumb.png

Edytowane przez igooreqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładna specyfikację komputera. Wentylatory w obudowie np. na płytach MSI ustawia się w biosie.

Do 80st na GPU nie powinno być problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładna specyfikację komputera. Wentylatory w obudowie np. na płytach MSI ustawia się w biosie.

Do 80st na GPU nie powinno być problemów.

Procesor: Intel Core I5-6400

Karta graficzna: Nvidia GTX 970 ARMOR OC

Płyta głowna: MSI b150m pro-vdh

RAM: 4x4GB 2133Ghz HyperX

Obudowa: silentiumpc gladius m20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do biosu i sprawdź, czy możesz ustawić. Wentylatory masz zarządzalne PWM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do biosu i sprawdź, czy możesz ustawić. Wentylatory masz zarządzalne PWM?

Hm, znalazłem filmik jak to zrobić w moim biosie, teraz zresetuję komputer i to sprawdzę. A na ile procent ustawić prędkość tych wentylatorów na wykresie gdy będzie temperatura właśnie w okolicach tych 80 stopni na karcie? Np. coś w okolicach 80-90% ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz wentylatory obudowy, żeby ustawić wg temp GPU musi być tam taka opcja, a nie wiem czy jest. Czy tylko CPU i system. Wentylator na GPU ustawiasz w afterburnerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...