Skocz do zawartości
Bogdan1986

Zwiększenie wydajności Ryzenów po aktualizacji Windows

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, działa i nawet coś to daje:

 

r201127jei.png

 

 

 

Ryzen 7 1700 @ 4GHz 1.375v / 3266MHz CL14 1.37v

 

3DMark Fire Strike Physics Score 22.877

 

3DMark Time Spy CPU Score 9.629

 

3DMark Time Spy Extreme CPU Score 3.820

 

cachemem4g2nxkm6.png

 

r1510single8okq8.png

 

r20102fjoj.png

 

cachemembench1qj9m.png

 

photo4gt1juk.png

 

queen4gqrj6a.png

 

aes4gcsjpj.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje w teorii ale tylko na prockach, które mają do dyspozycji kilka CCX'ów bo w głównej mierze tego dotyczyła aktualizacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje w teorii ale tylko na prockach, które mają do dyspozycji kilka CCX'ów bo w głównej mierze tego dotyczyła aktualizacja

z testów które widziałem to w grach mocno wykorzystujących wielordzeniowowść wzrost wydajności jest w okolicach 6-7% lekko w innych 0%, zdecydowanie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje w teorii ale tylko na prockach, które mają do dyspozycji kilka CCX'ów bo w głównej mierze tego dotyczyła aktualizacja

Czyli na FX-ach taka aktualizacja Windowsa z 1809 do 1903 nic nie daje?

Pytam się,bo mi dopiero teraz wyświetlił się w Windows Update możliwość aktualizacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U chłopaka któremu rok temu składałem zestaw z ryzenem 2600 nie da się wcale zainstalować tego update do tej pory. Ogólnie widzi go tylko asystent aktualizacji ale gdzieś przy 76% instalacji wyskakuje błąd że któryś sterownik nie jest kompatybilny z tą aktualizacją ... i pupa zbita bo nie wiadomo który usuwałem od grafiki, od dzwięku, od myszki razera itp i dalej to samo... a wiadomo że szybkie to to nie jest bo za nim się od nowa zrobi te 76% to za każdym razem trzeba bylo oczekiwać czy przejdzie czy nie 4 czy 5 razy bodajze próbowałem i nie da rady, można by jeszcze na czysto wgrać 1903 i pewnie było by ok ale nie mój pc :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U chłopaka któremu rok temu składałem zestaw z ryzenem 2600 nie da się wcale zainstalować tego update do tej pory. Ogólnie widzi go tylko asystent aktualizacji ale gdzieś przy 76% instalacji wyskakuje błąd że któryś sterownik nie jest kompatybilny z tą aktualizacją ... i pupa zbita bo nie wiadomo który usuwałem od grafiki, od dzwięku, od myszki razera itp i dalej to samo... a wiadomo że szybkie to to nie jest bo za nim się od nowa zrobi te 76% to za każdym razem trzeba bylo oczekiwać czy przejdzie czy nie 4 czy 5 razy bodajze próbowałem i nie da rady, można by jeszcze na czysto wgrać 1903 i pewnie było by ok ale nie mój pc :E

 

Spróbuj przez Media Creation Tool, u mnie poszło gładko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem ten update i na Ryzen 1700 @3,9GHz w Cinebanch R20 żadnych zmian wydajności. W ROTR również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Remiko

 

W sumie ciekawe. Zobacz

 

W CB15 uzyskałem maksymalnie 1855 punktów. Zjadasz mnie na lajcie i jedziesz 1874

 

W R20 zrobiłem 4422 gdzie masz ( na tym samym secie co do R15 ? ) 4194

 

Ciekawe z czego to się bierze. R15 trochę bardziej reaguje na pamięci, a R20 znacznie bardziej reaguje na cache scratchhead.gif

 

Wydaje mi się, że Zen3 będzie bardziej odlatywało jednak w R15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U chłopaka któremu rok temu składałem zestaw z ryzenem 2600 nie da się wcale zainstalować tego update do tej pory. Ogólnie widzi go tylko asystent aktualizacji ale gdzieś przy 76% instalacji wyskakuje błąd że któryś sterownik nie jest kompatybilny z tą aktualizacją ... i pupa zbita bo nie wiadomo który usuwałem od grafiki, od dzwięku, od myszki razera itp i dalej to samo... a wiadomo że szybkie to to nie jest bo za nim się od nowa zrobi te 76% to za każdym razem trzeba bylo oczekiwać czy przejdzie czy nie 4 czy 5 razy bodajze próbowałem i nie da rady, można by jeszcze na czysto wgrać 1903 i pewnie było by ok ale nie mój pc :E

U mnie problem dotyczył wpiętego pendrajwa i odbiornika Logitecha. Po ich wypięciu poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Remiko

 

W sumie ciekawe. Zobacz

 

W CB15 uzyskałem maksymalnie 1855 punktów. Zjadasz mnie na lajcie i jedziesz 1874

 

W R20 zrobiłem 4422 gdzie masz ( na tym samym secie co do R15 ? ) 4194

 

Ciekawe z czego to się bierze. R15 trochę bardziej reaguje na pamięci, a R20 znacznie bardziej reaguje na cache scratchhead.gif

 

Wydaje mi się, że Zen3 będzie bardziej odlatywało jednak w R15.

Intel ma lepszego AVX'a, który jest wykorzystywany w R20.

 

Jest to jedyne logiczne wytłumaczenie.

 

Widziałem Twoje wyniki i też właśnie się nad tym zastanawiałem :)

 

Dodatkowo chciałbym zauważyć, że porównujemy Twój max OC do moich 24/7, bo inaczej w R15 wychodzi mi coś takiego:

 

 

 

I to dwa lata temu ;)

 

image_id_1828834.png

 

 

 

Kupię sobie niedługo R7 3700X i się pobawię.

 

Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Ja celuję na starcie w 5K w R20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie myślałem pod kątem maksymalnego OC. Po prostu w R15 jedziesz lajtowo w okolice 1900, a ja tam cisnąłem już suicide run lol2.gif W R20 byłem w stanie walczyć z 16 wątkami mając 12.

 

Możliwy wniosek:

 

Nowe Ryże będą miażdżyły intele w R15 ale ta różnica w R20 nie będzie proporcjonalna. Wręcz może być zaskakująca. To w sumie ciekawe, bo ten bench teraz przeżyje chrzest, prawda? Pierwsza poważna premiera od wypuszczenia R20.

 

1950.... lol2.gif Nice !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...