Skocz do zawartości
emefe

RAM do Tomahawk B450 + Ryzen 2600

Rekomendowane odpowiedzi

Z wymienionych :HX432C16PB3K216

Natomiast do OC to bardzie bym Ci polecił nowe Cruciale na Micronach E-die, które są IMO lepsze od samsungów. Robią na takim konfigu jak twój, bez większych problemów 3600mhz stabilnie.

Cruciale szare/białe 2x8gb 3200mhz cl16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Vipery poszły na 3466Mhz z biosem 7C02v15 tak więc ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szare w promce jakieś są 370zł za 2x8 3200cl16 , trzeba poszukać i wyrwiesz ;>. Na amazonie jeszcze tańsze :) . Na 99 D9Vpp trafisz , czyli takie co się dobrze kręcą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym polega różnica w sygnaturach dla modelu Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16

 

BLS2K8G4D32AESBK (2x8GB) od BLS8G4D32AESBK (1x8GB)? Nie zwracać na to uwagi? Po drugie, rozbieżności cenowe dla produktu BLS2K8G4D32AESBK (nówki) wynoszą nawet 200 zł... gdzie haczyk? Najtaniej w sklepie z powidłami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych co podałeś , różnica ogranicza się do samej pojemności 2x8gb vs 1x8gb , reszta w tym zastosowane kości pamięci powinny być takie same. U nas w sygnach niektórzy posiadają białe i szare moduły , jak ja zamawiałem ram, to nie było potwierdzonych informacji , czy w szarych występują też te nowe microny e-die , ale forum szybko to zweryfikowało i jednak też w szarakach się znajdują te dobre kości . Szare wychodzą taniej, więc można ich szukać, gdzieś promka była za 359zł na nie . Ja wybrałem białe , bo trafiłem promocje i wyszły mnie 292.5zł , gdzie za tyle nawet szarych bym nie dostał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronie MSI https://pl.msi.com/Motherboard/support/B450-TOMAHAWK#support-mem-14 widnieje taka sygnatura BLS8G4D32AESBK.8FE jako model w pełni kompatybilny do pracy nawet na wszystkich slotach przy taktowaniu płyty 2400MHz z gwarantowanymi 3200MHz dla pamięci

 

https://imgur.com/V6G3CPx

 

Jednak zastanawiają mnie dwie sprawy: 1) co znaczy .8FE (literki nie pojawiają się w sygnaturach sklepowych), oraz 2) dlaczego tam jest pamięć jako jednostronna (SINGLE) a w specyfikacji sklepowej dwustronna? Komu wierzyć, bo ja chcę kupić BLS2K8G4D32AESBK (2x8GB) i spać spokojnie gdy zechcę rozszerzyć RAM do 4x8GB?

 

Jest też tańsza o 20 zł wersja @3000MHz, jednakże brakuje jej na linkowanej liście od MSI B450 Tomahawk.

Edytowane przez Naleśnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na listy QVL, ponieważ jest to często albo fikcja, albo tyczy się to konkretnych przypadków, konfiguracji, nie chcę się rozpisywać, w każdym razie nie jest to "wyrocznia". Jak chcesz 16gb to bierz to co Ci poleciliśmy i będzie śmigać. Nie wiem co oznacza kodowanie Cruciala niestety, wydaje mi się, że BLS8G4D32AESBK.8FE, to kodowanie w SPD, dotyczące pojedynczego modułu 8gb w zestawie 1x8gb, czyli to co odczytuje np. CPU-Z + nie brałbym tego bo nie wiadomo co tam siedzi.

BLS2K8G4D32AESBK bierz i się nie zastanawiaj. 4X8GB na Ryzenie to osobna sprawa. Kojarzę, że komuś ten zestaw chodzi na 3000mhz co jest bardzo dobrym wynikiem. 3000mhz nie bierz tego, bo jest to na starszych kościach, te o których pisaliśmy są na micronach e-die, które potrafią zrobić 3600mhz stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz cruciale 3200cl16 najlepiej ten model co podałeś, powinieneś trafić kości jak każdy tzn nowe microny e-die D9VPP . W moich też mam dopisek m8fe, co znaczy to nie wiem, szare też mają ten dopisek, w sklepie tego dopisku nie podają. Lista qvl jest przestarzała , a te microny są dość świeżymi kośćmi, więc wątpię , żeby msi je przetestowało i dopisało do listy. Patrząc na różne fora , te microny z ryzenem działają śpiewająco , na poziomie b-die od samsunga, które są zdecydowanie droższe . Bym nie kombinował i brał cruciale, w tej cenie nie dostaniesz wydajniejszego ramu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się rozglądam powoli za sprzętem bo za miesiąc kupię Ryzena czy to 2700 czy 3600, zależy jaka wydajność i ceny.

Czemu te Cruciale mają normalną gwarancję a nie wieczystą?:P Sorka, zdziwiłem się, że takie są pamięci. Dawno nie sprawdzałem sprzętu, ale teraz czytam, szukam coś dla siebie. Zapewne kupię b450 MSI Gaming Plus+ plus jakiś w.w proc, chyba nie ma problemów z Crucialem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czemu te Cruciale mają normalną gwarancję a nie wieczystą?
Na ikskomie podają że gwarancja producenta 5 lat (dla 2x8GB, 3200 MHz), z kolei "te same pamięci" (ponoć starszy model kości) lecz z taktowaniem 3000 już mają dozgonną (w teorii) gwarancję. Natomiast w trelemorele jest nota "WARUNKI GWARANCJI – Długość wieczysta; Typ gwarancji – Producenta". Nie nastawiam się priorytetowo na obowiązkowe kręcenie herzów choć go nie wykluczam. 5 lat gwarancji też by mi stykło :lol2:

 

EDIT: Na oficjalnej stronie producenta "Warranty: Limited Lifetime" Też nie wiem, jak rozumieć owe rozbieżności.

Edytowane przez Naleśnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny działać z XMP, są raczej na randomowych kościach. Ale jeśli chodzi o OC, to raczej słaby RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cruciale są bezkonkurencyjne. B350 Pro Carbon + R5 2600 poszły na 3600 Mhz od strzała, przetestowane, w pełni stabilne i to na 1.36 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...