Skocz do zawartości
kubinek83bb

Upgrade lga1155 czy warto? (i7 2600k) na r5 2600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam od kilku dobrych lat i7 2600k@4.5ghz na 1.25v na płytce asus p8p67-m (dołożone chłodzenie całej sekcji) i do tego 16gb ddr3 2133mhz cl10 (4x4 gb), grafę gtx 1070 8gb.

 

Jak myślicie czy jest sens wymiany na r5 2600 + msi b450 tomahawk + 16gb ddr4 3200 ballsiticks? (ok 1200zł)

 

Czy może czekać na nowe ryzeny lub zostać na tym co jest?

 

Aha karta dźwiękowa będzie musiała być na jakiś czas alc892 z nowej płyty, a w przyszłości dopiero wymiana na jakąś pcie.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po bliźniaczej wymianie. Wiesz co miałem, nie będę się rozpisywał. Widzę minimalną zmianę na minus, bo akurat gram w gry które potrzebują mocnego 1-wątku, a nie mam coolera jeszcze (już do mnie jedzie) i siedzę na niskim taktowaniu CPU. Jednak jest to taka kosmetyka, że można postawić mocny znak równości jeśli chodzi o wydajność.

 

Musiałem postawić nowy Win10.

 

Trochę zabawy i niespodziewanych crashów z OC.

 

W teorii wymieniłem, co prawda niezawodny i dobrze działający, ale "rzeźbiony" sprzęt na standardowy zestaw jak bozia przykazała - póki co nie widzę z tego pożytku, aczkolwiek Ty nie masz juz gwr, a byś miał.

 

Głównie to IMO subiektywna decyzja o chęci zabawy, obiektywne plusy i minusy się z grubsza równoważą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś poczekać jeszcze chwilę na nowe Ryzeny. Wydasz 1200 zł a za chwilę się okaże, że za np. 1500 zł miałbyś nowego Ryzena o 30% szybszego. I już wku..w, że nie poczekałeś :E

A nie lepiej spokojnie żyć? :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to mi się nie spieszy z wymianą, wydajność jak na razie mi wystarcza do fhd 75fps, poczekam do nowych ryzenów i się zastanowię czy zmieniać w takim razie :)

 

W sumie to taka zmiana "na przyszłość" z "większą ilością rdzeni" myślałem też nad r7 2700, żeby pośmigał kilka lat z "zapasem" - takie zbączenie komputerowe :D

 

Dzięki za odpowiedzi, dużo mi pomogły, jakby ktoś jeszcze miał jakieś zdanie na ten temat to pisać śmiało :)

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku to nie wiem co mnie skusiło, chyba ciekawość i świadomość, że 7700 non-k straci na wartości już wkrótce mocno (jakby Ryzen 1600 na rynku wtórnym był wart kokosy... tja). W Twoim pewnie skłoniłaby mnie do tej operacji świadomość, że płyta może sobie w każdej chwili umrzeć, a płytę s1155 lepiej sprzedać póki działa, niż broń Boże musieć kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak padnie płyta to sprzeda ramy i procka i kupi nowy zestaw na rajzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdzałem i z płytą nie ma tragedii jak padnie, sporo lepsza od mojej jest za 265 zł https://allegro.pl/oferta/asus-p8p67-usb3-sata3-lga1155-8181674256

 

Ale wtedy chyba rzeczywiście bym się zdecydował na nową platformę, ale tak 8c/16t.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sam sobie jeszcze raz potwierdziłem, że przy tej karcie nie ma sensu zmieniać na cokolwiek.

 

 

Gościu niestety ustawił pamięci na 1333mhz nie wiedzieć czemu, a miał 2400mhz dobre :)

 

Nadal męczymy staruszka.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...