Skocz do zawartości
andrzej3833

Czy temperatura mojej karty nie jest zbyt wysoka?

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem na moje 12 urodziny od wujka nową kartę graficzna i chce sie zapytac specjalistow czy wszystko z nia ok, 80 stopni to duzo

Przyznam sie ze gdy mam wolne od szkoly i pracy domowej, zrobilem swoje obowiazki w domu i w gospodarstwie to lubie spedzic czas przy komputerze czasami gdy mam bardzo duzo wolnego czasu potrafie spedzic przy Minecraftcie lub Wiedzminie 3 nawet do 5 godzin wiec mecze nieco moja karte graficzna.

 

czy wszystko jest z nia w porzadku czy te temperatury moga byc?

https://prnt.sc/nyu9y6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładny model tego GTXa + obudowę jaką masz. Strzelam, że pasta w karcie jest do wymiany z racji jej wieku (ewentualnie termopady też). Cicho pewnie też nie jest :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zotac GTX 970 4GB

Obudowa nie wiem ale pisze na niej ThinkCentre i jest spora

 

Dlaczego pasta do wymiany? Karta ma tydzien i wtedy nakladalem nowa

Jest akurat cicho tylko jak w cos gram to jest nieco glosniej ale uszy nie bola

Edytowane przez andrzej3833

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich temperaturach w Polsce masz w pokoju z +25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zotaców było kilka modeli - blower - 3 wentyle itp. - jaki jest dokładny?

W grach pewnie masz trochę niższe temperatury niż w benchmarku ale nadal wysokie. Jaką dałeś pastę? Może coś jest niedokręcone itp.? Obudowy jak przejrzałem na necie to głównie typ piekarnik - wentylacja jest znikoma i tutaj jest spore pole do popisu (nowa obudowa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupie nowej obudowy nie teraz

Reka by mi uschla gdybym jeszcze o pieniadze prosil i tak mi wstyd ze rodzice mi ja kupili ale moze zarobie jak moze sasiad jakis prace mi da na polu moze

 

model nie wiem ma 2 wentylatorki o to chodzilo?

 

pasta to nmw dalem taka jaka akurat mialem jakis Natec

 

obudowe mam dokladnie taka

https://www.lenovo.com/hk/en/desktops-and-all-in-ones/thinkcentre/m-series-tower/2697/p/11TC1TMM8202697

Edytowane przez andrzej3833

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety masz komputer gotowiec,w obudowach gotowców nie ma w zasadzie pola manewru do poprawy wentylacji.

Najlepiej będzie jak zmienisz obudowę,trudno będziesz musiał kombinować pracując na polu bądź prosić o kasę rodziców.

Taki Signum SG1 ci wystarczy,a kosztuje niezbyt wiele(139 lub 169 zł-droższa z hartowanym szkłem).

GTX970 od zotaca miały wersje z 2 wentylatorami i 3 wentylatorami

Do grafiki pasta Natec się nie nadaje,musisz nakładać do grafiki pastę z wysoką przewodnością cieplną(tj.Thermal Grizzly Kryonaut,Cooler Master MasterGel Nano,Gelid GC-Extreme ew.Bequiet DC-1,Noctua NT-H1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz179

to normalne ze przy Minecraftcie gtx 970 ma gpu load na 100% nie myslałem ze ta gra ma takie wymagania :o

Edytowane przez mariusz179

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co, jak mamy takie upały, to po prostu zdejmij do grania bok obudowy, powinno spaść o kilka stopni. Poza tym o samą kartę się nie bój, sama zbije taktowania jak przekroczy dopuszczalny próg. 80 stopni to wysoko, ale jeszcze w dopuszczalnym zakresie. Nie ma co specjalnie tylko z tego powodu zmieniać obudowy, poczekaj z tym jak będziesz miał więcej kasy, a póki co ciesz się tym co jest, bo tak jak powiedziałem, jest wysoko ale ciągle w normie. Kasę przeznacz lepiej na wakacje itp. :)

 

Ewentualnie możesz faktycznie pokusić się o zakup pasty z wyżej polecanych, może to zbić temperaturę o ok. 3 stopnie.

Edytowane przez vegetto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie możesz faktycznie pokusić się o zakup pasty z wyżej polecanych, może to zbić temperaturę o ok. 3 stopnie.

 

Nie wiem jak w kartach graficznych ale kumplowi na procku po zmianie pasty z fabrycznej (laptop 2 letni) na kryonaut spadła temperatura ze 100 stopni na ~77-80

Edytowane przez skubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w kartach graficznych ale kumplowi na procku po zmianie pasty z fabrycznej (laptop 2 letni) na kryonaut spadła temperatura ze 100 stopni na ~77-80

Też nie wiesz jakie pasty dają fabrycznie,z tym to różnie bywa niezależnie czy to laptop,karta graficzna,gotowe chłodzenie z preaplikowaną pastą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paste moge kupic nowa zostalo mi troche pieniazkow polecacie mi jakas konkretna?

 

tak ogolnie czytalem gdzies ze ta moja wersja z 2 wentylatorkami ma kiepskie chlodzenie i 80 stopni to norma co o tym sadzicie?

 

to normalne ze przy Minecraftcie gtx 970 ma gpu load na 100% nie myslałem ze ta gra ma takie wymagania :o

 

jak uzywasz shaderow to minecraft ma wymagania wieksze od wiedzmina :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie za bardzo przejmują się temperaturami i ogólnie zamiast grać, to monitorują parametry karty. Jeżeli nie przeszkadza ci hałas, to co dla ciebie jest tak naprawdę za różnica, czy karta ma 80 czy dajmy na to 77 stopni? Nie martw się, żywotność karty na tym nie ucierpi. Głównym powodem, dla którego ludzie decydują się zmieniać pastę to zmniejszenie obrotów wentylatorów, bo to jest efekt praktyczny tzn. bezpośrednio odczuwalny. Co do pasty to jeśli miałbym się w to bawić, poszedłbym na całość i wziął najmniejszą tubkę (zdaje się 1g) Thermal Grizzly Kryonaut. Będziesz miał spokojną głowę, że już jak ta nie pomoże to już żadna nie pomoże i krótko mówiąc w tym temacie zrobiłeś wszystko co można było.

Edytowane przez vegetto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 80 stopniach na rdzeniu masz wentylatory na karcie zaledwie na 54%. Taka temperatura przy tych parametrach i upałach to i tak świetny wynik. Zainstaluj MSI Afterburner i na czas gry włącz ręcznie po prostu wentylatory na 100%. Lub ustaw swoją krzywą wentylatorów w tym programie. Nie wymieniaj żadnej obudowy, szkoda pieniędzy. Karta pewnie z pół-pasywnym chłodzeniem, zanim wentylatory zaczną się kręcić łapie już temperaturę. Pastę sam wymieniłeś w tej karcie na rdzeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych pieniążków kupiłem sobie battlefield 1 mam jeszcze sporo z tego co zarobilem i temperatura jest 79-81, czasami na sekunde 82, a bardzo rzadko 83 przy uzyciu gpu 90-100%. To wciaz jest normalne?

Edytowane przez andrzej3833

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych pieniążków kupiłem sobie battlefield 1 mam jeszcze sporo z tego co zarobilem i temperatura jest 79-81, czasami na sekunde 82, a bardzo rzadko 83 przy uzyciu gpu 90-100%. To wciaz jest normalne?

Wymieniłeś w końcu pastę na grafice?

Pokombinowałeś krzywą wentylatorów w MSI Afterburner?

Zastanowiłeś się nad obudową,skoro twoja obudowa to "piekarnik"?

Lepiej mogłeś kupić chociażby wymienionego przeze mnie Signuma SG1 zamiast BF 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie obudowy to bezsens rownie dobrze moge zdjac pokrywke tak twierdza typy u mnie w szkole

Edytowane przez andrzej3833

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie obudowy to bezsens rownie dobrze moge zdjac pokrywke tak twierdza typy u mnie w szkole

Owszem zdjęcie panelu bocznego poprawi wentylację i spadnie temperatura,lecz będziesz miał więcej kurzu na swoim kompie.

Jak ktoś ma zwierzaka w domu np.ja to zdjęcie panelu bocznego nie wchodzi w grę

Lepiej kup obudowę i to nie jest bezsens.Odpowiedni obieg powietrza ma duże znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie posłuchaj się typów w szkole zamiast tracić cenny czas innych

Edytowane przez skubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki że bez klapki z boku te temperatury nie są jakoś wyraźnie zmniejsze, może coś robię źle nmw

Pewnie masz rację z tą obudowa ale moja niechęć do niej wynika z tego że mam bardzo malutki pokój wszystko jest w nim na styk i może się ta obudowa co mi zaleciłes czyli Signuma SG1 się nie zmieścić bo komputer trzymam na małej półce obudowa moja obecna jest mniejsza niż ta

 

Pasta była wymieniana na tą co mi polecono

W takim razie posłuchaj się typów w szkole zamiast tracić cenny czas innych

To nie marnuj tego swojego "cennego czasu" na pisanie mi bzdur w wątku

Edytowane przez andrzej3833

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale wymiana obudowy ma bardzo duże znaczenie. Ja parę lat temu miałem obudowę pokroju Modecoma. Nie pamiętam już modelu. I przyszedł dzień kiedy były właśnie duże upały i w obudowie miałem gorąco. Zdejmowanie boku obudowy nic nie dawało.

 

Więc postanowiłem kupić nową. I kupiłem obudowę Thermaltake Soprano RS 100.

 

To jest naprawdę kawał obudowy:

46615_thermaltake_vg6000bws_sopranors_100.jpg

46613_thermaltake_vg6000bws_sopranors_100.jpg

 

I temperatura w środku spadła o jakieś 20 - 30 stopni. Dosłownie byłem w szoku.

 

Z przodu jest montowany wentylator 12"

Z tyłu również.

Z boku można zamontować nawet dwa 12".

 

A prócz tego obudowa się bardzo ładnie prezentuje. Jestem z niej bardzo zadowolony.

 

Wysokość bez nóżek to 52 cm. Z nóżkami 54.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadło 20-30 stopni? To ile miałeś w środku? 60? shocked.gif Mi na tych upałach sonda w środku potrafi pokazać i 34 stopnie ;/ A bok zdjęty na stałe. Koszmar jakiś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale wymiana obudowy ma bardzo duże znaczenie. Ja parę lat temu miałem obudowę pokroju Modecoma. Nie pamiętam już modelu. I przyszedł dzień kiedy były właśnie duże upały i w obudowie miałem gorąco. Zdejmowanie boku obudowy nic nie dawało.

 

Więc postanowiłem kupić nową. I kupiłem obudowę Thermaltake Soprano RS 100.

 

To jest naprawdę kawał obudowy:

46615_thermaltake_vg6000bws_sopranors_100.jpg

46613_thermaltake_vg6000bws_sopranors_100.jpg

 

I temperatura w środku spadła o jakieś 20 - 30 stopni. Dosłownie byłem w szoku.

 

Z przodu jest montowany wentylator 12"

Z tyłu również.

Z boku można zamontować nawet dwa 12".

 

A prócz tego obudowa się bardzo ładnie prezentuje. Jestem z niej bardzo zadowolony.

 

Wysokość bez nóżek to 52 cm. Z nóżkami 54.

 

Fakt ładna jest ale mierzylem moja obudowe miarka i ma 49 cm wysokosci i wchodzi mi na styk wiec musze poszukac czegos mniejszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt ładna jest ale mierzylem moja obudowe miarka i ma 49 cm wysokosci i wchodzi mi na styk wiec musze poszukac czegos mniejszego

Podany przeze mnie Signum SG1 ma niecałe 45 cm wysokości.Więc kup tą obudowę i można zamknąć ten wątek

SG1 to obecnie najtańsza sensowna obudowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podany przeze mnie Signum SG1 ma niecałe 45 cm wysokości.Więc kup tą obudowę i można zamknąć ten wątek

SG1 to obecnie najtańsza sensowna obudowa

 

Kupie ja

Dziekuje wam za wasza pomoc :)

 

Mozna watek zamknac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...