Skocz do zawartości
rudzik12345

A70 vs Mi9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zblizam sie do zmiany telefonu i sam nie wiem na co sie zdecydowac :) Jakie macie opinie na temat Mi9 i A70? Który bedzie lepszy na codzien ? Ogólnie blizej mi jakos do samsunga, ale ten Mi 9 zachęca swoją cena i parametrami . Ktos cos doradzi? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wszystko prócz baterii (i ewentualnie softu jeśli ktoś nie lubi MIUI) przemawia za Mi9 - to flagowiec a A70 to niezły średniak.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A70 jest ogromny , wolniejszy , ma problemy z czytnikiem linii papilarnych . To juz prędzej idzie wyrwac w cenie Mi 9 Samsunga S9 i ten drugi ma sporo argumentów za.

 

Jeżeli bierzesz pod uwage tylko te 2 telefony to Mi 9 , jeżeli jesteś otwarty na propozycje podaj limit cenowy i coś poradzimy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze xiaomi jest duzo wydajniejsze, boje sie tylko ze po czasie zwyklego uzytkowania bedzie się zacinał itd :) Ogólnie telefon ma mi słuzyc do zwyklych codziennych zastosowan, czyli czasami jakas fotka, jakis messenger czy facebok ;) A co jeszcze mozecie polecic ? Na alledrogo znalazłem xiaomi za 1731 zł , a A70 za 1445 zł i tak mysle czy warto dopłacac do tego xiaomi, jakos sie boje tego chinczyka :D Linki do aukcji : https://allegro.pl/oferta/xiaomi-mi-9-6-64gb-dual-sim-niebieski-8039402797

https://allegro.pl/oferta/samsung-galaxy-a70-a705fn-6-128gb-czarny-black-8106966848

 

Jezeli ktos moze to niech zerknie na aukcje tego xiaomi, bedzie spoko? Ta cena jest dobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie A70 możesz znaleźć wiele alternatyw, które moim zdaniem będą lepsze. Xiaomi Mi9 jest obecnie najlepszym wyborem do 2000zł. Jeśli chcesz dopłacić to kupuj- nie będzie się zacinał.

Jeśli wolisz pozostać przy niższym budżecie to Asus Zenfone 5z może być dobrym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup w x-kom z normarna gwarancja a nie januszujesz... Zobacz sobie jeszcze pocophone f1. Nie bedzie sie ciac, predzej samsung ci moze zamulac.

 

Mozesz tez poczekac na redmi k20 lub k20 pro

Edytowane przez sprzetowiec90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenfone 5Z za 1500zł to świetny wybór.

 

Autor nie podał na czym mu najbardziej zależy czy wydajność , aparat , bateria itd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenfon w tej cenie kosiarz.

Ale xkom wykluczył rękojmie, także... ;)

 

Za 2k masz też u12plus. Dzwiek, wydajnosc, aparat, wodoszczelność... W tej cenie jest nie do przebicia.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to głownie potrzebuje smartfonu do codziennego uzytku , czyli jakis messenger, facebook czy inne mapy google :) W gry nie gram na smartfonie , aparat raczej amatorsko , czasami fotke sie strzeli. Wazna tez bedzie bateria :) A co myslicie o huaweiu mate 20 ? Jest sens pchac sie w to ze względfu na afere z USA?

 

Edit: A xiaomi mi 9 SE?

Edytowane przez rudzik12345

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój link

bardzo dobrze wykonany + dobry aparat ( ma OIS i EIS ) + dobra bateria + atrakcyjna cena moim zdaniem :cool: // osobiście posiadam i jestem bardzo zadowolony z niego.

Edytowane przez adam32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to głownie potrzebuje smartfonu do codziennego uzytku , czyli jakis messenger, facebook czy inne mapy google :) W gry nie gram na smartfonie , aparat raczej amatorsko , czasami fotke sie strzeli. Wazna tez bedzie bateria :) A co myslicie o huaweiu mate 20 ? Jest sens pchac sie w to ze względfu na afere z USA?

 

Edit: A xiaomi mi 9 SE?

Do takich zastosowań zwykły Pocophone F1 się sprawdzi i będzie Ci śmigał bardzo płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takich zastosowań zwykły Pocophone F1 się sprawdzi i będzie Ci śmigał bardzo płynnie.

 

Oglądałem jego recenzje i całkiem fajny, naprawde. Szkoda tylko ze nie ma amoledu :( Wiec teraz zastanawiam się czy brac tego pocophone czy mi 9 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ taki ze jak go rozbijesz to cie wymiana lcd ips tanio wyniesie, amoledy sa fajne ale jak go rozbijesz to.... Jak ci sie nie spieszy to mozesz czekac na redmi k20 (w polsce mi 9t) jest tam amoled i bateria 4kah.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ taki ze jak go rozbijesz to cie wymiana lcd ips tanio wyniesie, amoledy sa fajne ale jak go rozbijesz to.... Jak ci sie nie spieszy to mozesz czekac na redmi k20 (w polsce mi 9t) jest tam amoled i bateria 4kah.

 

 

Kurde wszystko fajnie i pieknie, tylko ze tak naprawde nie ma nawet gdzie wziac takiej mi 9 czy pocophona do reki i zobaczyc rzeczywiscie jak to wygląda bo nigdzie tego nie ma, bynajmniej w sklepach w mojej okolicy. PS a kiedy jest premiera tego k20?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera juz byla ale nie w polsce, trzeba czekac az bedzie u nas dostepny.

 

Przy kupnie przez internet masz 14dni zwrotu wiec zawsze mozesz zwrocic jak cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poco ma odczuwalnie lepszą baterię od Mi9 dlatego o nim wspomniałem. Co do K20 Pro to jego oficjalna premiera ma mieć miejsce dopiero po wakacjach podobno w Polsce. Zwykły K20 pewnie kwestia dni kiedy się pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealny tu będzie max pro m2

 

I wbijcie sobie co niektórzy do tych głównek, że zwrot w ciągu 14 dni przysługuje towarom, które można później wprowadzić ponownie do obrotu jako nowy, nieużywany.

Po to jest cała ta instytucja zwrotu, aby przed podjęciem decyzji można było zapoznać się z towarem tak, jak w sklepie stacjonarnym. A nie, Janusze biznesu posmigac sobie ze słuchawka kilka dni a jak hype minie to oddac i brać kolejny. I tak w kółko.

I mówię to jako konsument i jaki sprzedawca. Coraz wiecej sklepów zaostrza warunki zwrotu, bo w obrocie pozostają towary z widocznymi śladami używania a później geniusz jeden z drugim kupią coś przez net i później lament, płacz i pojazd po sprzedawcy, bo uszkodzone plomby, zabezpieczenia, mikroryska albo podczas późniejszego serwisowania odrzucenie gwarancji, bo telefon byl zalany. A okazuje się, że taki sprzętowiec sprawdzał jakość zdjęć pod wodą ale mu się nie podobały i po tygodniu ostroznego używania zwrócił do spezedawcy powołując się na szczególne warunki sprzedaży.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenfone 5Z za 1500zł to świetny wybór.

 

Autor nie podał na czym mu najbardziej zależy czy wydajność , aparat , bateria itd ?

 

Z kodem last-minute jest za 1400zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podjałem decyzje, wybór padł na mi 9 :) Powiedzcie mi jeszcze, jak ro jest z tymi wersjami? Znalazłem u siebie nie daleko w jakims sklepie dostepnych pare sztuk i to w dobrej cenie, dokladnie za 1649 zł, tylko ze to wersja GLOBAL. O co z tym chodzi?

 

 

Edit: Dokjladnie to jest ta aukcja. Mozna odebrac osobiście , tylko ze to wersja GLOBAL, nie mam pojecia co to znaczy.

https://allegro.pl/oferta/xiaomi-mi9-6gb-64gb-aurora-blue-niebieski-global-8084543266?reco_id=582b0f1a-9024-11e9-88ad-d89d675b9d50&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

Edytowane przez rudzik12345

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja Global jest to wersja przeznaczona na nasz rynek, więc odpowiednia. Tylko czy na pewno chcesz kupować na allegro u jakiegoś janusza? Gwarancji to tam raczej nie uświadczysz, a różnica względem oficjalnej dystrybucji to raptem ~250zł.

 

Edit:

Jak tak bardzo chcesz przyoszczędzić to obecnie na gearbeście jest Mi9 6/64 za niecałe 1400zł.

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009483588063.html?wid=1349303#goodsDetail

Edytowane przez Chelsey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja Global jest to wersja przeznaczona na nasz rynek, więc odpowiednia. Tylko czy na pewno chcesz kupować na allegro u jakiegoś janusza? Gwarancji to tam raczej nie uświadczysz, a różnica względem oficjalnej dystrybucji to raptem ~250zł.

 

Edit:

Jak tak bardzo chcesz przyoszczędzić to obecnie na gearbeście jest Mi9 6/64 za niecałe 1400zł.

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009483588063.html?wid=1349303#goodsDetail

 

Nie na allegro a isc osobiscie, w aukcji jest napisane ze odbiór osobisty w wawie, wiec mam niedaleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAT marża dor

Tyczy towarów używanych. Nie ma prawa wystawić takiego dokumentu przy sprzedaży nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAT marża dor

Tyczy towarów używanych. Nie ma prawa wystawić takiego dokumentu przy sprzedaży nowego.

 

 

Tzn ? co masz na mysli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz u zwykłego janusza, który ściąga telefony z chin na własną rękę i odsprzedaje z zyskiem. Skutkuje to tym, że albo nie ma w ogóle gwarancji na taki sprzęt, albo jest na zasadzie takiej, że sam naprawia lub ma jakąś umowę z pseudoserwisem Xiaomi, który pewnie dokonuje napraw na zamiennikach, a nie oryginalnych częściach. Przez to wystawia fakturę VAT Marżę, która nie jest podstawą do żadnej gwarancji, jedynie Faktura VAT 23%/Paragon są podstawą gwarancji.

Więc reasumując, jeśli chcesz przyoszczędzić to naprawdę lepiej kupić nawet w tych chinach (wyjdzie taniej), a jeśli nie, to kup w oficjalnej dystrybucji z normalną gwarancją w CSS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...