Skocz do zawartości
Dalv

Nowy komputer do 2000

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Kilka lat temu poprosiłem tu o pomoc w zbudowaniu kompa i jako że byłem bardzo zadowolony, a nadszedł czas na zmianę sprzętu postanowiłem to powtórzyć ;)

 

Mój obecny komputer to;

Pamięć GoodRam Play, DDR3, 8 GB,1866MHz, CL10

Zasilacz Antec VP 400W

Karta graficzna MSI GeForce GTX 750 OC 2GB GDDR5 (128-bit) D-SUB, DVI-D, HDMI, PCI-E 3.0

Płyta główna MSI H81M-P33, H81, DualDDR3-1600, SATA3, DVI, mATX

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5\'\', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache

Procesor Intel Core i3-4170, 3.7GHz, 3MB, BOX

 

I tu pojawia się pytanie - czy do 2000 będzie się dało zbudować coś od zera? Nie chciałbym "kosmetycznej" zmiany tylko poczuć różnicę ;) Gram w Total Wary, WoWa, EU 4 itp.. Three Kingdoms działa na obecnym sprzęcie mocno średnio, kupiłem też w tym roku CoD, który wygląda tragicznie, a i tak działa na 10fps :) Generalnie nie liczę na graficzne fajerwerki, ale chciałbym móc pograć też w najnowsze produkcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 1600 - 460zł

Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 4GB - 649zł z kodem "last-minute"

Gigabyte GA-B450M DS3H - 269zł

Signum sg1m - 129zł

Patriot Memory Viper 4 PV48G300C6K DDR4 DIMM 8GB 3000 MHz - 196zł

Vero l2 500w - 179zł

Crucial 240GB 2,5" SATA SSD BX500 - 129zł

Zephyr 120 PWM - 17zł

Razem niecałe 2030zł.

Procek z 6 rdzeniami i 12 wątkami, fajna karta graficzna w dobrej cenie (pozwoli grać w te najnowsze produkcje na high), 2x4gb szybkiego ramu (obecnie wystarczające minimum do grania), budżetowa płyta główna, ładna i dosyć nowa obudowa (dodatkowo dałem do zestawu wentylator by umieścić go na przodzie dla lepszej cyrkulacji powietrza), wystarczający zasilacz oraz 240gb ssd na system i gierkę lub dwie. HDD przekładasz ze starego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm....

2000 na nowy zestaw dzisiaj to jest taka nieprzyjemna kwota, bo kupisz akurat wszystko takie trochę dupiate. Kasy pójdzie dużo, różnicę poczujesz, ale kurna, żal trochę, bo po wyjęciu z pudełka trzeba by powoli myśleć o wymianie. Gdybyś miał 3000, można by poskładać naprawdę dobry sprzęt.

 

Oczywiście da się poskładać coś za 2000 i będzie różnica, ale można spróbować też innego podejścia.

 

Kupujesz SSD na system. Może być 500GB, może być 250 na oszczędnego. SSD zostanie ci na przyszłość.

To jest 250zł

 

Kupujesz rx580 8GB. Bardzo dobry stosunek ceny do jakości i chociaż jest to ciepła pseudorakieta, jest też w miarę tania. Ona też zostanie ci na przyszłość. Można też iść w używkę gtx1060 6GB, którą powinno się dostać za 600zł z gwarancją na rok.

700zł. Co chwilę są jakieś promocje.

 

Procesor jest bardzo słaby, ale podstawka jest znośna. i7 jest tu nieopłacalne, a podkręcanie na tej płycie to raczej zły pomysł. Najmocniejsza i5 na allegro chodzi za 250zł i to by trzeba było zainwestować.

250 za procesor

 

8GB pamięci. Głównie dla wygody. Cena poniżej 100zł na allegro. Używki, oczywiście.

100zł.

 

Czyli tak: inwestycja bezzwrotna 350zł + inwestycja uniwersalna 950zł = 1300zł

Jak za rok będziesz robił porządną wymianę, będziesz miał grafikę i dysk z głowy. Na dzisiaj będziesz miał całkiem dobry sprzęt, a na "zmarnowanie" idzie tylko jakieś 350zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Hmm, co do budżetu to można go trochę nagiąć... Generalnie po prostu trochę szkoda mi kasy, bo nie gram już tyle co kiedyś i jak wspominałem nigdy nie byłem maniakiem wysokich ustawień i fpsów, ale jeśli faktycznie by to coś zmieniło... :P A obecnego kompa wolałbym w sumie zostawić w całości, może dam go po prostu dziewczynie, która nie ma nic, a też lubi czasem w coś pograć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2 tyś Mój link jak wrzucisz wszystko do koszyka 1993 zł// całkiem wydajny zestaw moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co oferujecie zestawy na ryzenie 1500x i rx 570 czy tam chcecie wcisnąć badziewqnego i5, gdzie za 2k ma już całkiem przyzwoity zestaw do gier -> patrz post 2

"różnicę poczujesz, ale kurna, żal trochę, bo po wyjęciu z pudełka trzeba by powoli myśleć o wymianie" wymianie czego? Procek starczy na długo ze względu 6/12, na tej płycie z boxowym coolerem podkręci sobie na 3.6ghz dla all cores. Nie ogarniam was ludzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, by Ryzen 1500X miał jakieś problemy w grach// tu jest budżet 2000 zł a nie 4000 zł za całość/ za 339 zł moim zdaniem bardzo opłacalny.

przykładowy gameplay

Edytowane przez adam32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, by Ryzen 1500X miał jakieś problemy w grach// tu jest budżet 2000 zł a nie 4000 zł za całość/ za 339 zł moim zdaniem bardzo opłacalny.

przykładowy gameplay

Po prostu w cenie 400zł (nie 339zł) jest nieopłacalny jak masz r5 1600 niewiele drożej. Po co przepłacać szczególnie jak się nie ma dużego budżetu?

Do r5 1600 autor w przyszłości będzie mógł sobie włożyć znacznie lepszą kartę graficzną.

Czasem po prostu warto dołożyć te 100zł, bo można całkiem sporo zyskać.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co oferujecie zestawy na ryzenie 1500x i rx 570 czy tam chcecie wcisnąć badziewqnego i5, gdzie za 2k ma już całkiem przyzwoity zestaw do gier -> patrz post 2

"różnicę poczujesz, ale kurna, żal trochę, bo po wyjęciu z pudełka trzeba by powoli myśleć o wymianie" wymianie czego? Procek starczy na długo ze względu 6/12, na tej płycie z boxowym coolerem podkręci sobie na 3.6ghz dla all cores. Nie ogarniam was ludzie.

Ja się całkowicie zgadzam i popieram.

 

Do tego procka spokojnie może włożyć gtx 1070, którego używki są już w dobrych cenach. Rtx 2060 czy vega 56 to też nie jest głupi pomysł szczególnie po OC. Ten procesor jest wystarczający do gier i wystarczająco przyszłościowy. Nie będzie ograniczał następnej modernizacji. Na dodatek będzie mógł go zmienić w przyszłości nawet na nową generację ryzenów.

Opcja starej i5 to w porównaniu z nim opcja paździerzowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie jest napisane aktywuj kod "last-minute" cena = 339 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie jest napisane aktywuj kod "last-minute" cena = 339 zł.

No faktycznie, mój błąd ;)

Ale i tak uważam, że warto dołożyć do 1600. Choćby wziąć go w Sferis za 460zł. 6/12 naprawdę na długo starczy.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za ożywioną dyskusję :)

To jeszcze może zapytam czy dokładając do 2500 udałoby się zrobić coś bez używek i z jednego sklepu? Z lenistwa z wielką chęcią złożyłbym zamówienie w jednym sklepie, montaż i miał to z głowy... Tak jak mówiłem to raczej niechęć do wydatków w ogóle niż braki w budżecie więc jeśli by to miało pomóc to może warto dopłacić.

Czyli Razen 1600 to będzie spoko opcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrzucisz wszystko do koszyka Mój link wyjdzie 2509 zł/ wydajniejszy procesor + wydajniejsza karta graficzna + 16 GB ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo rx580 8GB za 790zł:

https://www.x-kom.pl/p/381894-karta-graficzna-amd-xfx-radeon-rx-580-gts-xxx-edition-oc-8gb-gddr5.html?gclid=Cj0KCQjwrpLoBRD_ARIsAJd0BIVK3PVpvOMm1E6ODrVuMGnrCD_3ofgFm1o8A4t7jKsX7dLlTsqvAkYaAhMtEALw_wcB

Albo używany gtx1070 z gwarancją.

 

Ale jeśli chodzi o nowe to 1060 6GB za 800zł jest jeszcze ok.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...