Skocz do zawartości
Daaron

Upgrade i5-6500 na i7-7700k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam taki oto setup

 

Procesor i5-6500

Płyta główna MSI B150M pro-vdh - możliwe procesory

Ram DDR4, 2x4 GB,2400MHz, CL15

Karta graficzna MSI GeForce GTX 1060 ARMOR OC V1 6GB GDDR5

 

Nie chcę wymieniać płyty głównej natomiast planuję wymienić procesor na i7-7700k oraz dołożenie ram 2x8 (również 2400MHz 15cl) czy taka konfiguracja przyniesie pożądany efekt zwiększając wydajność np. w grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy GTX 1060 jakiegoś kosmicznego wzrostu wydajności bym się nie spodziewał, choć w grach siedzących mocno na CPU na pewno będzie poprawa.;

 

Inna sprawa, że kupno 7700k sensu tu nie ma za bardzo - płyta nie pozwalająca na kręcenie, sam procesor jest drogi. Do tego stosunkowo wolny RAM. Lepiej to sprzedać w cholerę i kupić coś nowszego, zapłacisz podobnie a będzie sensowniej i z szybszymi pamięciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej płycie nie podkręcisz, więc polecam CPU non-k. Pamięć 2666, bo tyle powinno działać po włożeniu 7. generacji jeśli dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedać w cholerę kupić ryzena

 

Sprzedać w cholerę kupić ryzena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej to sprzedać w cholerę i kupić coś nowszego, zapłacisz podobnie a będzie sensowniej i z szybszymi pamięciami.

 

Sprzęt kupiłem dość nie dawno dlatego nie chce wymieniać wszystkiego, chcę zrobić mały upgrade i zmieścić się w 2.5 tys bez jakichś ingerencji typu płyta główna itp. Tak czy inaczej dzięki za info w takim wypadku zamówię i7-7700 i do tego 16gb 2666MHz i myślę, że później to już tylko nowy komp za parę lat. Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.

 

@Edit

Co mam sprzedać w cholerę, tak w ogóle :D?

 

Sprzedać w cholerę kupić ryzena

 

Sprzedać w cholerę kupić ryzena

 

 

Moja płyta chyba nie obsługuje ryzena.

Edytowane przez Daaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest hype na Zyzeny więc nic dziwnego że radzą sprzedać procesor i płytę gł i kupić Ryzena. Tylko że Ryzen na tych pamięciach co masz to będzie kulał, tam potrzeba RAM minimum 3000MHz aby te procesory działały dynamicznie. Więc RAM też do zmiany. Jakbyś to wszystko sprzedał to powinno wystarczyć na wymianę sprzętu. Tylko kto teraz normalny kupuje stare Intele 4/4? Nie wiem czy nie będziesz miał problemów ze sprzedażą. Chyba że wystawisz cenę bardzo niską.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jeden to lepszy suchar ,

 

kto powiedział ze nie podkręci ??? a pewnie ze podkręci z poziomu Windowsa przez XTU

 

po co ten suchar z ryzenem tez tego nie wiem, patrz na GPU to i 7700k jest az nadto

 

co do pamięci RAM to przy tym cfg i tak da to niewiele wiec można tanim kosztem przesiąść się na 7700k a to już lepsza oferta przy sprzedaży a i może się trafi jakaś fajna sztuka która robi trylion GHz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta za słaba do I7 7700K.

Nawet aluminium na mosfetach nie ma, a tutaj o OC gadacie.

Kapa jak 100 imadeł.

 

Sprzedać co jest i kupić coś na Ryzen, ale nie teraz.

Poczekać na R5 od AMD.

 

Tylko jedno ale...

 

Płyta musi być "wypasiona".

To jest baza, na której buduje się resztę.

A nie jakiś krzak i później problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czułem, że was fantazje zaczną ponosić i od razu zalecana wymiana sprzętu na taki za 5k+, ale ja potrzebuję tylko delikatnego upgrade'u, czy ta płyta (MSI B150M) pociągnie ramy 3000MHz?

 

Btw ja nie chcę podkręcać, nie interesuje mnie to więc wybór póki co zostaje przy i7-7700 chyba, że dostępny dla tej płyty będzie lepiej wydajny i5? Ale chyba nie.

Edytowane przez Daaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta za słaba do I7 7700K.

Nawet aluminium na mosfetach nie ma, a tutaj o OC gadacie.

Kapa jak 100 imadeł.

 

Sprzedać co jest i kupić coś na Ryzen, ale nie teraz.

Poczekać na R5 od AMD.

 

Tylko jedno ale...

 

Płyta musi być "wypasiona".

To jest baza, na której buduje się resztę.

A nie jakiś krzak i później problemy.

 

przyklei 5 radiatorkow za 5 pln a wentyl z coolera zrobi resztę i po sprawie, ale krzak pozostanie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Teraz jest hype na Zyzeny więc nic dziwnego że radzą sprzedać procesor i płytę gł i kupić Ryzena. Tylko że Ryzen na tych pamięciach co masz to będzie kulał, tam potrzeba RAM minimum 3000MHz aby te procesory działały dynamicznie. Więc RAM też do zmiany.

 

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czułem, że was fantazje zaczną ponosić i od razu zalecana wymiana sprzętu na taki za 5k+, ale ja potrzebuję tylko delikatnego upgrade'u, czy ta płyta (MSI B150M) pociągnie ramy 3000MHz?

 

Btw ja nie chcę podkręcać, nie interesuje mnie to więc wybór póki co zostaje przy i7-7700 chyba, że dostępny dla tej płyty będzie lepiej wydajny i5? Ale chyba nie.

 

Przeczytaj:

 

http://forum.pclab.pl/topic/1283780-Wymiana-i54460-na-i74770-komputer-wy%C5%82%C4%85cza-si%C4%99/

 

Płyta od chińczyka, a proc za 1000zł :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana na i7 na pewno da kopa, ale nie warto brać procesora z k do płyty która nie umożliwia oc. to samo pamięć ram, 2400 to jest maks to ustawisz bo płyta jak i kontroler w procesorze nie pozwoli na więcej. Najlepiej jakbyś poczekał na 07.07 i wtedy pomyślał o upgrade na ryzena + szybki ram + fajna płyta, niż się bawić w podmianę procka który swoją drogą jest bardzo ale to bardzo nieopłacalny oraz wciąż być ograniczany przez wolny ram.

Edytowane przez Devairment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze niedawno janusze dawali mi 1k pln za mojego 8700k :E a ty tu podbijasz 7700k do 1k, wiesz ile janusze biznesu by chcieli za takiego zaplacic ??, a pewnie z trzysta pln bo ryze chodza po piecse3t :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7-7700K nie jest kompletnie bez sensu do tej płyty, bo (pomijając kwestię sekcji zasilania i chłodzenia zaglutowanego Kaby Lake'a) osiąga w trybie turbo 4400Mhz dla wszystkich rdzeni, podczas gdy np. i7-7700 non-K: 4000Mhz.

Najistotniejsza wada takiego kompletu to ograniczenie taktowania pamięci RAM do 2400MHz.

 

Jeżeli chodzi o opłacalność, to wszystko rozbija się o potencjalny koszt wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używane i7 7700k chodzą po 1000/1200zł, ten proc bez oc jest tylko ciut lepszy od i5 9400f który kosztuje 700zł nówka. Lepiej by było odsprzedać obecną płytę i pomyśleć o 1151 v2 albo jeszcze lepiej, poczekać te trzy tygodnie i wziąć ryzena 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8700 używka są po 900 zeta.

Ten proc cudowny.

Przy 1.123 Vcore potrafi utrzymać 120 Wat poboru w syntetykach.

Nie boi się gier.

 

Ale AMD z nowym Ryżem zamieszał i na to bym polował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem już z dwa razy, nie chcę wymieniać płyty głównej bo to już grubsze zmiany, chcę tylko zrobić mały upgrade i wchodzi w grę jedynie i7-7700 który w zestawieniu wspieranych procków dla tej płyty głównej jest najlepszy. W zasadzie koszty to mi trochę latają i pewnie i tak kupię nowe wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to do sklepu i I7 7700k + dołożenie RAM.

Najlepiej identyczną kość RAM, żeby dual miał parę.

RAM DDR4 przełożysz do następnej konfiguracji, tak że tutaj nie ma dużych strat w zakupach.

Tylko paruj memki, co by dual poprawnie pracował.

B-die wybieraj.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wyżej zauważyli, że jednak nie warto z K więc kupię i7-7700. Tak czy siak dzięki za opinie, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jeszcze pytanie, może zamiast procka faktycznie grafikę zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jeszcze pytanie, może zamiast procka faktycznie grafikę zmienić?

 

Czy ja wiem, i5 6500 to okej procek ale nie uciągnie karty typu rtx 2060 i wyżej. W miejscach graficznych oczywiście fps wzrośnie, ale tam gdzie procesor będzie odgrywał niemałą rolę karta będzie się nudzić, a procek jak i ram spowodują mniejszą bądź większą zadyszkę. W twoim przypadku wymiana CPU jest jak najbardziej sensowna, tylko najlepiej jakbyś zrobił to przesiadając się na nową platformę, bo b150 to już martwica i nawet oc pamięci czy procka nie zrobisz, o absurdalnych cenach używanych i7 7700 nie mówiąc.

Edytowane przez Devairment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...