Forum PCLab.pl: Jaka część miejsc w samolocie musi być zarezerwowana, żeby nie anulowali lotu? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Jaka część miejsc w samolocie musi być zarezerwowana, żeby nie anulowali lotu? Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Indżynier 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 15 Czerwiec 2019 - 18:45

Mam taką sytuację, że mam zarezerwowane loty do Bułgarii przez WizzAir na koniec lipca, lot powrotny 10 dni później i na tą chwilę na wylot jest tylko 46/180 osób, a na lot powrotny tylko 26/180 osób.

Jak sądzicie czy w takiej sytuacji lot się odbędzie? Ile miejsc z tych 180 dostępnych musiałoby być zarezerwowanych żeby lot się odbył więcej niż 50%? Może więcej niż 100 osób, ktoś z Was wie?

I jeśli lot zostanie anulowany to kiedy najpóźniej przewoźnik mnie o tym powiadomi i jeśli anuluje lot, to będzie mi proponował lot w innym terminie czy może zwróci pieniądze (ile czeka się na taki zwrot)?

Ten post był edytowany przez Indżynier dnia: 15 Czerwiec 2019 - 18:46

#2 Użytkownik jest niedostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Czerwiec 2019 - 18:55

Dziwne by było gdyby w środku lata taki lot się nie odbył.
Ostatnio nawet był lot z 1 typem
.

Ten post był edytowany przez ODIN85 dnia: 15 Czerwiec 2019 - 18:57

#3 Użytkownik jest niedostępny   Indżynier 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 15 Czerwiec 2019 - 19:22

Zobacz postODIN85, o 15 Czerwiec 2019 - 18:55, napisał(a):

Dziwne by było gdyby w środku lata taki lot się nie odbył.
Ostatnio nawet był lot z 1 typem
.

Jak na moje to jeśli nie będzie jakaś większa część samolotu zapełniona to przewoźnikowi się nie opłaci i odwoła taki lot.

#4 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Czerwiec 2019 - 19:28

Leciałem kiedyś samolotem z mniej niż 10 pasażerami na pokładzie. Poleciałem kiedyś po Europie za 5zł, bilet w obie strony. To tak a propos odwoływania lotu :)

#5 Użytkownik jest niedostępny   Indżynier 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 15 Czerwiec 2019 - 20:52

Zobacz postjagular, o 15 Czerwiec 2019 - 19:28, napisał(a):

Leciałem kiedyś samolotem z mniej niż 10 pasażerami na pokładzie. Poleciałem kiedyś po Europie za 5zł, bilet w obie strony. To tak a propos odwoływania lotu :)

a ile miejsc miał cały samolot?

#6 Użytkownik jest niedostępny   209458 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Czerwiec 2019 - 22:40

To jest skomplikowana sprawa i na pewno zależy od większej liczby czynników niż zapełnienie. Ceny biletów są ustalane dynamicznie i zysk z pasażenia nie równy pasażerowi. Inna sprawa, że samoloty nie pojawia się na lotnisku starowym znikąd i nie rozpływa na docelowym. One latają w tę i z powrotem lub robią bardziej skomplikowane kombinacje i takie odwołanie może rozwalić cały układ więc ne opłaca się odwoływać nawet gdyby miał lecieć prawie pusty. Kolejna rzecz to straty wizerunkowe i odszkodowania. Inna możliwość, choć to raczej nie w Polsce czy Bułgarii, ale na najbardziej zatłoczonych lotniskach typu Heathrow ciężko dostać regularny slot na start/lądowanie w rozkładzie i jak linia ma to czasem nawet puste samoloty puszcza, bo jak kilka razy odwołają to im przepadnie i zgarnie go ktoś inny.

#7 Użytkownik jest niedostępny   Zieeelak 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 15 Czerwiec 2019 - 23:23

Kolejna sprawa to reputacja linii. Jeśli odwołają lot na który bilet ma 46 osób to tym samym tracą 46 klientów, bo są niewiarygodni.

#8 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Czerwiec 2019 - 23:48

Zobacz postIndżynier, o 15 Czerwiec 2019 - 20:52, napisał(a):

a ile miejsc miał cały samolot?

To był najnormalniejszy Boeing 737.

Samolot nie musi zapełnić określonej ilości miejsc po to, żeby wystartować, to tak nie działa - przynajmniej w tym przypadku jednostkowym. Podchodzisz do sprawy jak do jakiejś furmanki na targu na wsi :E
Samolot na lotnisku, z którego lecisz, nie teleportuje się z nicości. On tam przyleci. Tak samo ten samolot nie zostanie na zawsze, ani nie zniknie w nicość z lotniska, na którym wyląduje. Ten samolot będzie wykonywać możliwie dużo tras po Europie i byłoby nieco...eee....dziwne rozwalić mu ten plan. Bo przykładowo, nie odebrałby ludzi z twojego docelowego lotniska, żeby polecieć dalej. Głupio by było także, gdyby piloci i obsługa nagle musieli zostać w Polsce tylko dlatego, że nie było wystarczająco chętnych na lot. Linie lotnicze mają swoje zobowiązania, kupują sloty na lotniskach. Nie mogą ciągle zmieniać wszystkiego.

Wizerunek? Z tym bym już polemizował. Generalnie wiele linii lotniczych, a zwłaszcza niskokosztowe, ma opinie klientów głęboko w d****. Wszyscy im możemy skoczyć. Nie wierzysz? Sprawdź, jaki masz wybór na danym kierunku w danym terminie :> Jedynie te lepsze linie się przejmują. Niskokosztowce europejskie do takich nie należą - one oscylują wokół czołówki najgorszych linii lotniczych świata.

#9 Użytkownik jest niedostępny   Kpc21 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Czerwiec 2019 - 00:12

Zobacz postIndżynier, o 15 Czerwiec 2019 - 20:22, napisał(a):

Jak na moje to jeśli nie będzie jakaś większa część samolotu zapełniona to przewoźnikowi się nie opłaci i odwoła taki lot.

Weź pod uwagę, że ten samolot (konkretny pojazd) ma poukładane obiegi i po tym twoim locie będzie musiał obsłużyć jakiś kolejny lot – z Bułgarii. Tak więc twój lot prawdopodobnie będzie musiał się odbyć nawet bez pasażerów.

Odwołania lotów owszem zdarzają się, ale raczej nie z powodów takich, jak zbyt mała liczba pasażerów. A raczej np. z powodu jakiejś awarii czy innych problemów.

#10 Użytkownik jest niedostępny   Camis 

• Android Fan
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Czerwiec 2019 - 15:38

Nie odwoła, sam leciałem z 4 innymi osobami, czyli łącznie 5 pasażerów.

#11 Użytkownik jest niedostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Czerwiec 2019 - 16:15

W takich przypadkach wolne miejsca wyprzedają za bezcen.

#12 Użytkownik jest niedostępny   Szczota 

• n00b
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Czerwiec 2019 - 10:06

Jak nie ma pełnego obłożenia to samolot lądują na lawetę i go przewożą a piloci dostają urlop bezpłatny :)

Takie linie zabierają też ładunki więc to nie jest tak że pusty lata.

Strona 1 z 1