Skocz do zawartości
Zacpac

Laptop 17'' do pracy biurowej za około 3500zł

Rekomendowane odpowiedzi

czesc, potrzebuje laptop do pracy, przegladarka, mapy, kilka procesow na raz, plus programy dzialajace online. Na xkom jest Lenovo ideapad 300 za 3500zł:

 

https://www.x-kom.pl/p/490460-notebook-laptop-17-3-lenovo-ideapad-330-17-i7-8750h-8gb-240-1tb-win10x-gtx1050.html#Opis

 

chodzi mi o wytrzymalosc obudowy i jakosc matrycy. Podzespoly sa az nadto dobre, dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie i matryca to typowa przeciętność jak na ten przedział cenowy - ani dobrze, ani tragicznie. Na pewno lapek broni się pełnym prockiem, no i przyzwoitą grafiką, ale z niej pewnie nie skorzystasz i tak.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie skorzystam, chodzi o proca i ssd, ktore ulatwia mi prace na moich programach, grafa jest drugorzedna wystarczylby mx250, szukalem innych modeli , ale za duzego wyboru to nie ma....

 

 

ewntualniejeszcze cos takiego, sl;abszy sprzetowo, ale jak matryca i wykonanie?

 

https://www.x-kom.pl/p/484662-notebook-laptop-173-dell-inspiron-3780-i5-8265u-16gb-2401tb-win10-r520.html?_ga=2.99325402.551707738.1560526406-100404244.1560526406

Edytowane przez Zacpac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy potrzebny Ci aż tak wydajny procesor do prac biurowych, tu z powodzeniem wystarczy i niskonapięciowiec wsparty większą ilością pamięci ram np.:

HP 17 Ryzen 5-2500U/16GB/256+1TB/W10 IPS Silver za 3149zł

lub w wersji tylko z dyskiem SSD:

HP 17 Ryzen 5-2500U/16GB/240/W10 IPS Silver za 3049zł

W obu przypadkach otrzymujesz 4-ro rdzeniowy procesor wraz z całkiem niezłą jak na integrę kartą Vega 8 oraz 16GB pamięci działającej w trybie dwukanałowym (co jest z korzyścią zarówno dla wydajności CPU jak i GPU). Zaletą HP jest również obecność matowej matrycy IPS.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca IPS jest lepsza od IPS z Lenovo/Della? jak z wykonaniem tego HP?? Cena atrakcyjna powiem szczerze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca IPS jest lepsza od IPS z Lenovo/Della? jak z wykonaniem tego HP?? Cena atrakcyjna powiem szczerze....

 

IPS, to IPS i w tym budżecie matryce w tych laptopach będą podobnej jakości, chodzi o to, że lepiej mieć IPS niż TN'kę.Co do wykonania, to podobne jak u konkurencji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc, potrzebuje laptop do pracy, przegladarka, mapy, kilka procesow na raz, plus programy dzialajace online. Na xkom jest Lenovo ideapad 300 za 3500zł:

 

https://www.x-kom.pl/p/490460-notebook-laptop-17-3-lenovo-ideapad-330-17-i7-8750h-8gb-240-1tb-win10x-gtx1050.html#Opis

 

chodzi mi o wytrzymalosc obudowy i jakosc matrycy. Podzespoly sa az nadto dobre, dzieki za pomoc.

 

Jeżeli zależy Ci na wytrzymałości i matrycy, to niestety lecz ten wybór nie jest trafiony.

Acer Aspire 5 i5-8250U/12GB/512/Win10 MX250 3 699 zł

Odnowiony model z serii Aspire 5 17 calowy. Matryca FULL HD IPS dobrej jakości (pokrycie na poziomie 84%), aluminiowe wnętrze laptopa, procesor 8 generacji 4 rdzeniowy, całkiem lekki jak na 17 cali, jeden większy wydajniejszy dysk PCIe, mało już spotykane lecz posiada napęd DVD.

 

Ewentualnie jeżeli chodzi o wydajniejszy model

Dell Inspiron G3 i5-8300H/8GB/240+1TB/Win10 GTX1050 4 149 zł

Matryca FULL HD IPS przyzwoite jakości nawet lepsze pokrycie niż w przypadku Acer, niezłe wykonanie przy tym stonowany design nie jest typowo skierowany dla gracza, pełny procesor 8 generacji, dwa dyski wewnątrz laptopa, system w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten acer fajny, tylko ze nie jest napisane ze ma matryce IPS, a ja koniecznie chce IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten acer fajny, tylko ze nie jest napisane ze ma matryce IPS, a ja koniecznie chce IPS.

 

Może być że nie ma IPS'a, choć błędy w opisie X-kom też się zdarzają. 

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten acer fajny, tylko ze nie jest napisane ze ma matryce IPS, a ja koniecznie chce IPS.

 

Na stronie producenta dokładnie pod tym kodem producenta A517-51G-5680 jest informacja że jest matryca IPS.

Tym bardziej że poprzednie Acer Aspire 5 z 17 calowych posiadały matrycę IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytalem i x-kom i acera, odpowiedzieli zgodnie , ze jest zwykla matryca TN w tym laptopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, wzialem Asusa, lepiej doplacic jak sie pozniej bujac z zawiasami. Oby bylo warto;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...