Skocz do zawartości
Jimmy15

Be Quiet System Power 9 600W - daje radę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wraz ze zmianą sprzętu planuję zmienić mojego wysłużonego Fortrona GHN 500W, bo ma on już 9 lat. W sumie zasilacz jest genialny, bo po tylu latach zero problemów, super cichy, żadnego terkotania itp, jedyny problem to za krótkie kable od zasilania CPU (to dałoby się rozwiązać), ale jednak swoje lata ma i chciałbym mu dać odpocząć, zresztą mam już dla niego zastosowanie w słabszym zestawie.

W związku z tym pytanie - czy ten BQ jest w porządku, czy da się do 250zł znaleźć coś lepszego 550-600W? Zależy mi przede wszystkim na ciszy i trwałości.

I jeszcze pytanie - czym się różni System Power 9 od System Power B9?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System Power B9 to po prostu bulkowa (dla składaczy) wersja SP9. Niemniej, do 250 zł polecałbym wziąć lepszy zasilacz niż SP9: Supremo L2 550W. Ma wyższą sprawność (80plus Gold) 5 lat gwarancji, dużo lepsze kondensatory i cichszy wentylator. No chyba że chcesz jeszcze dorzucić kasy, to za jakieś 330 zł do wyrwania jest Focus Plus Gold 550W, który ma 10 lat gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Na SilentiumPC się raczej nie zdecyduję, bo nie mam zaufania do tej marki. Obudowę od nich może bym kupił, ale zasilacza raczej nie, jakoś sporo negatywnych opinii słyszę o ich zasilaczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Na SilentiumPC się raczej nie zdecyduję, bo nie mam zaufania do tej marki. Obudowę od nich może bym kupił, ale zasilacza raczej nie, jakoś sporo negatywnych opinii słyszę o ich zasilaczach.

Sporo jest hejterów, to głównie stąd. Przeczytaj sobie testy, choćby Łukasza Sieranta, który wnikliwie bada zasilacze. To są najpopularniejsze w Polsce konstrukcje obecnie. Vero w samych morele schodzi 5-5,5K, a następny zasilacz (też SPC) to już 700 sztuk. Zasilacz nie-SPC to dopiero ~360, więc i prawdopodobieństwo wystąpienia negatywnej opinii jest większe. Wiem jedno: w swoim przedziale cenowym mają najniższą awaryjność. I z pewnością bym wziął Supremo L2 550W zamiast SP9. Sensowny be quiet to dopiero Pure Power 11. Wybierzesz co budzi Twoje zaufanie, ale ja tam wolę mieć mniej problemów ze sprzętem klientów :)

Edytowane przez Born

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...