Forum PCLab.pl: Hulajnoga elektryczna - dojazd do pracy - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (6 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 4
  • 5
  • 6
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Hulajnoga elektryczna - dojazd do pracy dyskusja o pojazdach UTO - nasze doświadczenia Oceń temat: -----

#101 Użytkownik jest niedostępny   The-Wraith 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 19 Sierpień 2019 - 22:50

Współczuje wam chłopaki, że musicie się na takim czymś do pracy dostawać... Zaczynam doceniać to, że jeszcze można swobodnie po moim mieście poruszać się autem... Motocykl to była by dla mnie ostateczność gdybym nie mógł z auta korzystać...

#102 Użytkownik jest niedostępny   Áltair 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Sierpień 2019 - 11:02

Można samochodem, ale w dużych miastach trzeba stać w korkach. Przynajmniej u mnie zaczynają się zwykle po 16.00. Alternatywny sposób dojazdu to jest przyjemność i dobra rozrywka. No i żadnego czekania, jedynie na światłach.

Ten post był edytowany przez Áltair dnia: 20 Sierpień 2019 - 11:03

#103 Użytkownik jest niedostępny   JeRRy_F3D 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Sierpień 2019 - 10:05

Zobacz postWebCM, o 18 Sierpień 2019 - 19:32, napisał(a):

Abstrahując od tematu, scenka z Rosji:

https://youtu.be/8IOkwGSuwew

I "warunki" w Rosji :)
Gość się nie pi...li z terenem po hulajkę ;)
Mój linkhttps://www.youtube.com/watch?v=SrvfU8o0yAI&feature=youtu.be

#104 Użytkownik jest niedostępny   Áltair 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Sierpień 2019 - 11:28

Koło 22 cm średnicy, więc tak sobie może.

#105 Użytkownik jest niedostępny   WebCM 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 21 Sierpień 2019 - 22:45

Do tego jeszcze STX Ultimate

Oferta STX też jest ciekawa. Niektóre modele posiadają homologację i można nimi legalnie jeździć po ulicy po uprzedniej rejestracji w wydziale komunikacji. Kilka lat temu próbowano wprowadzić je na polski rynek, pokazywano na targach, ale nie wzbudziły dużego zainteresowania. Konsumenci traktowali to jako ciekawostkę, a nie jako alternatywę dla roweru i auta.

Skąd więc moda na elektryczne hulajnogi? Czy to chwilowy trend i za 2 lata wypożyczalnie zbankrutują, czy przyjmie się na dłużej? Trudno w tej chwili odpowiedzieć na to pytanie. W ubiegłym dziesięcioleciu dyskonty zalały polski rynek tanimi skuterami z Chin. Oczywiście konsumenci rzucili się na towar i pod każdym blokiem stało co najmniej kilka takich skuterów. Każdy dzieciak chciał mieć skuter. Moda ta jednak nie potrwała długo. Sprzęt był awaryjny, a paliwo drożało. Teraz obserwuję podobną sytuację. Wróciła moda na hulajnogi klasyczne, a wypożyczalnie napędziły szał na elektryczne, co wykorzystały dyskonty i elektromarkety, sprzedając taniochę z Chin. Czy ten trend się utrzyma? Analitycy twierdzą, że nie, a przynajmniej nie w Polsce, bo nie ma do tego warunków. Moda przeminie i modne będzie co innego. W USA scooter-sharing się przyjął, bo komunikacja miejska jest droga, do pracy daleko i skorzystanie z hulajnogi to oszczędność zarówno czasu i pieniędzy. W Polsce większość wypożycza hulajkę, aby się przejechać rekreacyjnie. Nic dziwnego, bo strefy obejmują tylko centra miast. Od wypożyczalni i udogodnień ze strony pracodawców oraz instytucji publicznych zależy, czy hulajnogi elektryczne staną się realną alternatywą dla roweru i samochodu. Była jeszcze moda na segwaye, deski i niektórzy też nimi jeździli do pracy.

Odnośnie STX. Ich sprzęt jest łudząco podobny do produktów Minimotors.

Co do ułożenia stóp, to dla mnie jedyna akceptowalna pozycja to stopy koło siebie. Jazda bokiem jest po prostu niewygodna. Może trudniej balansować ciałem, ale jest bezpieczniej.

Ten post był edytowany przez WebCM dnia: 21 Sierpień 2019 - 22:53

#106 Użytkownik jest niedostępny   Áltair 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Sierpień 2019 - 22:44

Dla mnie odwrotnie. Stopy równolegle do siebie i na boku to wielka niewygoda, a przy większych prędkościach zupełny dyskomfort i można zaliczyć glebę przy hamowaniu (brak środka ciężkości przekładanego na przednią nogę, która jest pośrodku deski z przodu). Ustawienie jak w poście 99 jest najwygodniejsze.

#107 Użytkownik jest niedostępny   JeRRy_F3D 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Sierpień 2019 - 16:44

Oba warianty prowadzenia mają zwolenników i przeciwników.
Szerokość podestu nie powinna być determinantem przy wyborze.
Jest pierdyliard modów, moderów, klamotów na ali... wybrać hulajkę a później wsadzić podest, choćby i jak paleta z Obi.
Dużo tego.  Widziałem nawet "siedzenia" do montażu, co wywraca ideę hulajki (z krzesełkiem!?!) ;)

Ten post był edytowany przez JeRRy_F3D dnia: 24 Sierpień 2019 - 16:45

#108 Użytkownik jest niedostępny   Áltair 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Sierpień 2019 - 16:56

Jak w ogóle jest z ładowaniem tych hulajnóg, jeśli bateria jest np. na 30% to można doładowywać jak komórkę czy to skraca żywotność akumulatora? Więc lepiej poczekać, jak spadnie do kilku %?

Szerokość podestu nie powinna być determinantem przy wyborze.

Moim zdaniem przede wszystkim powinno patrzeć się na koła - powinny być jak największe. Na nasze drogi nie polecam nic, co ma mniej niż tak z 18 cm średnicy. Na mniejszych są problemy nawet z przejazdem przez tory tramwajowe, a na płytkowych chodnikach czy ścieżkach rowerowych zbudowanych z cegiełek wszystko turkocze. Małe koła nadają się wyłącznie na gładki asfalt czy jednolite ścieżki rowerowe.

Ten post był edytowany przez Áltair dnia: 24 Sierpień 2019 - 16:56

#109 Użytkownik jest niedostępny   Kitu 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 24 Sierpień 2019 - 19:55

Zobacz postÁltair, o 24 Sierpień 2019 - 17:56, napisał(a):

Jak w ogóle jest z ładowaniem tych hulajnóg, jeśli bateria jest np. na 30% to można doładowywać jak komórkę czy to skraca żywotność akumulatora? Więc lepiej poczekać, jak spadnie do kilku %?
Jak są litowo-jonowe, to normalnie można doładowywać - a większość hulajnóg chyba takie ma.

#110 Użytkownik jest niedostępny   WebCM 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 28 Sierpień 2019 - 19:18

Dzisiaj wracałem z pracy i widziałem więcej osób na hulajnodze niż na rowerze.

#111 Użytkownik jest niedostępny   Áltair 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 29 Sierpień 2019 - 10:57

Ciekawe tylko czy chwilowy szał, czy już się utrzyma na stałe. Firmy serwisowe też już powstają.

#112 Użytkownik jest niedostępny   WebCM 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 29 Sierpień 2019 - 21:35

Jeśli powstanie odpowiednia infrastruktura i pojawi się mniej awaryjny sprzęt w rozsądnej cenie, to trend ma szansę przyjąć się na stałe. Chodzi o miejsca postojowe, płaskie krawężniki, stacje ładowania, dostępność części, punkty serwisowe, udogodnienia ze strony pracodawców i instytucji publicznych.

Przykład: bierzesz hulajnogę, jedziesz po równej nawierzchni, składasz, wnosisz do biura i kładziesz tam, gdzie nikomu nie przeszkadza (ktoś się zawsze może przyczepić, że mu wadzi). Wracasz, jedziesz do sklepu, i... są na rynku zapięcia do hulajnogi, ale nie widziałem jeszcze, żeby ktoś ją przypinał. Niektórzy robią z nią zakupy, ale może się przyczepić ochroniarz lub obsługa sklepu. Jeśli idziesz na większe zakupy np. do centrum handlowego, to ciężko chodzić z hulajką w dłoni.

Do szkoły... tutaj nie wiem, jak wygląda sytuacja. Być może niektóre placówki pozwalają trzymać taki sprzęt w szatni.

Póki co większość jeździ rekreacyjnie, a to kiedyś wyjdzie z mody.

Ten post był edytowany przez WebCM dnia: 29 Sierpień 2019 - 21:36

#113 Użytkownik jest niedostępny   Áltair 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 29 Sierpień 2019 - 21:59

Co do miejsc postojowych dziwne, że nie zrobili tych hulajnóg z jakimś kabłąkiem do podpięcia zabezpieczenia (w dużych mogą to być koła, ale w małych nic). Bo nie ma jak ich zostawić przed tymi sklepami właśnie. Z nawierzchni do jazdy nadają się tylko ścieżki rowerowe i ulica z asfaltem.

Te modele co są, na razie raczkują, przynajmniej poniżej 2000 zł. Producenci też zawyżają zasięg w instrukcjach, bo podają np. 20 km, tymczasem po kilku km jazdy po gładkiej i płaskiej ścieżce rowerowej jest już bateria ze 100% prawie na 0%, przy wadze prowadzącego kilkadziesiąt kg poniżej maksymalnej.

Ten post był edytowany przez Áltair dnia: 29 Sierpień 2019 - 22:00

#114 Użytkownik jest niedostępny   Bono[UG] 

• Wiecznie niewyspany...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 30 Sierpień 2019 - 11:48

A mały u-lock nie załatwi sprawy? Przypinasz za "rurę sterową" (nie wiem jak to się fachowo w hulajnogach nazywa), a kierownicy przez zapięcie nie przeciśniesz.

#115 Użytkownik jest niedostępny   Grobel 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 30 Sierpień 2019 - 11:51

Da radę ciasny u-lock. Trzeba tylko dobrać odpowiedni. Sam tak korzystam od dłuższego czasu i nie miałem żadnych ekscesów.

#116 Użytkownik jest niedostępny   Áltair 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 30 Sierpień 2019 - 14:45

Zobacz postBono[UG], o 30 Sierpień 2019 - 11:48, napisał(a):

A mały u-lock nie załatwi sprawy? Przypinasz za "rurę sterową" (nie wiem jak to się fachowo w hulajnogach nazywa), a kierownicy przez zapięcie nie przeciśniesz.

Można by spróbować. Uchwyty kierownicy jednak się rozkręca i składa.

#117 Użytkownik jest niedostępny   Áltair 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Wrzesień 2019 - 15:31

I jest juz ofiara śmiertelna :kwasny:

#118 Użytkownik jest niedostępny   Camis 

• Android Fan
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Wrzesień 2019 - 16:16

Nie pierwsza w tym roku.