Skocz do zawartości
mazakczek

RX 570 z OLX

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.. Kupiłem karte graficzna MSI RX570 4gb, uruchamiajac CPU-Z pokazuje mi taktowania po 300mhz, a gdu uruchomię BF3 na ultra to pokazuje mi takie taktowania.. - https://zapodaj.net/f54ce0ef4b418.png.html

 

Na stronie producenta jest napisane, ze grafika posiada taktowania 1268 MHz / 7000 MHz

Jak sprawdzić dokładnie taktowania mojej grafiki lub jak ustawić by były cały czas tak, jak jest podane na stronie producenta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw wentyle na 100% to taktowania być może podskoczą, ale nie wiem czego oczekujesz, karty nie mają sztywnych taktowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo spróbuj obniżyć napięcie- karta nie będzie wówczas dobijać do Power Limitu i powinna trzymać deklarowane taktowania:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie proszę na to..

https://zapodaj.net/76a1a72a7adb7.png.html

Taktowanie rdzenia pokazuje jak najbardziej w porządku, a dlaczego taktowanie pamięci pokazuje na 1750 ? Przecież MSI Armour wersja OC powinna mieć 7000Mhz.... zostałem oszukany ?

Edytowane przez mazakczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1750 x4 = 7000 MHz.

 

Należy odróżniać taktowanie rzeczywiste od taktowania efektywnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze pokazuje.

Taktowanie trzeba pomnożyć przez 2 albo 4 zależy jak pokazuje. W Twoim wypadku 1750*4=7000mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi wytlumaczyć na czym to polega i dlaczego nalezy mnożyć ? Bym na przyszłość wiedział i nie zadawał kolejnych głupich pytan.. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku pamięci DDR/GDDR odróżnia się taktowanie rzeczywiste, i taktowanie efektywne. Tak jak sama nazwa mówi DDR czyli Double Data Rate w przypadku RAM, a GDDR czyli Graphic Double Data Rate w przypadku vRAM na kracie graficznej.

Dla ddr/ddr2/ddr3 efektywne = rzeczywiste*2

dla gddr5: efektywne = rzeczywiste*4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz179

no teraz już w sklepach mozna sie dowiedziec ze taki 2080ti ma Taktowanie pamięci [MHz]14000 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak taktowanie efektywne, ale kłamstwo potwórzone 1000 razy przez producentów sprzętu i lud staje się prawdą. To powinno się o tym mówić 7Gbps, na pewno nie 7 GHz ani 7000 MHz

 

Nie odkryłeś ameryki, tym bardziej nie zabłysnąłeś, od bardzo dawna częstotliwość pracy pamięci jest oznaczona nie prawidłowo, podział pomiędzy taktowaniem efektywnym a rzeczywistym to już marketingowy slang który udzielił się wszystkim.

 

Określenie 7 Gbps też nie jest do końca poprawne, przepustowość pamięci powinna być określona w jednostce MT/s

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...