Skocz do zawartości
zajecc

Nowy laptop/ultrabook do ~ 4200 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam! Przyszła ta pora, że czas wymienić sprzęt, obecnie korzystam z Asus N55SF który kupiłem jakoś w 2013 roku. Do przeglądania internetu jeszcze się nada i będzie nadawał przez następne 3 - 4 lata. Ale cokolwiek więcej na nim zrobić to już gorzej.

 

Sporo pracuję przy laptopie, grafika, różne programy i mnóstwo zakładek chrome na raz. Czasem też lubię odpalić jakiś zabijacz czasu Pillars of Eternity 2 np. (do lepszych gier mam PS4 Pro). Może być z systemem Windows 10.

 

Zależy mi na:

 

Ekran: 15'6 cala

Karta graficzna: Gtx1050ti lub więcej (a jak budżet nie pozwoli to może jej w ogóle nie być)

Procesor: - tu się zdaję na Was wydajna i5 z 8 generacji lub podobne i7 (bo 9 generacja cenowo chyba nie jest osiągalna?)

Pamięć: min. 16GB

Dysk: - SDD na system + HDD na dane (SSD możliwe najwydajniejszy)

Budżet: ~ 4200 zł

 

Przejrzałem forum oraz czytam co jakiś testy laptopów w oko wpadły mi:

 

ASUS Vivobook Pro 15 N580GD i7-8750/16GB/256+1TB

MSI GF63 i7-8750H/16GB/480+1TB GTX1050Ti

ASUS TUF Gaming FX505GE i7-8750H/16GB/256/Win10X

ASUS TUF Gaming FX505DU R7-3750H/8GB/512

 

 

Najbardziej moją uwagę przykuwają Asusy może też dlatego że mam już drugi laptop od tej firmy i jestem zadowolony (szczególnie prostota budowy mi się podoba, dostęp do dysków,układu chłodzenia, pamięci ram, czy nawet zawiasów - gdy pękł mi jeden w N55SF to na wzór drugiego zaprojektowałem w CADzie i na CNC dorobiono mi identyczny, wkliłem go na klej do komór silnikowych, zeszlifowałem i przykręciłem, nie ma śladu po ingerencji a działa jak kiedyś, teraz procek będzie zapewne wlutowany, ale cóż ...)

 

Po części zależy mi też na wyglądzie, im smuklejszy tym lepiej, im mniejsze ramki w okół ekranu tym lepiej. Unikam Lenovo jak tylko mogę!

Edytowane przez zajecc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie przeszkadza Ci gaimingowy wygląd Asus'a z Ryzenem, to dla wydajności lepiej mieć 16GB pamięci pracującej w dualu (tym bardziej że taki laptop mieści się w budżecie).

ASUS TUF Gaming FX505 R7-3750H/16GB/512+1TB za 4199zł

Prócz 16 GB pamięci masz też dwa dyski (w tym pjemny 512GB SSD), oraz kartę GTX 1650, która jest wydajniejsza od 1050Ti.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym też myślałem laptopie ale zastanawia mnie ten Ryzen 7 3750H jak wypadnie w typowo biurowych sprawach Office i programy do crawlowania po stronach, chcę kupić sprzęt na parę lat tak jak obecny Asus n55sf, nie chce kupić kota w worku.

 

Podobne pytanie jak ten Ryzen z GeForcem będą dawały radę za 2 - 3 lata, jak sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz czegoś z i7-8750H, to proponuję:

ASUS TUF Gaming FX504GM i7-8750H/16GB/256SSD+1TB - 4399 zł

Aktualnie w dobrej przecenie. i7-8750H w połączeniu z GTX 1060, 16GB RAM. Matryca matowa IPS, 256 GB SSD + 1TB HDD.

 

Ale moim zdaniem na Twoje potrzeby w zupełności wystarczy coś z i5-8300H i GTX 1050 Ti:

Acer Aspire 7 i5-8300H/16GB/256SSD+1TB/Win10 FHD IPS - 3799 zł

 

Tutaj również matryca matowa IPS, 16GB RAM, 256 GB SSD i 1TB HDD.

Dodatkowo w cenie jest już Windows 10 czego nie ma we wcześniejszych propozycjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja propozycja w postaci FX504GM jest droższa od ASUS TUF Gaming FX505 procesory praktycznie te same ale grafika lepsza, brak Windowsa nie jest dla mnie najmniejszym problemem. I jednak 504 ma te ramki paskudnie grube, lepiej wypada FX505 tylko męczy mnie myśl jak ten AMD wypada w trakcie typowej pracy biurowej na programach. Mocno skłaniam się do uszczypniecia z wypłaty paru stówek i kupienia ASUS TUF Gaming FX505 i7-8750H/16GB/256PCIe/Win10X

 

 

Intel Core i7-8750H

16 GB

GeForce GTX 1060

 

gorzej z dyskiem bo tylko SSD na m.2 256Gb

 

Ale mam i7 + w miarę kartę graficzną i tu wiem, że ta i7 do pracy biurowej, czy nawet obróbki zdjęć, da sobie radę a 1060 zapewni przez parę lat zabawę w pomniejsze tytuły nawet na medium.

 

Drugi kandydat to ASUS TUF Gaming FX505 R7-3750H/16GB/512+1TB/Win10

 

AMD Ryzen 7 3750H (czyli odpowiednik i5-8300)

16 GB

GeForce GTX 1650 (odpowiednik 1070)

większy dysk SSD 512 GB

oraz HDD

 

Dla moich preferencji czyli głównie praca biurowa Pakiet Office, Aplikacje Google, Gimp, Lightroom, Premiere CC + kilka specyficznych programów do audytów stron, czasami rozrywka w postaci obejrzenia filmu / serialu -> puszczenie na TV, czasami także gra w mniejsze tytuły do większych mam PS'a z perspektywa zakupu na parę. Co wybrać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że potrzebujesz aż takiej wydajności, ale i7-8750H to nie jest "praktycznie ten sam procesor" bo jest on 6 rdzeniowy podczas gdy AMD jest 4 rdzeniowe.

Tutaj masz porównanie: link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie masz dream'a z GTX1060 i i7-8750h, dysk ssd 480 i 8gb ram, chyba najlepsza cena za taki konfig - 4199 PLn.

G1060

Edytowane przez majster991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GeForce GTX 1650 (odpowiednik 1070)

Nie w przypadku laptopów. Grafika jest wydajniejsza od GTX1050ti, nie jest wydajniejsza od GTX1060. Choć w Twoim przypadku aż na tym bym się tak nie skupiał.

 

Rozumiem że Lenovo zrobił kiedyś jakiś uraz? Jeżeli mogę strzelać to pewnie z serwisem? Ja osobiście nie skreślałbym tej marki tym bardziej w tym budżecie.

 

Lenovo Legion Y530-15 i7/16GB/256+1TB/Win10X GTX1060 4 899 zł

Matryca FULL HD IPS przyzwoitej jakości w Twoim przypadku przy pracy z grafiką wykazane, obudowa w dość tradycyjnym designu dodatkowo większość portów znajduję się z tyłu obudowy co jest moim zdaniem bardzo wygodne, wygodna podświetlana klawiatura, pełna konfiguracja z procesorem 8 generacji 6 rdzeniowy i GTX1060 wydajniejszym od GTX1650, dwa dyski w tym PCIe w cenie oraz system. Jeżeli chodzi o gwarancję model po rejestracji posiada 2 letnia gwarancją premium https://lenovopremiumcare.pl/ już o tym nie wspominając serwis Lenovo również znacząco się poprawił.

 

Taniej model z GTX1050ti

Lenovo Legion Y530-15 i7/16GB/240+1TB/Win10X GTX1050Ti 4 299 zł

Uważam osobiście że również wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Panie, u mnie dylemat jest prost proszę pomóc podjąć decyzję bo:

 

1. Pierwsza opcja to laptop Asus TUF FX505GM z procesorem i7-8750H, 16GB ramu, dyskiem SSD 256Gb PCIe, GeForce 1060 6Gb ram, oraz Win10X i matrycą matowa, LED, IPS - brakuje tu HDD na dane i mógłbym dokupić jakiś 2TB 5400 obr. lub 1Tb 7200 obr.

 

2. Druga opcja to Asus TUF FX505DU z procesorem AMD Ryzen 7 3750H - czyli odpowiednik mniej więcej i5-8330H, 16GB ramu, dyskiem SSD 512Gb PCIe, GeForce GTX 1660Ti 6Gb ram, oraz Win10X i matrycą matowa, LED, EWV i również bez HDD

 

cena jest praktycznie taka sama. Teraz tylko, który wziąć czy słabszy procesor, gdzie laptop będzie sporo wykorzystywany do pracy ale lepszą grafikę 1060 v 1160Ti ? Czy jednak z i7 i słabszą grafiką ? Kupuje z perspektywą minimum 5 lat, praca, biuro przeróżne programy od Lightrooma i Photoshopa przez renderowanie po Office i inne pierdółki oraz czasem wieczorem film, gra etc.

 

Jeszcze różnica w tych matrycach, wiec ? co brać ?

Edytowane przez zajecc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ktoś Ci sprzątnął sprzed nosa pierwszą opcję albo już sam kupiłeś.

Tutaj masz aktualnie dostępny model o identycznych parametrach w identycznej cenie ale z większym bo 512GB dyskiem SSD.

 

ASUS TUF Gaming FX505GM i7-8750H/16GB/512/Win10 - 5099 zł

 

albo już od razu z dodatkowym 1TB HDD ( + nadal 512GB SSD):

 

ASUS TUF Gaming FX505GM i7-8750H/16GB/512+1TB/Win10 - 5199 zł

 

A linkuję je dlatego że uważam za lepszy pomysł przy Twoich zastosowaniach wybrać mocniejszy procesor (i nadal bardzo mocne GPU) niż Ryzena który jest już lekkim ograniczeniem dla GTX 1660Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też skłaniam się ku opcji z i7 jednak 1060 za 5 - 6 lat może być hmm kiepskie 1660ti jednak może dawać radę. Co masz na myśli, że ktoś sprzątną ? klikam i jest dostępny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli, że ktoś sprzątną ? klikam i jest dostępny .

 

No jak ja klikam w Twój link to nie jest już dostępny.

 

Też skłaniam się ku opcji z i7 jednak 1060 za 5 - 6 lat może być hmm kiepskie 1660ti jednak może dawać radę.

 

Ale wtedy nie będzie już dawał rady procesor bo nawet teraz rady nie daje.

Poczytaj sobie test dokładnie tego modelu: Link

 

Skoro laptop ma być na 5 lat to może warto jednak kupić raz a porządnie i bez kompromisów ?

 

Acer Nitro 5 i7-9750H/16GB/512/Win10 GTX1660Ti IPS - 5799 zł

 

bądź z dyskiem dodatkowym 2TB:

Acer Nitro 5 i7-9750H/16GB/512+2TB/Win10 GTX1660Ti IPS - 5999 zł

 

Tutaj miałbyś i GTX 1660Ti i 6 rdzeniowe i7 - dodatkowo lekko mocniejsze niż i7-8750H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, wersja z procesorem amd i 160ti dostaje od zenboka z 1050ti w grach... wąskim gardłem strasznie musi być ten amd :/ Acer podobnie jak MSI GL63 ale oba mają jedną jak dla mnie okropną wadę. Ramki ekranu takie grube ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest budżet, bo w temacie mowa o ~4200, a dobijamy już prawie do 6k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet jeżeli znajdę i7, 16Gb i 1660ti to wysupłam ~5000 zł, Propozycje Acera są drogie - nic nie wiem o tej marce, czy jest solidna ?.

 

MSI GL63 i7-8750H/16GB/480+1TB GTX1660Ti - https://www.x-kom.pl/p/493208-notebook-laptop-156-msi-gl63-i7-8750h-16gb-4801tb-gtx1660ti.html za 5300 zł ale te ramki MSI to dla mnie porażka w 2019 a co powiedzieć w 2024....

 

Ewentualnie ten Acer Nitro 5 i7-9750H/16GB/512/Win10 GTX1660Ti IPS - https://www.x-kom.pl/p/496139-notebook-laptop-156-acer-nitro-5-i7-9750h-16gb-512-win10-gtx1660ti-ips.html Troszkę drożej - ale nic nie wiem o laptopach Acera w testach plusem jest matryca, ma i7, 1660ti minu to że można robić na nim jajecznicę - jak to wpłynie na żywotność ? Jak sądzicie ?

Edytowane przez zajecc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nic nie wiem o laptopach Acera

 

Ja odpowiem uniwersalnie. Już od dawien dawna marka producenta nie ma nic wspólnego z jakością produktu. Nie ma znaczenia kto jest producentem laptopa , ważne jest jaki to model i za jakie pieniądze.

Nawet legendy takie jak Dell i HP robią w większości tandetę podobnej jakości jak Lenovo dopóki słono nie dopłacisz do wersji biznesowych czy gamingowych jak w tym przypadku.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę, chociaż HP i Lenovo z miejsca skreślam, HP za to drukarkę mam i sobie chwalę :P Ale z Acerem nie miałem nigdy nic wspólnego, z recenzji wychodzi to że ma bardzo dobrą matryce IPS 144hz, minusem jest to że jest grzejnikiem i można momentami smażyć jajecznice pomiędzy klawiszami 5 - 7. Ktoś może wypowiedzieć się na temat laptopów Acer ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat do zamknięcia i szybkie sprawozdanie:

 

od dwóch dni mam u siebie Laptop ASUS ROG Strix G G531GU i7/16GB/512Gb/GF1660Ti/Win10

 

jak to działa ? Rewelacyjnie. Jeżeli ktoś chcę mogę wykonać konkretne testy po prostu napisz co wstawić. Ze swojej strony wykorzystuje do pracy przy pakietach biurowych i chromie, sprawa wygląda tak że mogę otworzyć i korzystać a luzie z 10 programów (cały pakiet office, adobe premiere, coś do crawlowania sieci) i chrome + 25 zakładek w tym youtube z 4K - tu już tylko ograniczeniem może być łącze u mnie 600mb akurat daje radę po laptopie nie widać zmęczenia, jedynie słychać wentylatory że zaczynają schładzać podzespoły. Ogółem w "pracy" nie jestem w stanie zagiąć tej maszynki a wymienione wyżej programy nigdy łącznie na raz nie zostają uruchomione. Więc na co dzień jest szybko, wydajnie i cicho bez różnicy z czego się korzysta. A gdyby zaszła potrzeba np. wykonania obróbki video, obliczania czegoś w excelu z zabawa w phytonie + muzyka w tle nie ma najmniejszego problemu. Daje to szanse na to, że także za 4 - 5 lat laptop "w biurze" będzie spełniał swoją rolę. 

 

Co do rozrywki. Podpiąłem laptop do TV kablem HDMI (panasonic tx 58ex780):

 

Shadow of the Tomb Raider - Wszystko na ultra, wszystko on, jedynie raytracing off w 1080p gra płynna nie ma zająknięcia, przycięcia przyjemność z gry jak na PS4 Pro (płynna zabawa) nie wiem ile FPS mam to w poważaniu jest płynnie i miodnie. W 4K z HDR zszedłem w ustawieniach z chyba 3 - 4 ustawieniami na wysokie zamiast ultra - leci pięknie i płynnie 

 

Metro Exodus - Wszystko na on, ustawienia wysokie gra piękna i płynna - ile FPS ? bądźmy poważni, nie obchodzi to mnie jest mega płynnie i miodnie jak na konsoli. 

 

Assassin’s Creed Odyssey - Wszystko na full każdą pierdółkę na jak najwyższe w 1080p płynna i przyjemna rozrywka w 4K trzeba ociupinkę zejść

Więcej nie testowałem bo nie ma sensu, można przyjąć tak: Wszystkie gry jakie miały premierę do 20.07.2019 r. na tym laptopie zostaną uruchomione w możliwe najwyższych ustawieniach w 1080p w 4K parę z gier będzie musiało poświęcić ustawienia ultra na rzecz "wysokie". Oczywiście ray tracing off. 

 

W trakcie gry słychać wentylatory i to w sumie może być dla niektórych minus. Momentami szumią konkretne, ale jeżeli ktoś miał pierwsze wersję PS4 to... jest ciszej :) normalna praca wentylatorów które schładzają taką jednostkę, bliżej końca gwarancji zmienię pastę termo na jakaś top, wtedy dam znać czy coś to dało.

 

Wygląd ? ładnie nie jest to wizualnie typowo gamingowy laptop, ma swój charakter, mi wpada w oko. Sztywna buda, przyjemna klawiatura, touchpad po dwóch dniach jest przyjemniejszy niż po rozpakowaniu. Ogółem jestem bardzo zadowolony z zakupu. 

 

A gdy wynajdę sposób na wyłącznie tego leda w okół kadłubka rzeczy tylko klawiatura była podświetlona będę mega zadowolony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...