Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie all

 

szukam nowego laptopa i będę wdzięczny za pomoc.

Do czego używany laptop:

- praca z programami typu CAD (2D, bez rennderowania itp.), Excel.

- będzie podłączany do monitora/ monitorów zewnętrznych (FHD/ 2K/ może w przyszłości 4K).

 

Założenia jakie Sobie postawiłem (do dyskusji):

 

- Laptop przenośny na spotkania i pracy stacjonarnej tzn. waga do 2kg (mój aktualny Dell Precision M4600 waży z zasilaczem ponad 4kg :/). Fajnie gdyby to było poniżej 2kg.

- długi czas pracy na baterii (wiem, że no ThinkPad X1 Carbon tylko, że 14" może pracować ponad 10h, czy na monitorze 4K jest możliwy taki wynik?)

- RAM min. 16GB DDR4 (2666 MHz)

- dysk SSD min 500GB

- grafika dedykowana (czytając różne opinie już sam nie wiem czy NVIDIA GF 1050Ti jest ok czy słaba)

- przekątna ekranu 15 cali (praca z excelem i CAD), nie wiem czy pchać się w ekran 4K czy ucierpi na tym czas pracy na baterii (chociaż gdy ustawię pracę na FHD to pewnie czas prac na baterii będzie dłuższy?)

- Windows Pro

 

- procesor to zakładam raczej już i7 seria 8 (chociaż jeśli będą racjonalne argumenty to może i5 seria 8 też się skuszę)

 

Na chwilę obecną wytypowałem:

 

DEL XPS 15 9570

Lenvo ThinkPad X1 Extreme i7

Lenovo P1 Workstation i7-8750H

 

Fajnie gdybym się zmieścił w 8.000,00 PLN

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako tańszą alternatywę dla wspomnianych nadal spełniając wszystkie wymagania proponuję:

ASUS ZenBook Pro UX550GE i7-8750H/16GB/512PCIe/Win10P - 5999 zł

 

niska waga 1,83kg

czas pracy na baterii wg. producenta to 9,5h przy czym 60% baterii ładuje w 49 minut

16GB RAM w Dual Channel 2666Mhz

i7-850H

GTX 1050 Ti

15,6 cala matryca matowa EWV czyli zapewne IPS

Windows 10 PRO

 

Lekko przekraczając budżet, gdybyś był zainteresowany ekranem dotykowym mógłbyś dostać ten samo model co wyżej ale w wersji z jeszcze wydajniejszym procesorem - i9-8950HK:

ASUS ZenBook Pro UX580GE i9-8950/16GB/512PCIe/Win10P - 8499 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia z laptopami Asus. Na szybko czytając recenzje to nie opłaca się dopłacać do i9 (grzeje się, słabo rozwiązany układ chłodzenia).

 

A z przedstawionych propozycji Lenovo, DELL nikt nie jest w stanie nic doradzić, podpowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell XPS 15 9570 i7-8750H/16GB/512/Win10P GTX1050Ti FHD za 9199zł

To jak najbardziej dobry pomysł. Jakość wykonania, użyte materiały stoją na b.dobrym poziomie, zaletą jest przede wszystkim bardzo dobry ekran z matową matrycą FHD IPS oraz b.dory profesjonalny design. Serwis Delll'a należy do jednego z najlepszych, a dodatkowo seria XPS ma 2 letnią gwarancję NBD.

 

Pewną ciekawostką w tym budżecie może też być:

MSI P65 i7-8750H/16GB/512/Win10 GTX1070 144Hz za 7999zł

To b.dobrze wyposażony laptop w atrakcyjne białej kolorystyce posiadający wydajne podzespoły oraz kartę graficzną w postaci aż GTX'a 1070. Pojemny akumulator o pojemności aż 82Wh powinien pozwolić na długi czasy pracy. Zaletą jest aż 144Hz matryca IPS o 100 %pokryciu sRGB.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 3 modele które wybrałeś są również dobrym wyborem, moim zdaniem aktualnie dobrze wypada

Lenovo ThinkPad X1 Extreme i5/8GB/256/Win10P GTX1050Ti 7 249 zł

Matryca FULL HD IPS niezłej jakości, bardzo dobre wykonanie w obudowie slim waga poniżej 1,7kg, wygodna podświetlana klawiatura jak przystało na thinkpada, trackpoint, niezłe audio, 3 letnia gwarancja.

 

Ewentualnie biznesowa alternatywa z wydajnym procesorem 14 calowym

Dell Latitude 5491 i7-8850H/16GB/256/10Pro MX130 LTE 7 249 zł

Model wyposażony w wbudowany model LTE, posiada bardzo dobre wyniki pracy na baterii, nawet pomimo wydajnego procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z przedstawionych propozycji Lenovo, DELL nikt nie jest w stanie nic doradzić, podpowiedzieć?

 

Honor nie pozwala mi wrzucać reflinków do laptopów które sam już odnalazłeś (ale jak widać niektórym to nie przeszkadza).

Jeśli chodzi o opinię to na pewno jest to świetny sprzęt ( szczególnie Dell) ale jednak dopłata za jakość biznesową jest moim zdaniem niewspółmierna do różnicy w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...