Skocz do zawartości
luki89pl

wydajny i cichy wentylator do PC (50 zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy wentylator be quiet! Pure Wings 2 spełni spokojnie moje kryteria czy raczej nastawiony jest na cichą pracę a nie wydajną? Obudowa Zalman Z3, Geforce 1080 MSI, i7 8700 z chlodzeniem Spartan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pure Wings 2 to taki balans między ciszą a wydajnością, jeśli zależy ci na możliwie najwydajniejszym wentylu to nie jest to najlepsza opcja. Wówczas dołożyłbym np. do Fractala - www.morele.net/fractal-design-wentylator-dynamic-x2-gp-12-pwm-120mm-fd-fan-dyn-x2-gp12-pwm-wt-5626580/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obudowa Zalman Z3

 

 

Wywal gąbki z frontu. Zamontuj tam 2x 120mm.

 

Na topie zostaw 1x120mm i na tył 1x120mm

 

Standardowo masz 1x120mm na Front. Za to aż 3 sztuki wyciągają powietrze? Chyba że NIE PLUS Z3 ma jeszcze mniej wentyli?

 

Szczerze to polecam po prostu zmienić budę. Nawet jakieś SPC za 150zl wypadnie znacznie lepiej. Odsprzedaj Z3 za 100-120zl i zamiast wentyle kup lepszą budę.

 

np taką:

https://www.ceneo.pl/76776025

 

Albo bez okna:

https://www.ceneo.pl/76776026

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ta obudowa była chwalona i polecana więc nie wiem skąd ta opinia. Mam 2 na przodzie, jeden na tyle i jeden na górze. Wszystkie 120

Edytowane przez luki89pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wywal gąbki, ponoć dużo lepiej wieje bez nich.

 

Buda była może chwalona jako coś taniego kilka lat temu i na pewno nie do GTX1080 + i7 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ta obudowa była chwalona i polecana więc nie wiem skąd ta opinia. Mam 2 na przodzie, jeden na tyle i jeden na górze. Wszystkie 120

Była ale kiedy to było za nim wyszły modele dużo lepiej przewiewne, tak naprawdę to przewiew w tych wszystkich zalmanach jest kiepski, sam miałem Z9 plus i to z otwartym bocznym panelem bo były tam dwa małe okienka z plexi a cały plaster miodu był otwarty u ciebie bok dodatkowo jest całkiem zamknięty a powietrze dociera jako tako tylko z tego drugiego wentylatora przykręconego wyżej, powietrze z tego na dole blokuje praktycznie całkowicie kratka na dyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz modować budę, to możesz wkomponować jeszcze trzeci wentyl 120mm na gódze budy zamiast napędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...