Skocz do zawartości
Luki1985

WD green, do uratowania czy na śmietnik

Rekomendowane odpowiedzi

Hej:)

 

Mam takiego Wd-ka 2tb, 64Mb, sata 3

Ma już chyba z 5 lat. Kiedyś kupiłem nówkę, ale nie chciał mi się sformatować, to odłożyłem go do szafy z myślą, że niedługo wyślę go na gwarancję, jako wadliwy. Później mi się coś zwlokło a w końcu zapomniałem całkiem o nim :E

No i teraz przy okazji składania czegoś, co nie pamięta dinozaurów wpadł mi w ręce i postanowiłem spróbować. I sformatował się, działa niby dobrze, ale pojawia się problem przy kopiowaniu dużej ilości plików naraz. Przy próbie skopiowania folderu 50Gb (mieszane pliki: zdjęcia, pliki tekstowe, filmy) po zgraniu 15-20% prędkość kopiowania nagle drastycznie spada i po chwili niemal zatrzymuje się z krótkimi przerywnikami kiedy widać 100KB/s ale ten folder kopiowałby się tak do końca świata i o 1024 dni dłużej :P

 

Jakim programem ten dysk przetestować i na co zwrócić uwagę? Mogę posłać jakieś screeny z wyników, jeśli to może pomóc. Trochę go szkoda, bo sentinel pokazuje, że przepracowane ma całe 3 dni a 2Tb na magazyn naprawdę by mi się przydało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest uszkodzony to mozesz sobie pluc w brode ze nie odeslales wtedy na gwarancje bo teraz to jest w dupie po sliwkach. To jest stary dysk. Sproboj HD Tune go potestowac i ewentualnie do diagnozy oddaj do serwisu ale naprawa albo bedzie niemozliwa albo nieoplacalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyzerowałem mhdd, podczas zerowania wykrył 42 bad sektory, ale kiedy włączyłem remapowanie, to do obecnej chwili znalazł już 292 bady - skąd ta różnica?

https://imgupload.pl/zdjecie/d3xs3

Ma sens w ogóle dalsze remapowanie? Z tego co pamiętam, to podczas zerowania bady były tylko do około 30%, więc zastanawiam się czy nie zrobić partycji gdzieś od 35%? Z drugiej strony nie wiem jak by to działało, bo sektorów "<500ms" było naprawdę dużo i w dalszej części (chyba ok. 500 albo nawet ponad).

Czy jednak dokończyć remapowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...