Forum PCLab.pl: WD green, do uratowania czy na śmietnik - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

WD green, do uratowania czy na śmietnik Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Luki1985 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 17 Czerwiec 2019 - 01:44

Hej:)

Mam takiego Wd-ka 2tb, 64Mb, sata 3
Ma już chyba z 5 lat. Kiedyś kupiłem nówkę, ale nie chciał mi się sformatować, to odłożyłem go do szafy z myślą, że niedługo wyślę go na gwarancję, jako wadliwy. Później mi się coś zwlokło a w końcu zapomniałem całkiem o nim :E
No i teraz przy okazji składania czegoś, co nie pamięta dinozaurów wpadł mi w ręce i postanowiłem spróbować. I sformatował się, działa niby dobrze, ale pojawia się problem przy kopiowaniu dużej ilości plików naraz. Przy próbie skopiowania folderu 50Gb (mieszane pliki: zdjęcia, pliki tekstowe, filmy) po zgraniu 15-20% prędkość kopiowania nagle drastycznie spada i po chwili niemal zatrzymuje się z krótkimi przerywnikami kiedy widać 100KB/s ale ten folder kopiowałby się tak do końca świata i o 1024 dni dłużej :P

Jakim programem ten dysk przetestować i na co zwrócić uwagę? Mogę posłać jakieś screeny z wyników, jeśli to może pomóc. Trochę go szkoda, bo sentinel pokazuje, że przepracowane ma całe 3 dni a 2Tb na magazyn naprawdę by mi się przydało.

#2 Użytkownik jest niedostępny   Eltik 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Czerwiec 2019 - 06:25

Jesli jest uszkodzony to mozesz sobie pluc w brode ze nie odeslales wtedy na gwarancje bo teraz to jest w dupie po sliwkach. To jest stary dysk. Sproboj HD Tune go potestowac i ewentualnie do diagnozy oddaj do serwisu ale naprawa albo bedzie niemozliwa albo nieoplacalna

#3 Użytkownik jest niedostępny   prosobol 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 17 Czerwiec 2019 - 09:40

MHDD wyzeruj, przeskanuj i ewentualnie spróbuj remapować :)

#4 Użytkownik jest niedostępny   Luki1985 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 20 Czerwiec 2019 - 12:18

Wyzerowałem mhdd, podczas zerowania wykrył 42 bad sektory, ale kiedy włączyłem remapowanie, to do obecnej chwili znalazł już 292 bady - skąd ta różnica?
https://imgupload.pl/zdjecie/d3xs3
Ma sens w ogóle dalsze remapowanie? Z tego co pamiętam, to podczas zerowania bady były tylko do około 30%, więc zastanawiam się czy nie zrobić partycji gdzieś od 35%? Z drugiej strony nie wiem jak by to działało, bo sektorów "<500ms" było naprawdę dużo i w dalszej części (chyba ok. 500 albo nawet ponad).
Czy jednak dokończyć remapowanie?

Strona 1 z 1