Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy poszukuję mobo na Z390 w formacie mAtx. Wstępnie myślałem nad Asus Maximus XI Gene. Ma wszystko co tylko możliwe, tylko ta cena 1500 zł. Używek nigdzie nie ma.

Może ktoś podrzuci jakąś propozycję?

Mobo będzie pracowało z 8700K minimum 5GHz. Do tego ram prawdopodobnie Patriot Viper Steel 4400 cl19

Ogólnie dwa banki na ram mi wystarczą, jeden pcie x16 też. Zależy mi na dużej liczbie złącz fan jak ma Maximus. Bardzo dobrej sekcji zasilania i ponadprzeciętnymi możliwościami OC.

Dodatkowo mój aktualny zasilacz leci do siostrzeńca, a do mnie wleci Seasonic Focus Gold 650W

Edytowane przez 2 Pac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wchodzi w grę Z370 (a jeżeli nie - to dlaczego) to rzuć okiem na evga z370 micro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link

 

W tej cenie nie znajdziesz nic lepszego, spokojnie ciągnie 9900k ocniętego na 5ghz. Oc pamięci jak to miniak grubo wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ASRock jest mini itx. Ta EVGA wygląda zacnie. Ktoś miał ją na forum? Z370 też wchodzi w grę, aktualnie mam Asus Strix Z370-G Gaming ale nie przemawia do mnie jakoś znacznie. Miałem wcześniej Maximusa VIII Gene i ten Strix nawet nie ma co jej ścieżek czyścić. Oczywiście Z370 też może być.

 

Myślę też czy nie zmienić obudowy na żeby mieściła się płytka ATX czy nawet eAtx, dużo ciekawych płytek jest ATX a do mojego Corsair się nie zmieszczą. Tylko czy to ma sens?

 

Takie coś by wchodziło w gre:

https://www.caseking.de/evga-z370-micro-atx-intel-z370-mainboard-sockel-1151-mbev-061.html?sPartner=117&utm_source=idealo&utm_medium=cpc&utm_campaign=idealo&wt_mc=preisvergleich.idealo.feed

Edytowane przez 2 Pac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI bralł bym w ostateczności jak nic innego by nie było.

Aktualnie prawdopodobnie wybór padnie na EVGA Z370 Micro

 

Idąc dalej ciemną ścieżką mobo na Z370/390 trafiłem na takie coś:

EVGA Z390 Dark

I zakochałem się w tym "maleństwie" <3, sekcja zasilania jest kosmiczna, ogólnie cała płyta jest jak z NASA. Coraz bardziej myślę nad wymianą obudowy na coś większego co by to pomieściło.

Zapewne pytać się o tą płytę nie muszę kolegów bo to wisienka na torcie :D

Tylko czy to już nie przerost formy nad treścią?

 

Mam dylemat czy zostawać przy matx, czy zmieniać budę i iść w pełnowymiarowe formaty? Nie ukrywam, że w planach jest LC, a w mojej 350D za dużo nie zdziałamy.

 

Mobo praktycznie zakupione - nowa z RMA - EVGA Z370 Classified K

 

P.S. Obudowa też będzie nowa Fractal Design Meshify S2

Edytowane przez 2 Pac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...