Skocz do zawartości
Qrdello

GTX 1060 na 1070 - czy jest sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ostatnio zagwozdkę. Zdarza się mojemu GTXowi nie domagać przy FHD, muszę więc zmniejszać detale i w sumie nie po to wróciłem do PC by gdzieś tam na jakimś założonym pułapie szukać dużych kompromisów - zrodziła się więc idea zmiany na GTXa 1070 lub 1070ti. Nie chcę wyłożyć więcej jak 900-1000zł, przeglądam używki, wiem jakich producentów szukać. Jedyne co mnie boli to kwestia czy przeskok będzie na tyle zauważalny, że będę zadowolony. Nie chcę zmieniać platformy więc zakładamy, że szukam tego gtxa do mojej i7. Nie chcę też dokładać do 1660ti/1660, bo generalnie tej sprzęt składa się używek w rozsądnym budżecie i tego założenia łamać nie zamierzam.

Podrzućcie swoje przemyślenia :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica będzie duża IMO odczuwalna na tym sprzęcie. Ja bym wolał nową 1660, jeżeli nadal trzeba dać koło 800 ziko za 1070 z koparki, ale to kwestia gustu. Pewnie 30-50% więcej FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Pare miesięcy temu miałem tak jak ty. Miałem GTX 1060 STRIX 6 GB. I... brakowało mocy w full hd i sprzedałem strixa dołożyłem do używanego gtx 1070 :) Przykład: grałem w Assasin Odyssey i na gtx 1060 i 1070 - na mocniejszej gra się zdecydowanie bardziej komfortowo. Warto, zdecydowanie. Czuć różnice w wydajności. Jest widoczny, zauważalny skok wydajności.

 

Jeśli masz więcej kasy warto kupić gtx 1080, jeśli nie to warto 1070ti, jeśli nie to gtx 1070 również doda kopa.

 

Ja swojego gtx 1070 windforce (top chłodzenie) sprzedaje, więc jak chcesz jeszcze na gwarancji do końca roku to zapraszam do kontaktu.

Edytowane przez Xaxaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na x-com masz gtx 1070 Jet-stream (niezły model) za 1289. Nówka. Po sprzedaży starej wyjdzie dopłata jakieś 7 stów. W porywach do ośmiu.

Edytowane przez delaroza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1400 dostanie już rtx'a 2060 który jest dużo wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grywałem i na 1060 i na 1070, różnica jest bardzo zauważalna w 1080p, na gtx 1070 zdecydowanie komfort wzrasta i sporo można detale podbić do góry :D

 

Ale jak wyrwiesz 1070ti to będzie jeszcze lepiej.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem z GTXa 1060 na 1070 Ti i komfort znacząco wówczas wzrósł. Na 1070 też będzie lepiej wiadomo, ale jak uda Ci się w korzystnej cenie znaleźć 1070 Ti to warto, tej drugiej karcie wydajnościowo bliżej jest nawet do GTXa 1080 niż do 1070, naprawdę fajne GPU nawet na dziś dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1400 dostanie już rtx'a 2060 który jest dużo wydajniejszy.

Za 1400 to można kupić jednowentylatorową pierdziawkę z żałosną kulturą pracy. Akceptowalne modele zaczynają sie w okolicach 1500 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim osobistym, skromnym zdaniem nie warto.

Cały czas trzeba sporo dołożyć, kupujesz używkę najpewniej z koparki, a skok wydajności nie jest oszałamiający. Jest zauważalny, ale też żadne cuda.

Na twoim (i swoim, bo też mam gtx1060) miejscu czekałbym na rtxy w cenie akceptowalnej. Tu już kop wydajności jest smakowity. Sam będę jednak wymieniał raczej dopiero na Cyberpunka. W większości gram w gry, które i na integrze mi chodziły :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem też średnio warto. Skok wydajności będzie duży ale na efekt wow bym raczej nie liczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już zmieniać, to celuj w 2060+. Niedługo jakieś obniżki mogą być - warto poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wielu grach różnica będzie bardzo widoczna. W wielu grach bez porównywalnie lepiej się gra na gtx 1070 względem tego co oferuje gtx 1060

 

w3_1920_3.png

sotr_1920_2.png

hitman2_1920.png

 

W nowszych grach jak

Rage 2 1070 jest szybszy o 39% 51 vs 71fps

The Division 2 przewaga GTX 1070 nad 1060 potrafi wynieść nawet 44% 52 vs 75fps to nie jest mało :E

 

 

 

1920x1080Ultra.png

1920x1080UltraDX12.png

 

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Division mnie ostatnio przymordowało tak mocniej...

Tak jak pisałem gtx 16xx jest poza zasięgiem, chyba że trafię na jakąś okazję za 1000-1100zl max. 1070 można już w moich rejonach dostać za 9 stów z wiadomego źródła, ale najpierw i tak muszę opchnąć swojego strixa... Zresztą wiecie, wizja dopłaty 200zl-300zl a nie 700 jest kusząca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uda się za dopłatą 300zł mieć 1070 to czemu nie, choć i tak jestem zdania, że warto by jakiegoś 1070 ti wziąć. Im większy skok wydajności tym karta na dłużej wystarczy ;) Chyba że budżet mocno ogranicza i chcesz kupić teraz i już.

Edytowane przez Devairment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1400 to można kupić jednowentylatorową pierdziawkę z żałosną kulturą pracy. Akceptowalne modele zaczynają sie w okolicach 1500 PLN.

 

Ewentualnie tutaj outlet z 3-letnią gwarancją za 1299 zł jako alternatywa: https://allegro.pl/oferta/outlet-karta-graficzna-msi-geforce-rtx-2060-ventus-8219945475

Lipton dwie sztuki tego Ventusa miał, jedna z bardzo dobrą kulturą pracy, druga ze średnio-słabą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spokojnie brać 1070 palit dual tani model, a chłodzenie jest ok miałem tą kartę rok, za 800 zł do dostania z sensowną gwarancją. Ostatnio trafiłem okazyjnie 1070 ti gaming x za 1000 zł z 2 letnią gwarką w morlelach, więc jak masz chwile czasu to spokojnie można wyrwać wydajną kartę w dobrych pieniądzach.

Edytowane przez brajan007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spokojnie brać 1070 palit dual tani model, a chłodzenie jest ok miałem tą kartę rok, za 800 zł do dostania z sensowną gwarancją. Ostatnio trafiłem okazyjnie 1070 ti gaming x za 1000 zł z 2 letnią gwarką w morlelach, więc jak masz chwile czasu to spokojnie można wyrwać wydajną kartę w dobrych pieniądzach.

1070 ti gaming x - zacna karta. Sam kupiłem używkę z 2 letnią gwarą kwartał temu za 1200 pln. Lekko podkręcona osiąga poziom referencyjnej 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spokojnie brać 1070 palit dual tani model, a chłodzenie jest ok miałem tą kartę rok, za 800 zł do dostania z sensowną gwarancją. Ostatnio trafiłem okazyjnie 1070 ti gaming x za 1000 zł z 2 letnią gwarką w morlelach, więc jak masz chwile czasu to spokojnie można wyrwać wydajną kartę w dobrych pieniądzach.

Potwierdzam o palicie dualu, sam z ciekawości kupiłem parę miesięcy temu i chodzi do tej pory. Ma całkiem spoko kulturę pracy do tego nienajgorzej się kręci +285 na rdzeniu i + 400 na memach bez zabawy z napięciami.

Edytowane przez poof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie boli to kwestia czy przeskok będzie na tyle zauważalny, że będę zadowolony.

Przeskok z GTX1060 na GTX1070 to wzrost wydajności średnio o ~60% w zależności od gry i rozdzielczości także dostaniesz bardzo dużego kopa w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeskok z GTX1060 na GTX1070 to wzrost wydajności średnio o ~60% w zależności od gry i rozdzielczości także dostaniesz bardzo dużego kopa w grach.

 

Bez przesady z tym 60%..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tym 60%..

Bez przesady?

W wyższych rozdzielczościach typu 1440 czy 4k dobijesz do 80%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, a 1080 jest ponad 2x szybsza szczerbaty.gif

 

1070 w 4k jest właśnie niespełna 60% szybsza od 1060, a przy 1080 dojdzie kolejne ~20%.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie wszystko sprowadza się do kasy. Ile jesteś w stanie wyłożyć to taką a nie inną kartę kupisz.

 

Jednych stać na przesiadke na 1070 innych 1080 a jeszcze inny kupi rtx...

 

Jak masz 200-300 zł to przesiadka na 1070 jest na miejscu. Masz 500-600 zł kupujesz 1080 it.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz GTX 1070 stwierdzam, że karta póki co cały czas radzi sobie bardzo dobrze i jeśli skromniejszy budżet wchodzi w grę to jak najbardziej polecam używkę z dobrego źródła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...