Skocz do zawartości
tomeczek80

Niższa niż nominalna prędkość internetu

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem internet w jednej z mniejszych, lokalnych firm - skusiło mnie to że oferowali "światłowód do domu" i korzystne ceny za bardzo duże szybkości. Teoretycznie prędkość powinna wynosić 750 Mbps, ale tyle (a nawet więcej bo 800-900) osiąga tylko w Speedtescie (i to na ich własnym serwerze), natomiast realna prędkość ściągania dużych plików z sieci (np. gier czy modów na Steamie) nigdy nie przekracza 30 MB/s, czyli ponad 3x mniej niż powinna (w ustawieniach Steama nie ma żadnych ograniczeń). Nie znam się na tym i nie wiem co może być powodem (internet podłączony do komputera po kablu). Może ktoś z Was mi coś podpowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30MBps to 240Mbps więc w czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak rzeczywiście jest, ale wydaje mi się, że spadek wydajności łącza o 30%, nawet o 50% można jakoś tłumaczyć, ale o 2/3? Poza tym to wygląda tak, jakby mieli blokadę na transfery plików (bo w Speedteście wszystko jest ok). O tym regulamin już nic nie mówi;-)

 

30MBps to 240Mbps więc w czym problem?

 

Problem w tym, że płacę za 750 Mbps;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy lokalni operatorzy podłączają się do krajowej sieci szkieletowej, ograniczenie raczej jest na szkieletówce (w którą nikt prawie nie inwestuje bo nie mamy operatora narodowego) niż lokalne. w Polsce dosptępność pełnych transferów z Steam, Microsoft, itp rzędu 700-1000Mbps to wciąż pieśń przyszłości, i to raczej dekad niż lat

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklej linka do umowy, pewnie dostawca zapewnia Ci prędkość DO xxx, co nie oznacza pełnej szybkości przez cały czas, taki kruczek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy lokalni operatorzy podłączają się do krajowej sieci szkieletowej, ograniczenie raczej jest na szkieletówce (w którą nikt prawie nie inwestuje bo nie mamy operatora narodowego) niż lokalne. w Polsce dosptępność pełnych transferów z Steam, Microsoft, itp rzędu 700-1000Mbps to wciąż pieśń przyszłości, i to raczej dekad niż lat

Jest szybki szkielet Pionieru np. i chyba TPSA , nie wiem kto się jeszcze w Polsce liczy.

Edytowane przez Postrach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nigdy nie przekracza 30 MB/s
Co to znaczy nigdy? Prawda czy ściema? Trzeba wiele testów o różnych porach przez wiele dni.

 

Znalezienie serwera szybszego niż 30 MB/s graniczy z cudem - poza serwerami testowymi. Już sam speedtest.net jasno sugeruje co jest grane - połączenia wiele czy jedno, tu bywają ograniczenia na jedno, a pewnie tak leci ze Steama. Ja na Xbox Live 30 MB/s przekraczam rzadko choć często leci 150-250 Mb/s (czyli 19-31 MB/s). Na szybko znalazłem gościa co wydusił 60 MB/s ze Steama, ale też średnią miał dużo niższą. Jeśli więc masz 30 MB/s jako max to pewnie to jest limit na jedno połączenie, raczej stawiam że nie testowałeś dużo (bo za szybko się ściąga i mało kto ma ochotę kasować bez powodu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speedtest.net i sobie sprawdzasz różne serwery.

Jeśli chcesz reklamacje robić to ile ma swój certyfikowany speed test.

 

Możliwe że operator ma za mało pasma kupionego przy wyjściu na świat i tyle.

 

Prędkości że steama ponad 50MB/s nie są czymś dziwnych. Do 80MB/s w miarę bez problemu. Powyżej 90-100MB/s robi się problem.

 

Szkielet pionier posiada rozbudowany jeśli chodzi o węzły, szybkość no to już inna sprawa. Nie jest to komercyjna sieć więc i środków takich jak inni nie posiadają.

Jednak możliwości rozbudowy mają ogromne.

 

Na dzień dzisiejszy najlepiej rozbudowany szkielet światłowody posiada Plus z grupy solorza.

Mają tak dużo że wręcz sprzedają nadmiarowe części sieci innym firmom.

 

Tpsa owszem ma dużo światłowodów ale mało używane są. Generalnie ruch jaki tam leci można pominąć bo to margines w skali polski.

 

Na co na operator narodowy? Do defraudacji środków?

 

Już ogromne miliardy złotych zostały rozkradzione na budowie regionalnych sieci swiatlowodowych

Edytowane przez Szczota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...