Skocz do zawartości
Youseg1

Parę pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Słuchając opinii i parę dni siedząc na necie złożyłem taki zestaw:

 

CPU: AMD RYZEN 5 2400 g

Mobo: MSI b450 tomahawk

Ram:patriot viper 4 ddr4 8gb(2x4) 3000mhz cl16

Psu:Silentium Pc Vero l2 500W

Case:Silentium Pc Regnum Rg4t pure black

 

 

Do tego własny dysk i nagrywarka.

 

Mam pytanie jak widzicie ten zestaw bo chciałbym żeby był chodź odrobinę przyszłościowy i rozbudowywany za jakiś czas.

Ciekawi mnie również to jak na tej płycie wygląda podkręcanie CPU i jego układu graficznego oraz współpraca z wyżej wymienionymi Ram oraz czy mogą być problemy z podkręcaniem ich częstotliwości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam procek można podkręcić, ale kręcenie grafiki nie ma sensu.

 

Zerknij na test Blacka -

 

Pierwsze skrzypce gra szybki RAM, najlepiej brać jak najszybszy i modlić się żeby był kompatybilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno 4Gb kości patriota stwarzają problemy z ustawieniem wysokich częstotliwości, u mnie 2x8GB poszło od strzała na 3200Mhz z XMP Procka możesz kręcić, ale nie wiem czy jest sens przy zintegrowanej grafice, którą pewnie odrobinę tez byś mógł podkręcić ale to i tak nie wiele da. "Przyszościowość" tego zestawu polega na tym, ze bez problemu w przyszłości możesz wsadzić w płytę nawet 16 wątkowy procesor z obecnej linii Ryzen 2XXX a i z Ryzenami 3XXX powinno nie być problemów. (przynajmniej z tymi do 8 rdzeni i 16 wątków, kto wie może nawet 12 rdzeniowca pociągnie) No i oczywiście zamontować dedykowaną grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chyba wymienię te kości na coś innego o odrobinę większej częstotliwości.Szukalem ale nie mogłem znaleźć kompatybilności pamięci(i ich częstotliwości) z płytą a wiem że często mogą z tym być problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety z kości 4GB to wybór sensownych kości jest mały, jak już to moduły 8GB ale wtedy trzeba by wziąć łącznie 16GB żeby był Dual Channel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...