Skocz do zawartości
Harriott

Bootowanie W10 z GPT z SSD MBR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Kupiłem kilka nowych części do PC, na którym chcę zainstalować już UEFI, bo na aktualnym ssd mam BIOS. Rufusem bootuje GPT, jednak zauważyłem, że w diskmgmt na ssdku systemowym mam tablicę MBR. Da się to jakoś przekonwertować bez straty danych? Na uwadzę mam również to, że jest to SYSTEMOWY ssd, a nie jakiś dodatkowy magazyn.

 

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

trochę dużo roboty, a co moze się stać jeżeli zbootuje na penku GPT UEFI i na nowo postawie system na tym ssdku? dokładnie to - Crucial M4 128GB. Bez żadnego konwertowania, czy to odpali w ogóle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę dużo roboty, a co moze się stać jeżeli zbootuje na penku GPT UEFI i na nowo postawie system na tym ssdku? dokładnie to - Crucial M4 128GB. Bez żadnego konwertowania, czy to odpali w ogóle?

Odpalisz to zobaczysz, Ja już nie pamiętam, jeśli zrobisz pendrajwa za pomocą MediaCrationTool'a (ze strony M$) to chyba przejdzie bez problemu, ale głowy sobie uciąć nie dam, a jak na rufusie to chyba nie dopuści do instalacji, ale tu tez sobie głowy uciąć nie dam. dawno tego nie robiłem.

 

Zepsuć nic nie zepsujesz na pewno:)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalisz to zobaczysz, Ja już nie pamiętam, jeśli zrobisz pendrajwa za pomocą MediaCrationTool'a (ze strony M$) to chyba przejdzie bez problemu, ale głowy sobie uciąć nie dam, a jak na rufusie to chyba nie dopuści do instalacji, ale tu tez sobie głowy uciąć nie dam. dawno tego nie robiłem.

 

Zepsuć nic nie zepsujesz na pewno:)

 

okej, dziękuję. w sumie jestem gotowy na format calkowity tego dysku oczywiście, po prostu kwestia tego, czy nie będzie problemu ssd na systemie z UEFI i GPT. ale to sprawdzę i tyle, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...