Skocz do zawartości
THROISENTH

Core2Duo E8400 dziwne taktowanie 2GHz

Rekomendowane odpowiedzi

Odkurzyłem retro sprzęt po kilku latach i nawet ruszył :) Tylko jakoś tak dziwne działa , w cpuz pokazuje 2ghz i mnożnik x6 ,na luzie jest ok ale jak coś ma zrobić to tak szumi jakby miał odlecieć xD Jeśli byłaby to wina cpu to chętnie spróbowałbym wcisnąć xeona , o ile z główną wszystko ok . Ma ktoś pomysł jak to posprawdzać ? Temp w bios 42 a w aplikacji wskazało 37/33 wydaje się w porządku? Chłodzenie jakieś avc .

Gigabyte ga g31m es2l rev 2

Edytowane przez THROISENTH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź działanie SpeedStep'u, szumi bo widocznie temperatura w stresie mu rośnie. Sprawdź w HWMonitorze/Core Temp temperatury maksymalne podczas obciążenia, jeśli o obciążenie chodzi - robię je programem Prime95 i trybem Stress Test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc udało ustawić 3Ghz w bios jakieś c1e było włączone . Póki co na 5min dałem occt 0 błędów temp max ponad 60 na luzie 44 + - . I w zasadzie mogłoby to nie przeszkadzać niby działa ale wycie tego chłodzenia to jest dramat , w hw monitor pokazuje na luzie 3300 rpm a przy occt 4500 do nawet 5000 .. huk jak na lotnisku :-D coś by dało z tym zrobić ?

A jeszcze uruchomiłem intel procesor diagnostic tool i od razu wywalił error (no valid strings parts found) co to może być?

Edytowane przez THROISENTH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...