Skocz do zawartości
matik0109

[4000/4500] Laptop do grania, SketchUp itp

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Poszukuję lapka do SketchUp, może też Sony Vegas i tym podobne programy by można było wszystko na spokojnie robić, a nie czekać 10min aż projekt w SketchUp się obróci. Też chętnie bym pograł w różne gierki taki też trochę być "przyszłościowy" tak by zagrać np w takiego cyberpunk 2077 no wiadomo by dało się zagrać nie tylko pracą człowiek żyje. Nie mam żadnych konkretnych modeli widziałem kilka ale liczę na Wasze doświadczenie, tak do 4000 ewentualnie 4500 najlepiej z systemem, chyba że bez systemu będą lepsze to wtedy kupiłby sobie win 10 Pro

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojdzie jeszcze koszt systemu, ale w tym budżecie dobrym wyborem będzie:

Lenovo Legion Y530-15 i7-8750H/16GB/256+1TB GTX1060 za 4499zł

Z sześciordzeniowym procesorem i7, 16GB pamięci i kartą GTX 1060. W tej wersji masz dwa dyski, ale do takiej pracy z czasem należałoby HDD podmienić na jakiś SSD (512GB lub 1TB). Y530 ma również całkiem niezłą matową matrycę IPS, a przy tym design nie jest zbyt gaimingowy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie możesz mieć laptop z z GTX 1660 Ti i 16GB RAM w DualChannel:

 

ASUS TUF Gaming FX505DU R7-3750H/16GB/512 - 4599 zł

 

Laptop posiada matową matrycę IPS 120Hz oraz duży dysk SSD NVME 512 GB.

 

Nie oszczędzałbym teraz 200 zł biorąc wersję z 8GB bo Single Channel zabije całą wydajność.

 

 

Alternatywnie możesz wybrać coś ze słabszą grafiką ale 17,3 calowym ekranem - podniesie komfort pracy i grania z uwagi na większy obszar roboczy. Chłodzenie również będzie nieco lepsze:

 

ASUS TUF Gaming FX705DT R7-3750H/16GB/512+1TB = 4499 zł

Tutaj również matryca matowa IPS, GTX 1650 oraz 16GB RAM, 512GB SSD + 1TB HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Warto dokładać do tego i7 ? Jest faktycznie różnica ?

no właśnie nie wiem

 

a jak ten Ryzen z tego co widzę to w benchach przegrywa z i5 i i7.

 

nie muszę mieć większego, bo i tak mam monitor 22'

 

a może jak i7 nie ma sensu to w takiej z i5 z 16GBramu i 1660TI?

https://www.x-kom.pl/p/496127-notebook-laptop-15-6-acer-nitro-5-i5-9300h-16gb-512-win10-gtx1660ti-ips.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o proponowany przeze mnie model z Ryzenem i GTX 1660 Ti to tutaj masz jego obszerny test:Link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czekoladka2 budżet 4500 ale zawsze jestem w stanie trochę podciągnąć jeśli będzie warto.

Co do omena to po dodaniu 16gb ram i 1t pamięci lepiej i taniej wychodzi nitro 5 poza tym ten omen strasznie brzydki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z tych wszystkich które się przewinęły to są 4 opcje które wyglądają spoko najbardziej zastanawiam się między MSI a nitro z i7

Porównanie 4

Edytowane przez matik0109

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro i tak grasz na zewnętrznym monitorze to MSI wydaje się tutaj najlepszym rozwiązaniem ( gdyż jego najważniejszą wadą jest matryca TN ).

Pisałeś też że jeśli laptop byłby bez Windowsa to mógłbyś sobie kupić wersję PRO (zakładam ze faktycznie takiej potrzebujesz ) - wtedy zwróć uwagę że w Twoim egzemplarzu masz wersję Home.

 

Dlatego pomyślałbym czy nie lepiej wybrać opcję bez systemu i dodatkowo bez SSD które wybierzesz we własnym zakresie - wtedy będziesz pewny że masz najlepszy możliwy SSD a i gwarancja jest 5 letnia zamiast 2 letniej:

 

MSI GL63 i7-8750H/16GB/1TB GTX1660Ti - 5099 zł

 

I na przykład taki SSD - jeden z najczęściej polecanych bo bardzo szybki (3500/2300MBs gdzie większość nie ma nawet połowy tego) i na wspomnianej 5 letniej gwarancji:

ADATA 512GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro - 369 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do systemu się ciągle zastanawiam czy będę potrzebował pro teraz mam home i w sumie nie brakuje mi nic prócz bilockera ale nie miałem okazji korzystać z pro więc nie wiem czy coś się jeszcze z jego możliwości nie przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...