Skocz do zawartości
Adel

Komputer do gier - 4500 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

 

Chciałbym kilka rzeczy doprecyzować:

 

- Nic poza kompem nie będzie wymieniane (monitor, głośniki, itp. zostają)

- Zależy mi na NVidia GeForce, najlepiej GTX 1070 (jeżeli wejdzie w cenę)

- Odpowiednio szybki procesor (mam kilka gier, które są zależne od procka bardziej niż od karty - Hitman 2, Mass Effect Andromeda, itp.)

- Proszę o pomoc, jeżeli chodzi o RAM, słyszałem że 8 GB wystarczy, chociaż ja myślałem o 16 GB. Co się bardziej opłaca? Czy koszty znacząco się różnią pom. 8 i 16?

- Dysk twardy 2TB + dysk SSD na instalację Windowsa

- Prosiłbym o zawarcie Windows 10 w cenie.

- Jeżeli moje wytyczne nie zmieszczą się w tych 4500 tys. to proszę mówić, i ewentualnie zaproponować alternatywę. Mogę ewentualnie zwiększyć do 5000 PLN max.

EDIT: Nie będę podkręcał niczego

 

Bardzo bym prosiłbym o propozycje zestawów.

Pozdrawiam

Edytowane przez Adel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 4500-5000 to mozna zlozyc zestaw z RTX2060 + 16GB RAM + i7-8700 + 1TB SSD

 

Intel Core i7-8700

Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6G

Gigabyte Z390 GAMING X

Crucial Ballistix Sport LT 16GB [2x8 GB 3000MHz DDR4 CL16 SRx8 DIMM]

960GB SSD m.2 2280 PCIe NVMe CORSAIR MP510 (do 3100/1050MB/s) [CSSD-F960GBMP510]

 

+ obudowa (200) + zasilacz 500-600W (200)

 

To wszystko z aktualnymi cenami = ~4800zl

 

A mozna przyciac z ceny na procku i wsadzic i5-9600K a wtedy zmiescisz się w ~4400.

Jak nie będziesz kręcić, mozna jeszcze urwać 100-200 na płycie głównej. (jak chcesz ssd+hdd to wyjdzie podobnie w sumie bo ten 960GB SSD kosztuje ok 600zl)

Edytowane przez Leg@t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razem z systemem trzeba ciągnąć budżet w górę.

https://proline.pl/koszyk/64490fe4

 

Możesz poszukać i7 8700 na allegro za ~ 1000 zł wtedy będziesz w budżet.

Inna opcja to zejście do i5 9400 czyli 6/6 bez możliwości OC.

W cenie SSD 256 GB i HDD 2TB masz SSD NVME 1TB https://proline.pl/adata-ssd-xpg-sx6000pro-1tb-m-2-nvme-2280-2100-1400mb-s-asx6000pnp-1tt-c-p1347098

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Czy 2060 jest wydajniejsza od 1070?

- SSD potrzebne mi tylko do instalacji Windowsa, wystarczy 250 GB czy jaki tam najmniejszy.

- Czy opłaca się kupować czytnik DVD? Swoją drogą czy jest możliwość kupna Windowsa na USB podczas gdy będę miał czytnika?

- Wszystkie podzespoły chciałbym kupić w jednym sklepie i zamówić złożenie. Czy Proline oferuje składanie? Obecnego kompa kupiłem na Morele, który z tych dwóch byście bardziej polecili na dziś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-

- 256 GB na system, soft apki i zapas wolnego miejsca będzie ok

- najlpeiej nie przepłacać, kupić wersję OEM DVD za 450 zł, ściągnąć oryginalny obraz z którego samemu należy zrobić botowalny pendrive chociażby za pomocą programu Rufus.

- dodajesz do koszyka montaż 3 dni, wpisujesz kod PROSET i masz montaż za 1 zł

https://proline.pl/koszyk/a8af86f0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jednak wybiorę wersję na pena, cena nie jest dużo wyższa. Mam pytanie odnośnie procesora - co sądzisz o i5 9600? Jaka jest różnica z i7 8700?

 

https://proline.pl/koszyk/d4fb82ba

 

Czy masz jakieś uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 9600k to procesor do podkręcania, jeśli nie kręcisz to nie warto go brać (a jeśli kręcisz, to jak dla mnie i tak nie do końca warto z uwagi na tylko 6 rdzeni / 6 wątków) - lepiej dorzucić do i7 8700, który ma więcej wątków (6 rdzeni / 12 wątków) i na pewno wystarczy na dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grasz w 1080p, to nie warto, jeśli w 1440p, to jest to sensowna opcja.

 

W przypadku 1080p wolałbym jednak i7 + RTX 2060, kartę można w przyszłości zawsze wymienić, a tutaj RTX 2070 skrzydeł nie pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor LG 24MP48HQ-P LED IPS

Także 1080p i 60 FPS max.

 

Mam jeszcze pytanie co do tego kodu rabatowego. "PROSET" to jest słowo, które mam wpisać w to pole kodu rabatowego? Czy to jest jakiś uniwersalny kod? W jaki sposób on funkcjonuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisał Caps:

 

- dodajesz do koszyka montaż 3 dni, wpisujesz kod PROSET i masz montaż za 1 zł

 

Ciężko coś więcej tu wytłumaczyć ;)

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, dziękuję za odpowiedzi. Mam jeszcze ostatnie pytanie - bez czytnika DVD, będę musiał zainstalować sterowniki do podzespołów. Kilka lat temu jak zamawiałem zestaw to wszystko było na płytach. Nie widziałem w sklepie żadnych informacji na temat nośnika ze sterownikami. Czy może jednak warto kupić stację DVD i mieć spokój? Czytałem, że nie są one drogie, mielibyście coś do zaproponowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki możesz ściągać ze strony producenta. Przygotowałbym bym sobie sterownik do internetu(karty sieciowej lub wifi) jeżeli takowy potrzebujesz oraz chipsetu do płyty głównej na którymś z dysków przed złożeniem kompa. Z resztą sobie już poradzisz.

Edytowane przez krzysiek20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie praktycznie wszystkie sterowniki dogrywane są przez Windows Update a i sieciówka będzie śmigać po świeżej instalce.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zamówić składanie w sklepie, także pierwsza opcja odpada. @Caps, czyli nie potrzebuję żadnych sterowników instalować manualnie? Wystarczy, że podłączę modem i internet będzie działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak o ile mowa o Windows 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak o ile mowa o Windows 10.

 

Tak.

Czy w Proline jak zamawiasz składanie kompa, to wchodzi w to też instalacja systemu?

Edytowane przez Adel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia ale tutaj jest takie coś.

https://proline.pl/?n=uslugi-zlozenia-testowania

Myślę jednak, że problemu robić nie będą.

 

A wiesz może czy ta usługa jest też objęta tym kodem promocyjnym?

Jeszcze spytam w razie czego o nagrywarki DVD, czy są praktyczne różnice pomiędzy nimi? https://proline.pl/?kat=Nagrywarki Nie zdecydowałem jeszcze czy kupię, nie wiem jakie jest prawdopodobieństwo, że mi się przyda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Czy 2060 jest wydajniejsza od 1070?

- SSD potrzebne mi tylko do instalacji Windowsa, wystarczy 250 GB czy jaki tam najmniejszy.

- Czy opłaca się kupować czytnik DVD? Swoją drogą czy jest możliwość kupna Windowsa na USB podczas gdy będę miał czytnika?

- Wszystkie podzespoły chciałbym kupić w jednym sklepie i zamówić złożenie. Czy Proline oferuje składanie? Obecnego kompa kupiłem na Morele, który z tych dwóch byście bardziej polecili na dziś?

 

Tak, 2060 jest wydajniejsza od 1070 i różnicy w cenie zbyt dużej nie ma. Warto się zainteresować.

Skoro nie potrzebujesz aż tak dużego SSD to pewnie , aczkolwiek szybsze ładowanie ekranów, większe możliwości daje SSD.

Czytnik DVD już chyba staje sie reliktem przeszłości. No chyba , że ktoś jest hipsterem.

Polecam się zainteresować tym Benchmarkiem, mi dalo trochę do myślenia Link :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrywarkę bierz najtańszą jaka jest. I tak mało tego się używa.

Naprawdę nie wiem jak wygląda instalacja systemu w proline. Napisz maila do nich z prośbą o instalację gratis przy montażu i tyle. Zobaczysz co odpiszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej dopytać w sklepie. Inna sprawa, że instalacja systemu przypomina obecnie instalacje zwykłego programu, instalator prowadzi za rękę i każdy sobie z tym powinien poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc. Nowy komputer został mi wczoraj dostarczony. Ale jedna rzecz mnie zdziwiła - procesor (tzn. ten okrągły przedmiot, który się podpina pod płytę główną) był osobno, ale jak uruchomiłem kompa to okazało się, że był on już zainstalowany. Czy ktoś wie na czym polega funkcjonowanie takiego procesora?

 

Dodam, że chodzi o procesor:

Procesor Intel Core i7-8700 Coffee Lake 3,2 GHz s. 1151 Box

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia o czym piszesz. Masz na myśli chłodzenie boxowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia o czym piszesz. Masz na myśli chłodzenie boxowe?

 

Tak, sorry wyraziłem się niejasno. Chodzi o chłodzenie boxowe, było osobno. Czy powinienem je dopiąć do płyty głównej? Czy to oznacza, że na obecną chwilę mój procesor jest bez chłodzenia? Nie wiem, zamówiłem złożenie i wszystko było ok, tylko to chłodzenie było osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...