Skocz do zawartości
hoah

Wifi w całym domu - urządzenie do przekazywania sygnału wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam funbox 2.0 od orange. Znajduje on się w jednym pokoju najbardziej oddalonym od innych, niestety nie istnieje możliwość zmiany jego miejsca położenia, nie ma takiej możliwości. W pozostałych pokojach jest albo słaby zasięg albo go w ogóle nie ma. Jakie mam możliwości aby internet był w całym domu. Najbardziej zależy mi na pokoju oddalonym najdalej, w którym aktualnie wifi w ogóle nie ma zasięgu.

Prędkość internetu to neostrada 6mb/s. W najdalej położonym pokoju znajdować się będzie komputer stacjonarny, telewizor z wifi oraz playstation4 też musi być podłączone do wifi.

Jakie mam opcje aby wifi był w tym właśnie pokoju, był dobry zasięg i nie zrywało połączenia podczas korzystania z pc, tv i ps4? Pociągnięcie kabla od funboxa też nie wchodzi w gre bo musiałbym kuć ściany...

Czy jest możliwość zakupienia jakiegoś urządzenia, który postawie np na środku domu i będzie przechwytywał i przekazywał dalej sygnał wifi, bez połączenie kablowego z funboxem oraz bez psucia jakości połączenia i bez lagów? Max kwota jaką chciałbym wydać to 200-300zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka opcji, ale zawsze potrzebny jest kabel, bo jak sam napisałeś zasięg jest tragiczny.

1. Pociągnięcie kabla do ostatniego pokoju i zainstalowanie tam Accesspointa (lub odpowiednio skonfigurowanego routera, przykład jest dla TP-Linka, ale można tak zrobić na innych routerach).

2. Pociągnięcie kabla na korytarz, w centralne miejsce i zainstalowanie sprzętu jak wyżej.

3. Można spróbować transmitery po sieci elektrycznej, PLC. Zobacz ten wątek.

 

Czy jest możliwość zakupienia jakiegoś urządzenia, który postawie np na środku domu i będzie przechwytywał i przekazywał dalej sygnał wifi, bez połączenie kablowego z funboxem oraz bez psucia jakości połączenia i bez lagów? Max kwota jaką chciałbym wydać to 200-300zl.

Jeśli masz na myśli repeatery to wybierz albo połączenie bezprzewodowe, albo nie psucie połączenia.

 

Czytałem o systemie mesh.

 

Czy taki mesh będzie wystarczający ? : tenda-mesh-nova-mw3-1-pk

 

I jeśli podłącze ten router przez LAN do funboxa to czy nie podzieli mi wtedy łącza na 2? 6mb/2 ?

Funbux już Ci dzieli łączę pomiędzy podłączone urządzenia. Natomiast do tej Tendy to chyba chyba trzeba co najmniej 2szt żeby to było mesh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeden z urządzeń TENDY podłączam poprzez LAN do funboxa i już wtedy ten jeden działa jako router czy dodatkowo muszę mieć jeszcze jeden aby ten drugi przekazywał sygnał wifi do pc/tv/ps4? Mam jeden kabel ethernet na środku domu podłączony do funboxa, to może jedna TENDA wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...