Forum PCLab.pl: Wifi w całym domu - urządzenie do przekazywania sygnału wifi - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Wifi w całym domu - urządzenie do przekazywania sygnału wifi

#1 Użytkownik jest niedostępny   hoah 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 18 Czerwiec 2019 - 08:30

Witam.
Posiadam funbox 2.0 od orange. Znajduje on się w jednym pokoju najbardziej oddalonym od innych, niestety nie istnieje możliwość zmiany jego miejsca położenia, nie ma takiej możliwości. W pozostałych pokojach jest albo słaby zasięg albo go w ogóle nie ma. Jakie mam możliwości aby internet był w całym domu. Najbardziej zależy mi na pokoju oddalonym najdalej, w którym aktualnie wifi w ogóle nie ma zasięgu.
Prędkość internetu to neostrada 6mb/s. W najdalej położonym pokoju znajdować się będzie komputer stacjonarny, telewizor z wifi oraz playstation4 też musi być podłączone do wifi.
Jakie mam opcje aby wifi był w tym właśnie pokoju, był dobry zasięg i nie zrywało połączenia podczas korzystania z pc, tv i ps4? Pociągnięcie kabla od funboxa też nie wchodzi w gre bo musiałbym kuć ściany...
Czy jest możliwość zakupienia jakiegoś urządzenia, który postawie np na środku domu i będzie przechwytywał i przekazywał dalej sygnał wifi, bez połączenie kablowego z funboxem oraz bez psucia jakości połączenia i bez lagów? Max kwota jaką chciałbym wydać to 200-300zl.

#2 Użytkownik jest niedostępny   mattpl 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Czerwiec 2019 - 09:24

https://pclab.pl/art77930.html wziąłbym coś z Firtzboxa.

#3 Użytkownik jest niedostępny   hoah 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 18 Czerwiec 2019 - 09:34

Czytałem o systemie mesh.

Czy taki mesh będzie wystarczający ? :
https://www.mediaexp...h-nova-mw3-1-pk,id-1175038

I jeśli podłącze ten router przez LAN do funboxa to czy nie podzieli mi wtedy łącza na 2? 6mb/2 ?

#4 Użytkownik jest niedostępny   Qwinto 

• Superuser
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Czerwiec 2019 - 09:48

Jest kilka opcji, ale zawsze potrzebny jest kabel, bo jak sam napisałeś zasięg jest tragiczny.
1. Pociągnięcie kabla do ostatniego pokoju i zainstalowanie tam Accesspointa (lub odpowiednio skonfigurowanego routera, przykład jest dla TP-Linka, ale można tak zrobić na innych routerach).
2. Pociągnięcie kabla na korytarz, w centralne miejsce i zainstalowanie sprzętu jak wyżej.
3. Można spróbować transmitery po sieci elektrycznej, PLC. Zobacz ten wątek.

Zobacz posthoah, o 18 Czerwiec 2019 - 09:30, napisał(a):

Czy jest możliwość zakupienia jakiegoś urządzenia, który postawie np na środku domu i będzie przechwytywał i przekazywał dalej sygnał wifi, bez połączenie kablowego z funboxem oraz bez psucia jakości połączenia i bez lagów? Max kwota jaką chciałbym wydać to 200-300zl.

Jeśli masz na myśli repeatery to wybierz albo połączenie bezprzewodowe, albo nie psucie połączenia.

Zobacz posthoah, o 18 Czerwiec 2019 - 10:34, napisał(a):

Czytałem o systemie mesh.

Czy taki mesh będzie wystarczający ? : tenda-mesh-nova-mw3-1-pk

I jeśli podłącze ten router przez LAN do funboxa to czy nie podzieli mi wtedy łącza na 2? 6mb/2 ?

Funbux już Ci dzieli łączę pomiędzy podłączone urządzenia. Natomiast do tej Tendy to chyba chyba trzeba co najmniej 2szt żeby to było mesh...

#5 Użytkownik jest niedostępny   hoah 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 18 Czerwiec 2019 - 10:14

Czyli jeden z urządzeń TENDY podłączam poprzez LAN do funboxa i już wtedy ten jeden działa jako router czy dodatkowo muszę mieć jeszcze jeden aby ten drugi przekazywał sygnał wifi do pc/tv/ps4? Mam jeden kabel ethernet na środku domu podłączony do funboxa, to może jedna TENDA wystarczy?

Strona 1 z 1