Skocz do zawartości
konradini

Lenovo Y700 vs Lenovo V330 vs Acer Nitro 5

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

po wielu latach mój Clevo przechodzi na zasłużoną emeryturę i poszukuję nowego laptopa.

 

Przez ten czas trochę zmieniły mi się priorytety i wydajność w grach nie jest już kluczowym elementem. Oczywiście fajnie będzie zagrać w jakieś starsze gry (GTA V, Wiedźminy, BF1, jakieś Borderlandsy), ale nie oczekuję, że odpalę Cyberpunka. Zależy mi bardziej na ogólnej kulturze pracy, jakości wykonania i względnej mobilności. Byłoby super gdyby laptop miał kieszeń na dwa dyski 2.5".

 

Udało mi się znaleźć 3 (moim zdaniem) ciekawe propozycje:

 

  1. Lenovo Y700-15/i5-6300HQ/8GB RAM/1TB HDD/GTX 960 4GB/Windows 10 - 2040 zł
  2. Lenovo V330-15/i5-8250U/8GB RAM/256GB SSD/Windows 10 - 1730 zł
  3. Acer Nitro 5 AN515-31-52MR/i5-8250U/8GB Ram/1TB HDD/MX150/Windows 10 - 1830 zł

 

Na V330 już raczej w nic nie pogram, ale z jakiegoś powodu kusi mnie.

Sprzęt oczywiście używany, ale z pewnego i zaufanego źródła.

 

Co waszym zdaniem będzie najlepszym wyborem? Czy jest szansa na znalezienie czegoś lepszego do ok. 2000 zł?

 

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 i 3 nie posiadają dysku SSD co jest niewyobrażalnym błędem w tych czasach. Musiałbyś go sobie dokupić osobno.

 

Zastanów się czy nie warto dorzucić jednak kilka stówek i mieć nowy laptop z bardzo dobrą wydajnością również w grach:

 

Acer Nitro 5 R5 2500U/8GB/256/Win10 FHD IPS - 2699 zł

 

Masz tutaj SSD 256 GB, R5 2500U czyli odpowiednik i5-8250U oraz RX560X czyli kartę wydajności GTX 1050

Ta karta jest o 40% wydajniejsza od najmocniejszej karty z twojej propozycji czyli GTX960 - Tutaj test, zjedź sobie na dół gdzie masz testy w grach

 

 

Trzymając się bliżej "około 2000" :

Acer Aspire 3 Ryzen 5 3500U/8GB/256/Win10 FHD - 2349 zł

 

Najnowszy Ryzen 3 3500U + Vega 8 pozwolą na granie w starsze gierki bez żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 i 3 nie posiadają dysku SSD co jest niewyobrażalnym błędem w tych czasach. Musiałbyś go sobie dokupić osobno.

SSD mógłbym wziąć ze starego lapka, tylko jest to SSD 2.5" a nie M.2. Dlatego byłoby miło gdyby laptop miał miejsce na dwa dyski 2.5". Ostatecznie mogę sprzedać obecny SSD i kupić M.2.

 

 

Zastanów się czy nie warto dorzucić jednak kilka stówek i mieć nowy laptop z bardzo dobrą wydajnością również w grach

Przekraczając budżet o kilka stówek musiałbym szukać super promocji albo zastanowić się nad ratami. Chociaż przyznaję, że ten Nitro 5 z Ryzenem kusi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem model 1 i 3 to używki? Najwydajniejsza będzie opcja pierwsza choć to pierwszej świeżości modeli nie należy, również uważam że używany znajdzie się ciekawszy w tej cenie.

 

Z nowych HP 15 Ryzen 5-2500U/8GB/256/Win10 2199 zł

Matryca FULL HD matowa, wykonanie akceptowalne, przyzwoity procesor 4 rdzeniowy, zintegrowana grafika Vega 8 na poziomie MX130 w mniej wymagające gry pograsz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gwarancja lecz chyba sprzedawcy? Ten model jeszcze wydajniejszy od przednich, moim zdaniem lepszy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za propozycje. Udało mi się trochę zwiększyć budżet i teraz zastanawiam się nad innymi opcjami:

 

Acer Nitro 5 R5 2500U/8GB/256/Win10 FHD IPS

 

Lenovo Ideapad 330-15 i5-8300H/8GB/1TB GTX1050

 

OUTLET HP Pavilion Power i5-8300H 8GB 120+1TB GTX1050Ti

 

Który z tych trzech byście polecili?

 

Orientujecie się jak z ogólną kulturą pracy, temperaturami, hałasem, czasem pracy na baterii itp?

Edytowane przez konradini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę ciężko to określić bo:

1. Jeżeli chodzi o czystą wydajność, to najlepiej prezentuje się HP, ale nie ma matrycy IPS, tylko TN'kę (czyli taką która ma słabsze kąty boczne-trzeba patrzeć na wprost, żeby kolory "nie uciekały").

2. Nitro 5 ma matrycę IPS, a GPU wydajnością odpowiada GTX'owi 1050, niestety jest tu niskonapięciowy procesor AMD.

Podsumowując jeżeli zależy Ci na wydajności i z komputera korzystasz w większości sam to wybierz HP, jeżeli gry to nie priorytet lub są to raczej starsze produkcje to możesz wziąć Nitro-ten laptop jako jedyny z tej trójki posiada system Windows.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nigdy nie miałem IPS i raczej byłem zadowolony. Pewnie bym nawet nie zauważył różnicy.

 

A orientujecie się jak jest w kwestii jakości wykonania, temperatur, hałasu, czasu pracy na baterii? HP wygląda zgrabnie i jest dosyć cienki ale czy przez to nie ma problemów z chłodzeniem? Nitro 5 przynajmniej wygląda jakby lepiej sobie z tym radził. Biorąc po uwagę dołączony Windows do Nitro 5 to pewnie na niego ostatecznie się skuszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bierzesz pod uwagę outlety to może warto popatrzeć na Lenovo y530 czy Acer Aspire 7

https://allegro.pl/oferta/outlet-acer-aspire-7-i5-8gb-1tb-gtx1050-win10-7896721996

Outlet mi nie przeszkadza skoro i tak gwarancja jest. Ten Aspire 7 faktycznie fajnie wygląda tylko ta konfiguracja dysków jakaś dziwna. Można w nim zamontować normalny HDD i dodatkowo SSD? I jest jakaś odczuwalna różnica między RAM 2x4GB a 1x8GB?

Edytowane przez konradini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop posiada dwa miejsca na dysk SATA i m.2

Jeżeli dasz jedną kość w przyszłości łatwo rozbudujesz do 16 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...