Skocz do zawartości
Niemot

Ultrabook - 13-14* [Do 4500 zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Poszukuje nowego sprzętu, a od czasu gdy ostatni raz "Byłem na bieżąco" trochę mineło. Poniżej pełna specka tego na czym mi zależy. :)

 

Cena: do 4500 zł (Laptop brany na FV dlatego musi być z pełnym Vatem)

Ekran: 13-14 cali

System: Windows 10

Matryca: Matowa, minimum FHD

 

Dysk: SSD 256 gb + HDD opcjonalnie (oczywiście jeśli budżet pozwoli, nie mam tutaj dużego parcia na tę opcję)

Procesor: Najlepiej i7

Pamięć RAM 16GB

Grafika: Myślę że tutaj najlepszą opcją byłaby hybryda, dedykowana + integra, ze względu na lepsze zarządzanie czasy pracy na baterii, ale kompletnie nie wiem jakie teraz układy spisują się najlepiej

Dodatkowe wymagania Zależy mi na tym by sprzęt był, możliwie jak najlepszego wykonania, solidny i "stylowy", bez zbędnych wodotrysków, ale za zachowaniem estetyki biurowej (tona zbędnego plastiku i ledów tutaj odpada). Bardzo ważnym aspektem jest jego mobilność, laptop będzie ze mną dużo jeździł i bardzo często bez dostępu do zasilania. Bateria musi wytrzymać kilka dobrych godzin, przy multimedialnym zastosowaniu.

 

Zastosowanie: Laptop będzie wykorzystywany do szeroko pojętej pracy multimedialnej, prace na różnych internetowych narzędziach, dużych plikach dokumentów, a także podstawowej obróbki grafiki PS i Lightroom. Generalnie do programów z pakietu Adobe.

 

Wiem że wymagań jest dość dużo, ale myślę że budżet powinien rozwiązywać większość problemów. Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję, widzę że laptop jest za 3700 (trochę budżetu zostaje do 4500), a nie ma właśnie dedykowanej grafiki w hybrydzie i posiada procek i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealnie w Twoje wymagania wpisuje się:

 

MSI PS42 i5-8250U/16GB/512/Win10 MX150 IPS - 4299 zł

 

Biznesowy ultrabook z dodatkową grafiką MX150, 16GB RAM, ekran matowy IPS, 512GB SSD , oryginalny Windows 10.

 

Laptop wykonany z aluminium, bardzo lekki (1,2kg).

 

 

Alternatywnie biznesowy laptop od Della na 3 letniej gwarancji:

Dell Vostro 5481 i5-8265U/16G/240+1TB/Win10Pro MX130 - 4449 zł

Tutaj oczywiście również matowy ekran IPS, 16GB RAM, dodatkowa grafika MX130 ( nieco słabsza od MX150 ale nadal wystarczająca do Twoich zastosowań).

SSD 240GB + 1TB HDD, Windows 10 PRO.

 

Dla Twojej informacji - między i7 a i5 nie ma absolutnie żadnej różnicy ( jeśli mówimy o procesorach niskonapięciowych a tylko takie są montowane w ultrbaookach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dedykowana karta nie jest ci potrzebna, zwłaszcza jeśli zależy Ci na dobrych prsebiegach na baterii. Między i5 U a i7 U, praktycznie nie ma różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biznesowy Ultrabook

Acer TravelMate X5 i7-8565U/16GB/512/Win10P FHD IPS 4899 zł

Matryca FULL HD IPS z dobrym pokryciem kolorów, aluminiowa obudowa slim dzięki czemu laptop posiada wagę poniżej 1kg, dysk SSD PCie oraz miejsce na jeszcze jeden dysk SATA, podświetlana klawiatura, 3 letnia gwarancja biznesowa door to door.

 

Ewentualnie tańszy model

Acer Swift 3 i5-8250U/12GB/240+1TB/Win10 2 749 zł

Nie musisz aż pełnej kwoty wydawać. Matryca FULL HD IPS o niezłym parametrach, aluminiowa obudowa przy tym lekki i mobilny, stonowany design, podświetlana klawiatura, całkiem niezłe głośniki na tego typu sprzęt, 12 GB ram oraz dwa dyski wewnątrz laptopa, SSD na programy i system, HDD wszelkie dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli oczekujesz długiej pracy, to dobrym wyborem będzie:

Acer TravelMate X3 i5-8250U/8GB/512/Win10P za 3499zł

X3 to biznesowy model Acera, ma bardzo pojemny akumulator dzięki czemu może długo pracować na baterii, dostęp do podzespołów jest b.łatwy dzięki klapom serwisowym. Ten model posiada 3-letnią gwarancję producenta oraz został wyposażony w system Windows 10 w wersji PRO.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...