Skocz do zawartości
speed3r

Zestaw AGD

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Przymierzam się do zakupu poniższego zestawu sprzętu:

1. Lodówka (do zabudowy)

2. Piekarnik (do zabudowy)

3. Płyta indukcyjna

4. Okap

 

Jakieś konkretne marki/systemy (semi no frost) warto kupować lub omijać? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio szukałem zmywarki dla siebie. Przy okazji wyczytałem, że dobre płyty indukcyjne (i tylko płyty indukcyjne) robi Electrolux. Na marginesie- sam mam jakąś nieskomplikowaną płytę

 

marki Teka.

 

Ma Booster, wskaźnik zalegania ciepła, minutnik z funkcją wyłączenia danego pola. sterowanie dziecinnie proste. Nie mogę polecić bo ma już ok 10 lat. Pewnie już nie produkują.

 

Jak mówię-dziś obczaiłbym Electroluxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okap weź od jakiegoś specjalisty w tej dziedzinie

Zerknij

https://www.okapykuchenne.pl/

 

Nie musisz kupować akurat tam, ale żeby było rozeznanie. Ja mam chyba jakiegoś tańszego Fabera (do zabudowy w szafce). Kosztował ok 900 zł, ale świetnie radzi sobie z wyciąganiem zapachów kiedy kuchnia jest otwarta na salon. Możesz bigos gotować a i tak w reszcie mieszkania tego nie czuć. Tylko te wydajne nie będą ciche (szczególnie na wyższych biegach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze okapu zwróć uwagę na zastosowane filtry. Oprócz mocy jest to najważniejszy parametr na jaki trzeba zwracać uwagę przy wyborze okapu do kuchni. Filtr fizelinowy wyłapuje tłuszcz i brud, lecz jego żywotność jest krótka i często trzeba go wymieniać. Nie polecam no chyba że kuchnia będzie na pokaz oraz nie będzie używana. Wkład metalowy jest znacznie trwalszy, gdyż po zabrudzeniu wystarczy go umyć wodą i ponownie zamontować w okapie. We wszystkich nowoczesnych okapach znajdziesz włąśnie ten rodzaj filtra. W okapach stosuje się również filtry węglowe, których zadaniem jest pochłanianie brzydkich zapachów.

Ze swojej strony polecam markę Nortberg, mają dobre okapy ( firma zresztą specjalizuje się konkretnie w okapach). Odsyłam tutaj: https://nortberg.pl

Edytowane przez fleszz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szuakj promocji na stronach producenta typu 3+1 za śmieszne pieniadze itp. Np swojego czasu Siemens miał w promocji piekarnik, lodówkę, zmywarkę za połowę ceny, co zobaczyłem jak juz kupiłem sprzęty.

Sprawdź też, który z producentów ma promo na przedłużona gwarancję. Często wskazane modele maja możliwość za darmo rozszerzyć gwarancję producenta do 5 lat.

I dzisiaj to jakość a raczej trwałość jest zbliżona. Wybieraj pod kątem jakości wykonania użytych materiałów, gwarancji właśnie i promocji różnich.

 

Np Amica, aczkolwiek osobiście bym nie kupił sprzętu od nich. Ale 5 lat gwarancji dałoby mi do myślenia.

https://www.amica.pl/promocje

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...