Skocz do zawartości
Piotru26

Czarna, prosta forma, cicha i chłodna

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Możecie doradzić coś w kwestii obudowy?

 

Szukam prostej w formie budy, bez okna.

Będzie stała na podłodze więc waga i wielkość nie ma znaczenia.

W środku mocne podzespoły (i7, RTX2800) i długotrwała praca pod obciążeniem (rendery).

 

Ma być maksymalnie cicho i chłodno - dosyć sprzeczne wymagania ale mój Antec P182 je kiedyś spełniał.

 

Budżet do 600 zł.

 

 

PS. Mam możliwość zostawienia sobie wspomnianego Anteca. Ale nie jestem pewien czy jest kompatybilny z najnowszymi podzespołami. Co powinienem sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może SilentBase 600? Mam taką, rig jak w stopce (spoiler), w obudowie dodatkowe wentylatory SilentWings 3 na front, spód i tył, jest cicho i nic się nie przegrzewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość kryteriów spełnia Fractal R6 lub R5.

 

Niestety przy tych podzespołach oraz renderach może być ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

PS. Mam możliwość zostawienia sobie wspomnianego Anteca. Ale nie jestem pewien czy jest kompatybilny z najnowszymi podzespołami. Co powinienem sprawdzić?

 

Jak nie będziesz montował chłodzenia wodnego czy AIO wszystko przypasuje. No ale przy mocniejszym sprzęcie dobrze by było. Ja ze swojej strony polecę Antka P110. Bardzo dobra buda i spełnia twoje kryteria.

 

https://allegro.pl/oferta/outlet-obudowa-antec-p110-silent-middle-tower-atx-8022655355

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie jestem pewien czy jest kompatybilny z najnowszymi podzespołami. Co powinienem sprawdzić?

Wymiary i standard nowej płyty głównej. Jak bierzesz standardowe, to nie powinno być problemu. Przy wieloprocesorowych, serwerowych czy dedykowanych (Dell, HP itp.) może być problem.

Wymiary nowej karty graficznej. Po prostu czy nie będzie za długa i nie będzie zahaczać o dyski.

Wymiary nowego układu chłodzenia procesora. Głównie wysokość, czy obudowa nie jest za wąska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Już wcześniej rozważałem Silent Base 601 (ale w testach pisali że bardzo gorący) i Define R6 (całkiem pozytywne testy).

 

Chyba się zdecyduję na Define R6. Jak będzie komp zajęty na dłużej to będę górną obudowę zdejmował (jest tam taki panel z siateczką) i może dołożę wiatrak z oddzielnym włącznikiem wyciągający ciepło do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...