Skocz do zawartości
Leg@t

[5000zl] Sugestie do mojej propozycji zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

skladam nowego PC na miejsce dotychczasowego laptopa, glownie do grania w CSa (musze miec min 150fps bez wzgledu na wszystko, obecnie mam spadki...) + pod przyszlorocznego Cyberpunka2077 ;)

 

Zestaw który złożylem wraz z cenami (allegro glownie, wszystko nówki):

i5-9600K 1130zl

MSI Z390 GAMING PLUS 489zl

MSI RTX 2060 GAMING Z 1680zl

Crucial Ballistix Sport LT 16GB [2x8 GB 3000MHz DDR4 CL16 SRx8 DIMM] 399zl

SSD Corsair 480 GB CSSD-F480GBMP51 336zl

2TB HDD 200zl

SilentiumPC M2 Vero 600W 200zl

obudowa jakaśtam ATX 167zl

 

Łącznie 4601zł.

 

Jakieś sugestie do zestawu? Polecane jakies lepsze komponenty, ew na czymś mozna zaoszczędzić? RAM, SSD, RTX?

Szukam jeszcze jakiegoś niedrogiego godnego modułu WiFi - kablem od routera nie da rady w moim obecnym mieszkaniu

oraz wydajnego chłodzenia do CPU - nie jakies drogie wodne, ale w miare wydajne tradycyjne z wichurą.

 

Ogólnie początkowo kręcił nie będę ale możliwe ze z czasem tak - stad odblokowany procesor.

 

Zapraszam do dyskusji :)

Edytowane przez Leg@t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zasilacz w tym budżecie to bierz seasonic focus plus gold. A ogólnie jeżeli możesz to zaczekaj do premiery nowych ryzenów, może zainteresują cię nowinki, albo chociaż ceny obecnych procesorów (zarówno intela jak i amd) trochę spadną, jeżeli możesz zaczekać jeszcze dłużej (okolice sierpnia), to zaczekaj, wtedy mają się pojawić nowe karty od czerwonych może będą warte uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to bardzo ok patrząc na ceny. Chłodzenie od Fortis 3 i wyżej.

Jaki masz router? Standard ac jest? Dopłacać ponad 500 zł za możliwość OC 9600K i z tego nie korzystać raczej mimo wszystko nie ma sensu. Zdecydowanie możesz zaoszczędzić na pamięciach bo w okoliach 300 zł masz LPX 3000 CL16 czy G.Skill Aegis. Tańszy minimalnie SSD w postaci SX 6000 Pro albo nowy od PNY. W ogóle gdzie masz takie ceny jak u siebie? Allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny mieszane, ogolnie po ceneo, biorąc pod uwage wysyłki (wiekszosc darmowych) a takze allegro jednak tylko w maire dobre sklepy (oleole, sferis) + sklepy sieciowe typu euro rtv agd (tam najtanszy RTX)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę podmień na Z390 Gaming X od Gigabyte - lepsza sekcja pod OC. Kręcić warto, z miejsca zyskasz kilkadziesiąt klatek więcej w CS GO.

 

Buda mam nadzieje, że przewiewna? Z tanich i dobrych masz Signum SG1 TG.

 

Pamiątki szybsze za te same pieniądze - https://www.ceneo.pl/45036727

 

Z kart sieciowych np. www.morele.net/karta-sieciowa-gigabyte-gc-wb1733d-i-wifi-802-11ac-bluetooth-5-pcie-dual-band-1734-mbps-4949071/ - tania nie jest, ale w większości przypadków bezproblemowa no i porządna.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,

 

Obudowe dokładnie tą wziąłem - Signum SG1 TG,

Wifi też skorzystam z Twojego polecenia - juz zamowione :) (gigabyte-gc-wb1733d-i, 139zł). Router niestety mam jakis lipny od Netii (Technicolor) ale wole przyszlosciowo kupic chociaz dobre wifi, a nad routerem sie zastanowie pozniej zeby cos podzialać.

 

Chlodzenie CPU mam zamowione Spartan 3 PRO, ale doczytalem i jednak je odeśle jak tylko dojdzie, a biore Fortis 3 z komputronika za 149zl (bo mam 'przez siatke' sklep ;) )

 

SSD podmienilem jednak na ADATA SX8200 500GB - troche drozszy acz ktoś mi polecil, a mam SX7000 w laptopie i jestem zadowolony to sprawdzę.

 

Ostatnim problemem jest zasilacz, zamówilem (za namową ze spokojnie wystarczajacy) - SilentiumPC Vero L2 Bronze 500W ATX 12V i teraz żałuję... Moc bez OC na start starczy, ale na jednym z for ktos pisał ze lubią się psuć...

Myslicie ze również odsyłać i dołożyć do czegoś lepszego? np wspomnianego wyzej seasonic focus plus gold? Cena jest dwukrotna wiec nie wiem czy nie za duzo podbije mi cene całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz trochę cienki jak na taki zestaw, niby starczy ale no jest to mocno budżetowa jednostka.

 

Jak Seasonic za drogi, to warto dorzucić chociaż do Supremo L2 550W / M2 550W (ten drugi ma częściowo odpinane kabelki) - to już tylko 60-70 zł różnicy względem Vero, a zasilacz dużo lepszy, z przetwornicą DC-DC i częściowo japońskimi kondensatorami.

 

Ewentualnie taki Bitfenix - www.morele.net/zasilacz-bitfenix-formula-gold-550w-bp-fm550ulag-9r-1638140/ - to coś pomiędzy Supremo a Seasonikiem jeśli chodzi o jakość / parametry elektryczne.

 

No ale nawet Supremo będzie wyraźnym skokiem do przodu względem Vero i jest to już zasilacz który można uznać za odpowiedni do takiego zestawu.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej,

 

jako ze zamowienie z oleole nie zostalo nadal wyslane (od wtorku + 0 info czy odpowiedzi na maile pisane w srode) to anulowalem cale zamowienie (ram, ssd i wlasnie zasilacz) i zakupilem w x-komie polecany przez Ciebie SilentiumPC 550W Supremo M2 Gold (i SSD mieli taniej o 10zl sie okazalo :P)

:)

 

takze wszystko juz prawie skompletowane, jedynie polatam dzisiaj po sklepach za RAMem, i wieczorem skręcanie :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DLaczego SPC? Dlaczego nie Focus? Zasilacz kilka półek wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 5000 zł budżetu różnica w cenie 80 za zasilacz nie jest jakaś wielka patrząc na jakość, regulację napięć, kulturę pracy czy na 10 letnią gwarancję. Mało tego po 9600K i RTX 2060 śmiało można brać Focus 450W (7 lat GW)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że Seasonic jest lepszą opcją za trochę większe pieniądze, no ale już nie ma co mieszać skoro autor zamówił - Supremo to też dobra zasiłka pod taki zestaw i kultura pracy do 70% obciążenia jest naprawdę świetna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej Panowie, wszystko już skręcone i smiga jak marzenie, dzieki za pomoc :)

 

Ogólnie mam pytanko jeszcze o RAM - kupilem jak wyzej RAM 3000Mhz, ale w systemie (CPU-Z) pokazuje mi ze jest to 2400Mhz, włączylem w BIOS'ie XMP i rozumiem ze to juz wystarczy? Czy coś jeszcze trzeba ustawić zeby pamięci wykorzystywaly pelną prędkość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POkazuje teraz dobrze? Wszystko stabilne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...