Forum PCLab.pl: odszkodowanie - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

odszkodowanie J.w Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   vBeton 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 18 Czerwiec 2019 - 17:25

Witam, ktoś zna się na prawie i czy może mi pomóc w moim przypadku?

w sobotę miałem wypadek w pracy, przecięcie nogi-szpital-4 szwy. Z racji umiejscowienia rany, nie odczuwam dyskomfortu czy bólu więc nie jestem na l4, rana goi się bardzo dobrze, za tydzień zdjęcie szwów.

Można się ubiegać o jakiekolwiek odszkodowanie? czy należy się tylko wtedy jak jestem potem na zwolnieniu i leżakuje.

Dziś byłem na oględzinach i lekarz powiedział że nie wie ale żebym próbował.
Firma nie posiada kadr, a siedziba pośrednika jest kawałek drogi ode mnie, więc chwiałbym wiedzieć czy są jakieś szanse.

Pozdrawiam

#2 Użytkownik jest niedostępny   Keel 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 18 Czerwiec 2019 - 17:28

Bylp brac L4 i wypoczywac glupolu.

#3 Użytkownik jest niedostępny   vBeton 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 18 Czerwiec 2019 - 17:33

chyba u ciebie, niestety polityka mojej firmy jest taka że za l4 nie masz w ogóle premii w miesiącu (nawet za 1 dzień, przez januszy co wykorzystywali to w poprzednich latach i latali po 4-5 razy w roku)

więc co z tego że dostał bym 100% i z może 300 zł odszkodowania jak był bym 1500 w plecy. Niestety jestem na kredycie na mieszkanie i każda złotówka się liczy, zrozumiesz jak wyprowadzisz się od mamy.

#4 Użytkownik jest niedostępny   mag_zbc 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Czerwiec 2019 - 17:54

Zobacz postvBeton, o 18 Czerwiec 2019 - 18:33, napisał(a):

chyba u ciebie, niestety polityka mojej firmy jest taka że za l4 nie masz w ogóle premii w miesiącu (nawet za 1 dzień, przez januszy co wykorzystywali to w poprzednich latach i latali po 4-5 razy w roku)

Januszem jest nie ten, co korzysta ze swoich praw i idzie na L4 jak potrzebuje, tylko pracodawca, który szantażem ekonomicznym zmusza do pracy chorego pracownika.

#5 Użytkownik jest niedostępny   Fonzie 

• Be cool like the Fonz...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Czerwiec 2019 - 18:59

Kiedyś mój stary jełop przy cięciu jakiejś rury prawie odciął sobie 2 palce u stopy diaksem.
Od szefostwa dostał tylko info że jak gdzieś to zgłosi to może się z robotą żegnać :E

#6 Użytkownik jest dostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Czerwiec 2019 - 19:09

Zobacz postvBeton, o 18 Czerwiec 2019 - 18:25, napisał(a):

Witam, ktoś zna się na prawie i czy może mi pomóc w moim przypadku?

w sobotę miałem wypadek w pracy, przecięcie nogi-szpital-4 szwy. Z racji umiejscowienia rany, nie odczuwam dyskomfortu czy bólu więc nie jestem na l4, rana goi się bardzo dobrze, za tydzień zdjęcie szwów.

Można się ubiegać o jakiekolwiek odszkodowanie? czy należy się tylko wtedy jak jestem potem na zwolnieniu i leżakuje.

Dziś byłem na oględzinach i lekarz powiedział że nie wie ale żebym próbował.
Firma nie posiada kadr, a siedziba pośrednika jest kawałek drogi ode mnie, więc chwiałbym wiedzieć czy są jakieś szanse.

Pozdrawiam

Dostaniesz coś tylko weź ksero karty szpitalnej i idź z tym do pzu czy tam gdzie jesteś ubezpieczony.

Zobacz postKeel, o 18 Czerwiec 2019 - 18:28, napisał(a):

Bylp brac L4 i wypoczywac glupolu.

Dostałem kasę bez l4.

#7 Użytkownik jest niedostępny   Bono[UG] 

• Wiecznie niewyspany...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Czerwiec 2019 - 21:04

Zobacz postvBeton, o 18 Czerwiec 2019 - 18:25, napisał(a):

Macie ubezpieczenie grupowe? Jesteś gdziekolwiek indziej ubezpieczony? Jeżeli tak, to pytaj ubezpieczyciela co i jak załatwiać.
Macie inspektora BHP? Pracodawca w ogóle wszczął postępowanie powypadkowe i powstaje raport z wypadku (zdaje się że pracodawca ma na to 14 dni)? Bez tego zdaje się, że z ZUSu nic się nie wyciśnie.

#8 Użytkownik jest niedostępny   vBeton 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2019 - 00:21

Nie. Mam podstawowe ubezpieczenie. Bhpowcow mamy kilku, po jednym od kazdego pośrednika.

Dzięki za odpowiedzi. W tygodniu przejade sie do oddzialu posrednika z dokumentami z szpitala. Dam znac jak poszlo.

#9 Użytkownik jest niedostępny   Kafarinho11 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 19 Czerwiec 2019 - 01:11

I to jest właśnie głupota, wypadek w pracy, zgłaszasz i Cię mogą w wiesz co pocałować.100% płatne, soboty, niedziele zapłacone, a tak to masz 75%,więc na tej miesięcznej premi to tak czy tak stracisz, Teraz nie życzę, ale jak będziesz miał jakieś komplikacje to te pieniądze co dostałeś tak Ci pomogą, że szkoda gadać... Pan prezes przyszedł sypnął groszem a żeby nie ublizac takim ludzią jak Ty, zakończę.

#10 Użytkownik jest dostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2019 - 04:09

To samemu lepiej opłacaj dodatkowe ubezpieczenie.

#11 Użytkownik jest niedostępny   szczupak90 

• masakra jakaś...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2019 - 09:42

Trzeba być niezłym hardkorem, żeby wiązać swoją przyszłość z taką firmą. Dziwię się pracodawcy, bo to przecież ZUS płaci na okres chorobowego przy wypadku, pracodawca też przez ten okres nie opłaca składek ZUS. Jedyny koszt to sporządzenie protokołu powypadkowego i ewentualnie podwyższenie składki wypadkowej, ale takich wypadków musiał by mieć więcej w swojej firmie.

#12 Użytkownik jest niedostępny   amp41 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2019 - 10:15

Witaj w świecie ludzi pracujących np. w SSE lub innych krzakach za najniższą, :lol2:

#13 Użytkownik jest niedostępny   Camis 

• Android Fan
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2019 - 11:21

Firma januszdziad, pracownik nie lepszy niewolnik...

#14 Użytkownik jest niedostępny   vBeton 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2019 - 18:23

nie rozumiem was, rana nie boli, goi się dobrze i nie kwalifikowała się na zwolnienia lekarskiego, taką dostałem odpowiedź w szpitalu. Miałem płytkie rozcięcie skóry, 5 min i gotowe. Może jestem po prostu tak wychowany że nie jestem jak inne pasożyty żerujące na wszystkim co się da.
Pracę mam okej, zarabiam okej, teraz mam okres większej pracy i można nałapać nadgodzin za dobry hajs. Mam kredyt na mieszkanie i nie chciałem iść na l4 bo mi nic nie jest i nie chciałem odpuścić okazji której jest może 3-4 tygodni w roku.

chciałem dostać tylko odpowiedź czy można coś wyrwać za szwy a że tak powiem banda internetowych buców mi wyjeżdża z mongolską ideologią o życiu.
Skoro sami byście korzystali z sytuacji pomimo tego ze nic wam nie jest , to to wam gratuluje fajnej pracy jak od niej uciekacie.

#15 Użytkownik jest dostępny   prystek@ 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 19 Czerwiec 2019 - 18:29

wtf- przychodzisz po porade i obrazasz wszystkich - sam jestes buc i niewolnik, nie wszyscy tyraja za najnizsza krajowa trzeba sie bylo uczyc anie w szkole kamieniami rzucac to bys ty dyktowal warunki a nie dyktowali tobie :E :E

idz dalej oraj u janusza dziada :lol2: :lol2:

Ten post był edytowany przez prystek@ dnia: 19 Czerwiec 2019 - 18:37

#16 Użytkownik jest niedostępny   amp41 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2019 - 19:12

Jak byś mieszkał tam gdzie nie ma pracy lub są właśnie takie strefy to byś pracował za najniższą bo wyjścia nie ma...odszkodowanie jest za wypadek przy pracy jeśli jest odpowiednie ubezpieczenie...ja tu wypadku nie widzę skoro nie zostało to zgłoszone do BHP i nie ruszyła odpowiednia procedura z tym związana.Sam tego nie dopilnowałeś i nic chyba nie wskórasz...przyjechała karetka do ciebie?...Jeśli jesteś ubezpieczony oddzielnie od wypadków to możesz się zwrócić do ubezpieczyciela ale jak powiesz o wypadku w pracy to oni mogą stwierdzić...jaki wypadek,nikt nic w zakładzie nie wie.

#17 Użytkownik jest niedostępny   Kafarinho11 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 19 Czerwiec 2019 - 20:43

I kto tu ma mongolska ideologię życia? Haha. Życie na kredycie Elo

#18 Użytkownik jest niedostępny   Kłaczkov 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 20 Czerwiec 2019 - 06:44

Zobacz postamp41, o 19 Czerwiec 2019 - 19:12, napisał(a):

Jak byś mieszkał tam gdzie nie ma pracy lub są właśnie takie strefy to byś pracował za najniższą bo wyjścia nie ma...

Jak ja uwielbiam czytać takie próby usprawiedliwania kijowej sytuacji. Sytuacja stabilna ale ch&&&&& to nadal sytuacja shitowa :D Zawsze jest wyjście, wyjazd do innego miasta/panstwa, zdobycie nowych kwalfikacji. Mówienie tak jak ty teraz powiedziales to mowa nieudaczników którzy zawierzaja swój los w ręce innych bo boją sie odpowiedzialności za swoje zycie.

#19 Użytkownik jest niedostępny   Szczota 

• n00b
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Czerwiec 2019 - 09:30

Zobacz postszczupak90, o 19 Czerwiec 2019 - 10:42, napisał(a):

Trzeba być niezłym hardkorem, żeby wiązać swoją przyszłość z taką firmą. Dziwię się pracodawcy, bo to przecież ZUS płaci na okres chorobowego przy wypadku, pracodawca też przez ten okres nie opłaca składek ZUS. Jedyny koszt to sporządzenie protokołu powypadkowego i ewentualnie podwyższenie składki wypadkowej, ale takich wypadków musiał by mieć więcej w swojej firmie.

Pracodawca płaci za chorobowe więc co się dziwić pracodawcy że stara się wyeliminować lewe L4.
Później mało kto dostaje umowę o pracę bo zaraz biegnie po zwolnienie do lekarza.

Szczytem to już jest zatrudnianie kobiety na umowę o pracę. Jedynie kobiety po 40 można zatrudnić po młodsze po otrzymaniu umowy na następny dzień są już w ciąży...

#20 Użytkownik jest niedostępny   amp41 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Czerwiec 2019 - 10:33

Jak ja uwielbiam czytać takie próby usprawiedliwania kijowej sytuacji. Sytuacja stabilna ale ch&&&&& to nadal sytuacja shitowa :D Zawsze jest wyjście, wyjazd do innego miasta/panstwa, zdobycie nowych kwalfikacji. Mówienie tak jak ty teraz powiedziales to mowa nieudaczników którzy zawierzaja swój los w ręce innych bo boją sie odpowiedzialności za swoje zycie.

Ja tez uwielbiam czytać takie bzdury,jak bym komora słuchał...weź kredyt,zmień pracę,wyjedź...nie masz o tym pojęcia i nie znasz czyjejś sytuacji.

Ten post był edytowany przez amp41 dnia: 20 Czerwiec 2019 - 10:34

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2