Skocz do zawartości
karsone

Nzxt kraken x62

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zastanawiam się nad zmianą chłodzenia. Obecnie i9 9900 k chłodzi https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-phanteks-ph-tc14pe-czarne-551772/ . Posiadam obudowę fractal r4 i mam pytania odnośnie tego krakena. Czy jest sens i czy będą widocznie mniejsze temperatury? Po drugie czy zmieści się x62 z 280 mm chłodnicą na podkładzie? Od kilku dni szukam informacji o tym chłodzeniu. Z tego co czytałem to wejdzie na 100% 240 mm - czyli model x52. Generalnie chcę to zamontować na top fractala (o ile jest sens). Obecnie najwięcej stopni mam w bf 5 65-75. Procek nie był kręcony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens to zależy czego oczekujesz od tego chłodzenia. Ciszy - jest. Wydajności - też jest. Ale to samo można powiedzieć o chlodzeniach powietrznych. Na plus na pewno wydajność na poziomie topowych chlodzen powietrznych oraz łatwość pracy z takim chłodzeniem - czego nie można powiedzieć np. o dużych klochach typu nh-d15. Jesli chcesz wydac tyle na chłodzenie, to polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczekuję znacznie niższych temperatur i względnej ciszy. X62 chyba nie wejdzie więc jak coś x52 wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, znacznie niższe w porównaniu do jakiego chłodzenia? Porównując do topowych chlodzen powietrzem, temperatury będą podobne, może czasem niższe, zależy od obudowy itd. Na pewno takie chłodzenie jest lepsze do "pracy" z nim w obudowie, niż duże klocki jak np. Dark Rock, czy NH-D14/15. Kwestia co kto lubi. Jedna uwaga - takie chlodzenie lubi przewiew w obudowie. Fla przykladu - ja mam x62 na przodzie, wentylatory NB eloop ~750rpm. Z zamontowanym frontem obudowy a bez niego jest 8stC różnicy w dół. Robiłem kilka testów i wszystko wychodzi podobnie. Nie żebym narzekał, bo Rysiek ma max 49stC w stresie (W3) lub 55stC w aida, ale bez frontu nawet 50stC nie łapie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, znacznie niższe w porównaniu do jakiego chłodzenia? Porównując do topowych chlodzen powietrzem, temperatury będą podobne, może czasem niższe, zależy od obudowy itd. Na pewno takie chłodzenie jest lepsze do "pracy" z nim w obudowie, niż duże klocki jak np. Dark Rock, czy NH-D14/15. Kwestia co kto lubi. Jedna uwaga - takie chlodzenie lubi przewiew w obudowie. Fla przykladu - ja mam x62 na przodzie, wentylatory NB eloop ~750rpm. Z zamontowanym frontem obudowy a bez niego jest 8stC różnicy w dół. Robiłem kilka testów i wszystko wychodzi podobnie. Nie żebym narzekał, bo Rysiek ma max 49stC w stresie (W3) lub 55stC w aida, ale bez frontu nawet 50stC nie łapie :)

Przecież w pierwszym poście podałem swoje chłodzenie które posiadam od Phanteksa oraz obudowę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać jakie obecnie masz temp ? robione OC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać jakie obecnie masz temp ? robione OC ?

OC nie robiłem z dwóch powodów. Po pierwsze nie widzę na razie takiej potrzeby, a po drugie chodzi o temperatury. Wygląda to tak, że różnica jest w zależności od gry. Jak odpalam escape from tatkov to procek pracuje na 50 parę stopni do max 62. Sytuacja zmienia się jak włączę bfa 5. Na napięciach auto w upały miałem nawet po 87 stopni. Generalnie ponad 80 cały czas. Obnizylem vcore i teraz mam 67-77. Większość czasu to 70-72 st. Nie wiem czy to dobry wynik i czy jest wszystko ok, ale jestem przyzwyczajony to trochę mniejszych temperatur. Dlatego jeżeli są one za duże i zmiana na x52 przyniesie spadek o ok 10 st to bym wziął tego krakena.

Edytowane przez karsone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja odpowiedź była ogólna. Na x62 na pewno nie będzie gorzej, jestem skłonny nawet zaryzykować, że będzie lepiej, jeśli chodzi o temperatury. Niestety, Ty nie możesz założyć wersji x62, bo Twoja obudowa jej nie wspiera - TU masz o tym info.

 

Są więc dwie opcje: kupujesz x52 i montujesz lub zmieniasz obudowę i kupujesz x62. Tak czy tak, będziesz zadowolony.

Edytowane przez Crypt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...