Skocz do zawartości
Rzzr

Głośny komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój komputer jest ostatnio coraz głośniejszy, mało tego spaliła mi się stara płyta główna, więc kupiłem nową + nowy procesor. Komputer jest calkowiscie przeczyszczony podaje szczegóły:

 

(proszę o sprawdzenie poprawności szybkości FANów), nie było nic podkrecane, zmieniane w BIOSie.

 

 

https://imgur.com/a/gn4ZuJQ

 

 

https://imgur.com/a/FXWBcMB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za kosmiczne napięcie 1.5V na ryzenie? albo masz błędne odczyty albo płyta podbija vcore + stockowe chłodzenie upalne lato i masz efekt 92c na cpu :E To chłodzenie od procesora ci chałasuje 3000rpm jaka to płyta główna?

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3000 rpm na coolerze CPU to nie może być nawet akceptowalnie głośne a co dopiero ciche. Tak jak kolega wyżej napisał: napięcie na CPU masz za wysokie i od tego trzeba zacząć. Jaką masz obudowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że to boxowe chłodzenie skoro osiągnąłeś taką temperaturę, box do 2700x się nie nadaje, chociaż dzięki niemu jeszcze przy takim upale nie upaliłeś sekcji na drugiej nowej płycie bo owiewa elementy w koło radiatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BOXowe chlodzenie - bazowe z zestawu jak kupilem procesor.

 

Obudowa jest dobra, z 400 zl za nia dalem takze na pewno to nie problem obudowy - zreszta trzymam ja otwarta z gory i z dolu - to co polecacie zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BOXowe chlodzenie - bazowe z zestawu jak kupilem procesor.

 

Obudowa jest dobra, z 400 zl za nia dalem takze na pewno to nie problem obudowy - zreszta trzymam ja otwarta z gory i z dolu - to co polecacie zrobic?

Napisz jaką masz płytę i przy boxowym chłodzeniu zejść z napięcia z tym cpu/ ustawić niższe na sztywno i testować stabilność/zejść z zegara nieco w dół żeby był stabilny na niższym napięciu, jeżeli nie chcesz tego robić zmień chłodzenie na coś co sobie poradzi z nim w takich warunkach jak używasz bo chyba na nim renderujesz skoro masz wszystkie wątki obciążone w 100% w hwmonitor. W grach miałbyś mniejszą temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta MSI B450 mortar

 

Mam odpalony 12 klientów jednej gry pod botowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta MSI B450 mortar

 

Mam odpalony 12 klientów jednej gry pod botowanie.

Płyta jest ok ale tak jak pisałem wcześniej box nie jest w stanie ogarnąć R2700 z dopiskiem X bo ten proc ma spore TDP zejdz z napięcia cpu w biosie ustaw je na sztywno oglądnij poradniki z biosami msi jest ich sporo na youtube, jak nic wiecej nie chcesz podkręcać to nic trudnego zejść z fabrycznego napięcia w dół i zapewne będziesz też musiał obniżyć fabryczny zegar żeby go ustabilizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli reasumuac: wejsc w bios zmniejszyc napiecie na procesorze (pytanie na jakie :P) i powinno pomoc? wina glosnego dzialanai komputera sa wiatraki na BOXIE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli reasumuac: wejsc w bios zmniejszyc napiecie na procesorze (pytanie na jakie :P) i powinno pomoc? wina glosnego dzialanai komputera sa wiatraki na BOXIE?

3000rpm to sam pomyśl karte jaką masz? zjedz na sztywno na początek do 1.4v i zobacz ile to temperatury zdejmie z maksymalnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx 1060

 

ale te 3000 ppm to maksymalna wartosc na screenie bylo 2300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx 1060

 

ale te 3000 ppm to maksymalna wartosc na screenie bylo 2300

podaj pełny sprzęt i pełne odczyty temperatur i ilości rpm w tym hw monitor bo nie wszystkie są pokazane rpm karty nie ma np i nie napisałeś jaki model tej 1060 dokładnie.

 

Edit mój błąd jeszcze drugi link wstawiłeś na karcie masz małe obroty wiec to na pewno nie ona hałasuje + niezła maksymalna temperatura jeśli nie masz klimy i używasz w taki upał. Ja stawiam że największą robote robi ten box na twoim ryzenie, zasilacz jaki?

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz xfx pro650W

 

i chyba reszte widac na screenie w 1 poscie, nie wiem czy cos moge dopisac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz xfx pro650W

 

i chyba reszte widac na screenie w 1 poscie, nie wiem czy cos moge dopisac.

Ten zasilacz ma swoje lata on też został przeczyszczony w środku? najprościej zdejmij poczny panel i pod obciążeniem zobacz co hałasuje najbardziej możesz delikatnie zatrzymywać po kolei wentylatory i nawet ten na cpu palcem jak na chwile to zrobisz to sie nic nie stanie wtedy ocenisz co jest najgłośniejsze, tylko na cpu rób to delikatnie żeby ci palca nie ucieło przy 3000rpm :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie to robilem przy poprzedniej plycie (tydzien temu) i przez przypadek dotknalem palcem plyty (doslownie musnąłem) i spowodowałem spięcie dlatego się spaliła :D wole juz tego nie robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie to robilem przy poprzedniej plycie (tydzien temu) i przez przypadek dotknalem palcem plyty (doslownie musnąłem) i spowodowałem spięcie dlatego się spaliła :D wole juz tego nie robic

Jak się tak boisz to po prostu załóż rękawiczkę gumową. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatrzymalem wszystkie wiatraki naraz (da sie :P), nadal jest halas nie kumam juz tego calkowicie :) a zasilacz w serwisie byl srpawdzany i byl cichutki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest cichy jak jest w innej pozycji, na boku albo wentylatorem do góry, a jak wisi z wentylatorem w dół to zaczyna hałasować. No i jak komp pracuje to jest większe obciążenie = wyższe temperatury = wyższe obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatrzymalem wszystkie wiatraki naraz (da sie :P), nadal jest halas nie kumam juz tego calkowicie :) a zasilacz w serwisie byl srpawdzany i byl cichutki,

Skoro zatrzymałeś wszystkie wentyle i nadal jest hałas to czegoś nie rozumiem... :hmm: albo prąd biegnąc w glanach po ścieżkach hałasuje albo matka w kuchni coś blenduje :E

Obadaj uchem czy zasilacz nie jęczy..

Edytowane przez Omega93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytałem jak napisałeś swoj model zasilacza to stawiam na 99% że nie kupiłeś go teraz nowego tylko ma te 6 lat, więc jeśli nie był czyszczony to zrób, łożysko w wentylatorze może też robić hałas po takim czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...