Skocz do zawartości
lyll

Zasięg neostrada - repeater?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam pytanie - chciałem sobie zwiększyć zasięg dostępu do internetu. W domu mam neostradę na routerze Sagemcom (taki biały stojący). Często jestem w budynku obok gdzie zasięg jest ale jednak bardzo słaby bo dzieli mnie od routera kilka ścian i muszę włączać dane komórkowe. Nie znam się zbytnio na sprzęcie sieciowym ale czy urządzenie zwane reapeaterem mi w tym pomoże? Taki wsadzany w gniazdko np TP-Link RE450 sprawdziłby się poprawiając zasięg? Czy to działa na takiej samej zasadzie jak wsadzany w usb xiaomi wifi repeater, że łączę się z drugą siecią (NAZWA_SIECI_PLUS) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, działa to na tej samej zasadzie. Repeater łączy się po wifi z pierwszym ruterem i dodatkowo rozgłasza swój sygnał. Także repeater montujesz na tyle daleko aby mieć w miarę dobry zasięg z niego w drugiej lokalizacji i na tyle blisko podstawowego routera by mieć w miarę doby sygnał z niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej rzucić między budynkami skrętkę i w tym oddalonym budynku postawić Access Point?

Będzie i taniej i stabilniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taki wsadzany w gniazdko np TP-Link RE450 sprawdziłby się poprawiając zasięg?
Repeater nic nie poprawia, to poprawa na niby, gdy złapie linka na 1 Mb/s to tyle będziesz miał (mimo, że sam się z nim połączysz z zasięgiem 5 kresek i drastycznie większą szybkością).

 

Repeater do gniazdka to idiotyzm! (poza PLC; bo zwykle tam jest fatalny zasięg). Żeby zadziałał musi być w lepszym miejscu niż twoja karta sieciowa. Ma to sens jeśli go wepniesz do gniazdka na przedpokoju gdzie będzie miał dużo lepszy zasięg z pokoju routera, a ty dużo lepszy z przedpokoju niż z pokoju. Twoja odległość jest jeszcze większa, ale generalnie taka jest zasada, żeby każdy sprzęt łapał mocny sygnał (a nie przekazywał słaby oszukując że jest mocny).

 

Najlepsze rozwiązanie to oczywiście kabel, są szanse że nikt z rodziny się o niego nie przewróci, jak też że go nie rozdepczą w tydzień :) Co oznacza że trzeba kupić dobry kabel zewnętrzny i go zakopać lub podwiesić na lince (są takie z linką nośną).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej rzucić między budynkami skrętkę i w tym oddalonym budynku postawić Access Point?

Będzie i taniej i stabilniej.

 

w sumie mogę kabelek pociągnąć a czy taki router TP-LINK TD-W8960N (został mi kiedyś tam po neostradzie) nada się na punkt dostępu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...