Skocz do zawartości
ghs

Promocja na gtx1660ti - 969pln

Rekomendowane odpowiedzi

w x-kom jest promocja na 1660 ti od palita i gainwarda.

 

"]https://promocje.x-kom.pl/last-minute?filtry=10_kategoria[46]

 

tu test tego chłodzenia, na palicie xstorm, ale to te same karty, więc bierze się tańszą

 

https://www.guru3d.com/articles_pages/palit_geforce_gtx_1660_ti_stormx_review,10.html

 

dziś zamówiłem dziś doszła :) mogę potwierdzić test z guru3d, karta cicha, w 3dmark temperatury poniżej 70 stopni w średnio wentylowanej obudowie i prawie 30 stopniowy upał

 

i szybki mark (nic nie kręcone, ani cpu, ani ram, ani gpu):

https://www.3dmark.com/3dm/36884657

 

wydajność/cena bezkonkurencyjna, nawet rx570 za 550pln zamieciony

 

edit: przetestowałem też w wieśku3. 62 stopnie. były jednak dropy, po modyfikacji rejestru:

 

\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters

>>zmieniamy EnabledPrefetech z 3 na 0

 

już w 100% płynnie.

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O spoko, wezmę do kumpla gainwarda oc bo zwykłe już wyprzedane.

Przy 1500MHz/0,7V ta karta wciągnęła na max ustawieniach 1080p Senua's, gdzie GTX1060/2100Mhz już często się pociła i fps spadał poniżej 60fps. Na 1660ti pobór max 70Watt (1500/0,7v), średnio w grze 58-63Watt i stabilne 60fps. Przy 1500Mhz pobór jest tak niski że wentylator można zostawić na 38% a wtedy jest niesłyszalny. Jeżeli w budzie nie ma wentylatorów to rozgrzeje się do około 55'C (przy udervolcie 0,7v) a jeżeli jest dobra wentylacja to karta będzie osiągać 45-48'C (przy undervolcie). Radiator ma trzy rurki i duży 90mm (albo 100mm) wentylator.. Palit od Gaiward różni się minimalnie designem czarnego plastiku (no i ma inną naklejkę na wentylatorze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra promocja, dzięki raz jeszcze za polecenie jej w innym temacie :) Ogólnie karta w tej cenie wydaje się być bardzo dobrym wyborem - RTX 2060 jest wydajniejszy ok 20%, a najtańsze egzemplarze zaczynają się od 1450 PLN (czyli prawie 50% drożej). Używany GTX 1070 o porównywalnej wydajności kosztuje od 800 (zazwyczaj po koparkach kryptowalut) do 1200, a ma większy pobór prądu.

Dzisiaj zamówiłem, mam nadzieję, że już jutro odbiorę sprzęt i przetestuję :)

 

@RyszardGTS

Z tego co oglądałem w testach radiator ma 2 ciepłowody idące od rdzenia. Ale dobre i to, przykładowo MSI Ventus ma tylko jeden i pomimo większych rozmiarów i 2 wentylatorów chłodzenie jest znacznie gorsze niż w StormX/Pegasus. BTW twój post na temat poboru prądu nastawia mnie jeszcze bardziej pozytywnie w kwestii zakupu :D Przesiadam się z RX 470 MSI Gaming 1250MHz@925mV, która podczas grania zadowalała się jedynie ~80W (według GPU-Z i MSI Afterburner) i nie wyobrażam sobie korzystania z karty, która jest wyraźnie słyszalna pod obciążeniem.

 

PS: Wiecie może jak wygląda polityka gwarancyjna Palita? Bardzo ciekawi mnie jakość chłodzenia jakbym zdjął fabryczną obudowę i wentylator i zamiast nich zamocował jakiś sensowny wentylator 120mm, ale nie chcę na starcie tracić gwarancji. A wiem, że kilku producentów (m.in MSI) nie ma problemu ze zmianą chłodzenia i rozkręcaniem karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@brzoza11

Wydaje mi się że trzy rurki są w miejscu kontaktu z rdzeniem, mogę się mylić... a nie chce mi się się teraz patrzeć do kompa :E

 

vuRYNR4hCTFmoSTR6sMTGm-970-80.jpg

f36dba4f-982f-4846-a566-77b32c2639e6.jpg

PNY=XLR8=GAINWARD=PALIT

 

Śrubki od wentyla są niestety od środka, trzeba zdemontować chłodzenie żeby się do nich dostać. Jeżeli chwycisz śrubkę cienkimi "szczypcami" to da się ją odkręcić razem z naklejką bez jej uszkodzenia. Co do polityki Palita to nie wiem dokładnie jak oni do tego podchodzą w Polsce.

 

Jak już dostaniesz kartę to celuj w 0,825-0,850V, osiągniesz wtedy około 1950MHz na rdzeniu (pamięci pewnie pójdą na 14000-15000MHz) a cała karta nie będzie pobierać więcej niż 100Watt. -20Watt poboru i jeszcze +10% wyższa wydajność niż fabryczne około 1860Mhz/boost i 12000Mhz na pamięciach. Karta może osiągnąć stabilne 2000Mhz ale będzie to okupione hałasem wentylatora, a na 1900-1950Mhz może sobie działać na 50-55%. W wentylowanej budzie karta z wentylatorem ustawionym na 50-55% nie powinna przekraczać 65'C (no może teraz jak są duże upały to delta też rośnie - może wyjdzie powyżej 70'C). Te 1900-1950Mhz przyda się do np: Metro, a i tak u mnie przez większość czasu karta siedzi na 1500/0,7V/1080p/60fps-lock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor, masz rację, musiałem pomylić tę kartę z jakąś inną albo źle spojrzeć :) W tym video ktoś ją rozbiera i dokładnie przedstawia:

 

 

I dzięki za porady odnośnie ustawień :) Ja właśnie będę celował w taki "sweet spot" pomiędzy wydajnością, a poborem prądu. Obecny RX 470 właśnie tak pracował przez 2 lata i pomimo rozdzielczości 1440p dawał radę, w większości przypadków wystarczyło odrobinę obniżyć jedne czy drugie ustawienia i nie włączać żadnego antyaliasingu, żeby mieć ~60 fps. Niedawno przesiadłem się na 1440p@75Hz plus chciałbym bardziej komfortowo pograć np w Kingdom Come albo Hunt Showdown, przy których RX470 już nie domaga nawet przy niskich/średnich w 1440p :(

 

Mam jutro wolne, więc będę testował :D I dam znać jaka sztuka mi się trafiła, oby pracowała równie chętnie na niskim napięciu jak RX :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak już dostaniesz kartę to celuj w 0,825-0,850V, osiągniesz wtedy około 1950MHz na rdzeniu (pamięci pewnie pójdą na 14000-15000MHz) a cała karta nie będzie pobierać więcej niż 100Watt. -20Watt poboru i jeszcze +10% wyższa wydajność niż fabryczne około 1860Mhz/boost i 12000Mhz na pamięciach. Karta może osiągnąć stabilne 2000Mhz ale będzie to okupione hałasem wentylatora, a na 1900-1950Mhz może sobie działać na 50-55%. W wentylowanej budzie karta z wentylatorem ustawionym na 50-55% nie powinna przekraczać 65'C (no może teraz jak są duże upały to delta też rośnie - może wyjdzie powyżej 70'C). Te 1900-1950Mhz przyda się do np: Metro, a i tak u mnie przez większość czasu karta siedzi na 1500/0,7V/1080p/60fps-lock.

 

Ja mam kartę od Palita i ustawiłem stabilnie 0,881v, Przy bodajże 0.775v (nie pamiętam dokładnie) już się czasami gry zawieszały.

Pamięć 1950 Mhz

Power limit nie podwyższany.

Maksymalne temperatury w słabej budzie i w upałach - 71 stopni.

Specjalnie synchronizację pionową na czas testów wyłączyłem, bo normalnie, przy tym słabszym procku i monitorze Full HD 60 Hz (mogę go kręcić do 75 hz, ale nie chcę, bo łatwiej mi w 60 hz nagrywać materiały na YT) oraz włączonej synchronizacji pionowej karta nie ma gdzie się pocić, daje radę w tych grach, w które gram.

 

EDIT: Przy upałach i 60 Hz - karta osiąga max 62 stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z trochę innej beczki,

 

Czy ten Sapphire RX 590 NITRO+ Special Edition za 899 byłby jakkolwiek opłacalny ? Do 1660ti startu co prawda nie ma, ale cenowo można zejść jeszcze ~100 PLN ze sprzedaży gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za tą cenę całkiem nie najgorzej, radeon 590 w najlepszej wersji od sapphire za 800zł po sprzedaży gier jest łakomym kąskiem, mowa oczywiście o nówce sztuce, nie o używkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z trochę innej beczki,

 

Czy ten Sapphire RX 590 NITRO+ Special Edition za 899 byłby jakkolwiek opłacalny ? Do 1660ti startu co prawda nie ma, ale cenowo można zejść jeszcze ~100 PLN ze sprzedaży gier.

 

Moim zdaniem nawet te 170 zł nie jest warte różnicy wydajności i kultury pracy. FPS mniej jakieś 20-30%, a pobór prądu większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy. Jak ktos gra w forze hozrizon, bfa, wolfa to ten radeon bedzie niemal na rowni z 1660 ti. Radeon jest tez dla tych co maja monitor z freesync

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX jest średnio 24% wydajniejszy od RXa, przy 90W niższym poborze mocy. Forza i BF5 to faktycznie najlepsze gry dla RXa (gtx 7-8% szybszy).

GTXa też można parować monitory z freesync (nie dodtyczy adaptive sync po HDMI).

Design tego radka może się podobać. Każdy wybiera świadomie kartę, pod siebie i według swoich priorytetów.

 

hub.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku np BF to RX ma rowniejszy fps i zdecydowanie wyzszy w ujeciu minimalnym :P

 

RX 590 NITRO+ od Sapphire w tej najlepszej wersji za 900 zl jest godna rozwazenia propozycja. Po 2 powinno sie porownywac z GTX 1660 bez Ti bo sila rzeczy Ti bedzie wydajniejszy gdyz jest to odpowiednik GTX 1070

 

Wszystko sie rozbija o cene. Za GTX 1660 Ti zaplacimy niecale 1000 zl ale...za najbardziej podstawowa wersje z 1 wentylatorem

RX 590 w najlepszej wersji tego chipu kosztuje teraz na promo 900 zl

 

Vulkan, DX 12, Freesync to wszytsko jest na korzysc radeona. Co kto lubi i w co gra. Obie te karty w konkretnych przypadkach beda dobrym wyborem

 

Far Cry 5 tez bardziej lubi sie z radeonami

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie jest tak duża różnica w Fortnite i WoT?

 

46% i 38% więcej klatek w 1660Ti niż RX590?

 

Kupiłem RXa na tej promocji za 899 ale zaczynam się zastanawiać czy nie zmienić... Co prawda cel zakupu jest inny - montaż w Davinci Resolve (opisuje moje rozterki w innym poście) ale po pracy młody mógłby sobie pograć a tak będzie narzekał że ma słabą grafę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radki nie radzą sobie najlepiej w WoT, ogólnie w grach mają dość nierówną wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie jest tak duża różnica w Fortnite i WoT?

 

46% i 38% więcej klatek w 1660Ti niż RX590?

 

Kupiłem RXa na tej promocji za 899 ale zaczynam się zastanawiać czy nie zmienić... Co prawda cel zakupu jest inny - montaż w Davinci Resolve (opisuje moje rozterki w innym poście) ale po pracy młody mógłby sobie pograć a tak będzie narzekał że ma słabą grafę :-)

 

Tutaj jest benchmark z 33 gier, w jednych grach GTX jest dużo szybszy, a w innych tylko trochę.

Mój link 

Mój link2

Edytowane przez Melon102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rx 590 to najgorszy możliwy wybór, głośna, gorąca, i dużo słabsza od gtx1660ti a nawet zwykłego 1660. poza tym na radeonie oc praktycznie zerowe (bo to stary kotlet 2 razy odgrzany i maksymalnie wyżyłowany) a gf można ładnie podgonić.

 

poza tym do tego radeona bez potężnego i rozbudowanego chłodzenia nie ma nawet co podchodzić (TDP 175W), gdzie do gtx wystarczy małe kompaktowe chłodzenie, bo karta zużywa mało energii

Edytowane przez ventech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wszystko sie rozbija o cene. Za GTX 1660 Ti zaplacimy niecale 1000 zl ale...za najbardziej podstawowa wersje z 1 wentylatorem

RX 590 w najlepszej wersji tego chipu kosztuje teraz na promo 900 zl

 

 

Weź pod uwagę, że do GTX 1660ti takie chłodzenie wystarcza żeby było cicho, a RX590 nawet wielki dwu-wentylatorowy radiator może nie dać rady :) Z resztą ilość wentylatorów to nie wszystko, ważniejsza jest ilość miedzianych rurek idących od rdzenia. Przedwczoraj to sprawdzałem w innym temacie, MSI Ventus ma jedną rurkę cieplną i dwa wentylatory, a karta jest dużo głośniejsza i bardziej gorąca niż ten "najbardziej podstawowy" Palit StormX, który ma co prawda jeden wentylator, ale 3 ciepłowody :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem jeden wentylator to pomyślałem padaka, ale jak zobaczyłem jak te karty są zbudowane i jaką fajną mają kulturę pracy to dochodzę do wniosku, że do 1660 ti nic więcej nie potrzeba. Fajna mała i dobrze działająca karta, w cenie poniżej 1000 zł świetna oferta. Stosunek wydajność do ceny na ten moment nie do pobicia. Nie wiem jaki sens dopłacać nawet 400 zł do jakichś wersji gaming x itp. Jest to też moim zdaniem dużo lepszy lepszy deal niz wspomniany rx 590.

Edytowane przez vegetto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Przy upałach i 60 Hz - karta osiąga max 62 stopnie.

W czym konkretnie? Bo nie chce mi się wierzyć w takie wartości.

U mnie Palit po UV na 0,9V i z włączoną synchronizacją, zamknięty w Define Mini C ze zdjętym frontem i trzema wentylami ustawionymi na sztywno na 800 RPM osiągnął po 10 minutach obciążenia Metro Exodus 69°C i 1875 RPM będąc przy tym wyraźnie słyszalnym. Dla porównania, Gaming X osiąga w tych samych warunkach 65°C i 1360 RPM przy czym jest niesłyszalny.

Na stocku Palit osiąga 78°C przy 2250 RPM i wyje tak, że bez słuchawek nie da się grać.

 

Jak zobaczyłem jeden wentylator to pomyślałem padaka, ale jak zobaczyłem jak te karty są zbudowane i jaką fajną mają kulturę pracy to dochodzę do wniosku, że do 1660 ti nic więcej nie potrzeba.

Kup i poużywaj ;)

Cena karty jest niezła, ale nie ma co zaklinać rzeczywistości. Chłodzenie jest liche i głośne, nie pomagają mu nawet przylutowane do ciepłowodów finy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki model karty zda egzamin ale w przypadku jakiegos GT 1030, GTX 1050 Ti, GTX 1650. W tego typu kartach taki 1 wentylator i jakies tam rurki spokojnie wystarczaja do utrzymania niskiej temperatury i ciszy

 

Poza tym takiego wypierdka trudno potem odsprzedac bo nikt go nie chce. Ludzie raczej szukaja dobrych uzywek typu Gaming X np

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test Final Fantasty xv benchmark 4 razy powtórzony max temperatura 74 (26 w pokoju). Jak ktoś lubi statystyki logi z gpuz.

GPU-Z Sensor Log.zip

Edytowane przez okapi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test Final Fantasty xv benchmark 4 razy powtórzony max temperatura 74 (26 w pokoju). Jak ktoś lubi statystyki logi z gpuz.

 

 

Też tak miałem. U siebie wymieniłem jednak wentylatory obudowy na PureWing 2 (jeden standardowy wentylator Zalmana padł, więc oba zmieniłem), uporządkowałem bałagan w kablach (niestety nie mam zasilacza modularnego) i co najważniejsze, zrobiłem undervolting oraz ustawiłem własną krzywą wentylatorów.

 

Zszedłem z temperatury 74 stopnie, tak jak u Ciebie, do 71 stopni przy katowaniu jej za pomocą OCCT. Jakbym miał lepszą budę i lepsze miejsce na komputer (wnęka to zły pomysł) to pewnie zbiłbym temperaturę jeszcze o 2 stopnie i to byłoby idealne rozwiązanie z punktu widzenia hałasu, bo przy 73 % obrotów wentylator zaczyna nieprzyjemnie dla mnie bzyczeć (jak komar) i staje się znośny dla moich uszu przy 83 % obrotach, więc ustawiłem krzywą w MSI Afterburner tak, by od razu po 72% wentylator przeskakiwał do 83 %.

 

W sumie to może sprawdzę jeszcze któregoś dnia jakie maksymalne temperatury osiąga karta przy tych maksymalnie 72 % obrotach wentylatora, chociaż z drugiej strony po co katować kartę, skoro sam maniakiem ciszy nie jestem i te 83 % obrotów jest dla mnie jak najbardziej ok (co nie znaczy, że 72 % nie byłoby lepsze).

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test Final Fantasty xv benchmark 4 razy powtórzony max temperatura 74 (26 w pokoju). Jak ktoś lubi statystyki logi z gpuz.

Wygląda nieco lepiej, ale wciąż bardzo kiepsko. Gorszy wynik mojej karty był najprawdopodobniej spowodowany zarówno wyższą o 1,5°C temperaturą otoczenia jak i niskim RPM wentyli w obudowie.

Wniosek jest prosty - karta jest gorąca i głośna, nawet po UV. Nie chcę nawet myśleć, jak będzie brzmiał wentyl po roku czy dwóch, gdy olej w łożysku zacznie wysychać.

A najlepsze jest to, że wymiana samego wentyla jest niemożliwa, bo jest on częścią osłony :lol2:

 

Przytoczony w pierwszym poście test z guru3d, w którym Palit okazuje się chłodniejszy i cichszy od Gaming X można włożyć między bajki.

Edytowane przez nlpz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że guru bodajże testuje temperatury ... przy otwartej obudowie, co jest oczywiście śmieszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...