Skocz do zawartości
ghs

Promocja na gtx1660ti - 969pln

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet nie przy otwartej obudowie, a na test benchu - większość serwisów tak testuje sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. zwłaszcza przy testach przekrojowych. nikomu się nie chce wtedy siedzieć dodatkowych godzin po to aby zorganizować obudowę dla np. 20 kart. testbench jest dużo praktyczniejszy.

 

 

1660ti poniżej 1000 to świetna oferta. karta jest na poziomie wydajności 980 ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytoczony w pierwszym poście test z guru3d, w którym Palit okazuje się chłodniejszy i cichszy od Gaming X można włożyć między bajki.

 

coś masz nie tak bo w w3 i aco u mnie gainward nie przekracza 65 stopni i jest niesłyszalny.

 

75 stopni zobaczyłem dopiero po 3 minutach katowania w occt 5.1

 

nic nie kręcone, bez uv, w pomieszczeniu 28 stopni, buda tak sobie wentylowana

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym takiego wypierdka trudno potem odsprzedac bo nikt go nie chce. Ludzie raczej szukaja dobrych uzywek typu Gaming X np

Niekoniecznie, wiele osób szuka krótkich kart do małych obudów. Sam do jednego z komputerów takich szukałem i był problem znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś masz nie tak bo w w3 i aco u mnie gainward nie przekracza 65 stopni i jest niesłyszalny.

 

75 stopni zobaczyłem dopiero po 3 minutach katowania w occt 5.1

 

nic nie kręcone, bez uv, w pomieszczeniu 28 stopni, buda tak sobie wentylowana

65°C? Nie wierzę. W teście guru3d zanotowano 64°C, ale na test benchu i przy temperaturze otoczenia wynoszącej 20-21°C.

Chcesz powiedzieć, że wzrost temperatury otoczenia o 7-8°C i zamknięcie karty w "tak sobie wentylowanej" budzie spowodowały przyrost temperatury rdzenia o zaledwie 1°C? I karta jest przy tym niesłyszalna?? To się nie trzyma kupy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym konkretnie? Bo nie chce mi się wierzyć w takie wartości.

U mnie Palit po UV na 0,9V i z włączoną synchronizacją, zamknięty w Define Mini C ze zdjętym frontem i trzema wentylami ustawionymi na sztywno na 800 RPM osiągnął po 10 minutach obciążenia Metro Exodus 69°C i 1875 RPM będąc przy tym wyraźnie słyszalnym. Dla porównania, Gaming X osiąga w tych samych warunkach 65°C i 1360 RPM przy czym jest niesłyszalny.

Na stocku Palit osiąga 78°C przy 2250 RPM i wyje tak, że bez słuchawek nie da się grać.

 

 

Akurat jak to pisałem miałem odpalone World of Tanks. Obudowa zamknięta.

Dzisiaj ustawiłem sobie na stałe podgląd z HWiNFO i z dzisiejszej sesji w tej grze, przy stałych 60 FPS wyszło 58 stopni, ale jeszcze upałów nie ma.

 

Fakt, że gra nie jest szczególnie wymagająca, ale wczoraj puściłem ją bez limitu FPS i osiągnęła 62 stopnie według HWiNFO. Podejrzewam, ze wynikało to może z bottlenecka i tego, że karta nie osiągnęła przez to pełni swoich możliwości.

 

Dzisiaj puściłem sobie znowu OCCT, karta była rozgrzana, więc za długo nie męczyłem. Wyszły mi na teście GPU 72 stopnie i trochę się zdziwiłem.

 

Domyśliłem się jednak skąd ta różnica jednego stopnia. Zrobiłem test na OCCT, ale tym razem na Power Supply i tam wyszło tylko w porywach max 71 stopni. Dlaczego? Bo W przeciwieństwie do samego testu rozgrzany był procek i cały komputer, a nie tylko karta graficzna, co uruchomiło wyższe obroty wentylatorów CPU oraz obudowy.

 

CPU ma boxowe chłodzenie, pasty też pod nim nie zmieniałem od 5 lat, więc niestety tak to wygląda. :P

 

W tej sytuacji, gdy chodzi głośne chłodzenie procka i jest szum wentylatorów obudowy, szum wentylatora karty graficznej nic a nic nie przeszkadza (zwłaszcza na obrotach powyżej 83 % tak jak wspominałem), bo pozostałe wiatraczki go zagłuszają :D

 

Reasumując: gdyby udało mi się utrzymać temperaturę procka na niższym poziomie (zmieniając np. chłodzenie i pastę) oraz być może mając lepszą budę z cichszymi wentylatorami, karta nie przekraczałaby 69 stopni i przy odpowiednio ustawionej krzywej wentylatorów hałas nie byłby żadnym problemem. Ze swej strony mogę jeszcze dodatkowo ustawić wentylatory obudowy na standardowe, trochę wyższe obroty, tak by wyższa temperatura wskakiwała trochę później, bo chyba niepotrzebnie ustawiłem je w bios na "silent".

 

PS. Jestem dyletantem, wiec jeśli widzicie tutaj jakieś błędy logiczne czy też testowe, to śmiało możecie prostować. Nie obrażam się na wiedzę serwowaną przez innych.

 

PS 2. Co do obrotów wiatraczka to radzę "przeskoczyć zakres 72 % od razu do 83 % w krzywej wentylatorów. Jest to dużo znośniejsze dla uszu.

 

 

EDIT: Wykres temperatur po ustawieniu wszystkich wiatraków na "standard" w BIOS oraz screen z HWInfodo tego. Karta oczywiście nadal wskakuje na 71 stopni, ale maksymalne obroty wentylatorów obudowy i samego CPU spadły.

 

EDIT 2: Nie zmienia to faktu, że na pewno lepiej iść w dwa wentylatory na karcie, bo nie trzeba potem kombinować.

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65°C? Nie wierzę. W teście guru3d zanotowano 64°C, ale na test benchu i przy temperaturze otoczenia wynoszącej 20-21°C.

Chcesz powiedzieć, że wzrost temperatury otoczenia o 7-8°C i zamknięcie karty w "tak sobie wentylowanej" budzie spowodowały przyrost temperatury rdzenia o zaledwie 1°C? I karta jest przy tym niesłyszalna?? To się nie trzyma kupy...

 

przecież temperatura zależy od obciążenia więc co ma się kupy nie trzymać? opcje mam ustawione na 50-60% obciążenia gpu, wszystko na full z wyjątkiem cieni i hairworks

 

https://www.galerieallegro.pl/zdjecia2/w3/10487630/1#zdj3

https://www.galerieallegro.pl/zdjecia2/w3/10487630/2#zdj4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, kupiłem tego gtxa 1660ti od gainwarda. Muszę przyznać, że jestem mega zaskoczony - jednak te ostatnie aktualizacje zrobiły robotę w przypadku ryzenów. Zdążyłem przetestować w tej chwili tylko wieśka3, ale stałych 80+ fps na niekręconym r1600 i ramie w single channel to się nie spodziewałem. Jeśli chodzi o temperatury i kulturę pracy to potwierdzam - pomimo upałów temperatura pod obciążeniem nie przekracza 71 stopni i przy tym wcale jakoś mocno nie hałąsuje.

 

A skąd wiem, że te aktualizacje zrobiły robotę? Wczoraj sprawdzałem jak tam sobie wiesiek radził na moim gtx1050 - na ultra w nowigradzie było koło 40fps a pamiętam, że wcześniej to jakoś bliżej 30 było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież temperatura zależy od obciążenia więc co ma się kupy nie trzymać? opcje mam ustawione na 50-60% obciążenia gpu, wszystko na full z wyjątkiem cieni i hairworks

 

https://www.galerieallegro.pl/zdjecia2/w3/10487630/1#zdj3

https://www.galerieallegro.pl/zdjecia2/w3/10487630/2#zdj4

Ok, włączony VSync tłumaczy niższe temperatury. Wyłącz synchronizację, to wtedy pogadamy :lol2:

Tak czy siak, 64% to ok. 1700 RPM. Przy takiej prędkości wentylatorowi daleko do niesłyszalnego. Nie wiem co masz w budzie, że Ci to zagłusza kartę, ale musi to być niezła suszara. Ja tego Palita słyszę wyraźnie przy 1500 - 1600 RPM, potem jest tylko gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie to: każdy ma inną tolerancję na hałas. Ja podałem dane dot. temperatur i obrotów wiatraków od siebie by każdy mógł sobie wszystko sam przeanalizować. Oczywiście wielu zrezygnuje po tej lekturze z zakupu jednowentylowej karty, ale ja nie jestem przedstawicielem producenta, nikt mi za dobre opinie o kartach nie płaci, wiec nie zamierzam zachwalać takiego rozwiązania. Jeżeli jednak komuś nie przeszkadzają jakieś tam hałasy i sam nie ma zbyt cichego sprzętu, to na pewno może na kartę się zdecydować. Wielbicielom ciszy odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, włączony VSync tłumaczy niższe temperatury. Wyłącz synchronizację, to wtedy pogadamy :lol2:

Tak czy siak, 64% to ok. 1700 RPM. Przy takiej prędkości wentylatorowi daleko do niesłyszalnego. Nie wiem co masz w budzie, że Ci to zagłusza kartę, ale musi to być niezła suszara. Ja tego Palita słyszę wyraźnie przy 1500 - 1600 RPM, potem jest tylko gorzej.

 

jak wyłączysz vsync to w każdej grze masz 100% obciążenia, żadna karta nie będzie cicha i chłodna w takich warunkach, dodatkowo mogą bez vsync mogą zacząć piszczeć cewki, akurat na gainwardzie nie piszczą ale to bez znaczenia, bo trzymanie go bez vsync nie ma, jak dla mnie, żadnego sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma kompa bardzo blisko np. na biurku i jest wielbicielem niesłyszalności, to faktycznie, pozostaje dopłacić do lepszego chłodzenia 400zł i napisu GAMING.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyłączysz vsync to w każdej grze masz 100% obciążenia, żadna karta nie będzie cicha i chłodna w takich warunkach, dodatkowo mogą bez vsync mogą zacząć piszczeć cewki, akurat na gainwardzie nie piszczą ale to bez znaczenia, bo trzymanie go bez vsync nie ma, jak dla mnie, żadnego sensu

Jak dobre chłodzenie + przewiewna buda to będzie cicha i chłodna. Mój armor@stock 30 minut wygrzewania bez locka fps w SoTR w 1440p i 63 stopnie przy ~1250rpm

 

https://i.imgur.com/dpNvB1u.jpg

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyłączysz vsync to w każdej grze masz 100% obciążenia, żadna karta nie będzie cicha i chłodna w takich warunkach, dodatkowo mogą bez vsync mogą zacząć piszczeć cewki, akurat na gainwardzie nie piszczą ale to bez znaczenia, bo trzymanie go bez vsync nie ma, jak dla mnie, żadnego sensu

Problem w tym, że to chłodzenie nie wyrabia nawet z włączonym VSync.

Przykład z wczorajszego wieczora: 24°C, Define Mini C ze zdjętym frontem i trzema Noctuami S12 po 1000 RPM każda, 0,850 V i 1920 MHz na rdzeniu. Po pół godziny Metro Exodus na wysokim presecie z włączoną synchronizacją, wyłączoną tesselacją i HW temperatura ustabilizowała się na poziomie 74 - 75°C a obroty wentylatora na 1900 - 2000 RPM. Niespecjalnie jest nawet miejsce na zabawę krzywą.

 

Jeżeli ktoś ma kompa bardzo blisko np. na biurku i jest wielbicielem niesłyszalności, to faktycznie, pozostaje dopłacić do lepszego chłodzenia 400zł i napisu GAMING.

Ja mam kompa pod biurkiem i wielbicielem niesłyszalności nie jestem, ale wyjący wentyl zwyczajnie przeszkadza. Napis Gaming czy nie, chłodzenie MSI jest bez porównania wydajniejsze, a przy tym praktycznie niesłyszalne.

Nie 400 a niecałe 200. Regularna cena Palita w wersji OC wynosi 1200 zł. Porównywanie ceny promocyjnej do regularnej jest niezbyt rozsądne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

Mała buda, ciasno, jedyna wentylacja to 120mm @ 500-700 obrotów na górze.

0.825V, Wiedźmin3 i synchronizacja specjalnie wyłączona, 63* max, najczęściej 61*, po włączeniu vsync po chwili spada poniżej 60* i tak się utrzymuje (54-58* w tych granicach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UV potrafi zdziałać cuda i nawet karty z relatywnie słabym chłodzeniem można ogarnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit czy Gainward lepszy za te samą cenę 999zł?

Edytowane przez Paweł0790

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Dzień Dobry,  Mam pytanie dotyczące chłodzenia wodnego przykładowo: Silver Monkey X SNOWY ARGB 240 2x120 mm. Jeżeli kupuję się taki zestaw, to trzeba uzupełniać w nim płyny itd, czy wyjmuję się z pudełka, montuje i z głowy? Pytam z czystej ciekawości, wiem, że kiedyś z wodnymi było trochę zabawy, ale dzisiaj wyglądają na gotowe od razu po wyjęciu z pudełka.  Druga sprawa, czy te tańsze chłodzenia są cos warte, czy to bardziej bajer niż funkcjonalność? 
    • @Spl97 to znaczy że jak mam rachunki prognozowane a już zapłaciłem po starej wyższej cenie to teraz elektrownia odda mi pieniądze  Co to za państwo z kartonu gdzie z dnia na dzień takie rzeczy się dzieją  @Camis nie ma czegoś takiego jak lewy podpis Są jakieś konkrety co podpisali ? Jakie polecenia wydawali ? Bo np policja bez wymaganej ustawy nakładała mandaty karne na ludzi chodzących bez maski to za takie coś powinien wylecieć komendant główny i wszyscy wojewódzcy i powiatowi
    • Też doszedłem do takiego wniosku. 5950x i Fortis 3 😀 Tryb Turbo Boost daje duże skoki CPU V oraz MHz i podbija na chwile temperaturę. Czyli sposobem na skoki temperatury CPU (przyspieszanie i zwalnianie wentylatora podczas jakiegoś małego procesu)  jest tylko ustawienie opóźnienia w Fan control ?  Mówisz o max rpm ale na czym? ja mam tylko max RPM na obudowie, będę to zmieniał. Wentylatorem od CPU steruje płyta główna, tylko, że na opcji auto.... Nigdy nie korzystałem z Turbo Boosta, zawsze miałem wyłączony na innych CPU, bo korzystałem z OC a teraz OC na CPU już nie ma sensu. No tak, wykrywa wszystkie, ukryłem nieaktywne, zostawiłem tylko jeden i przypisałem do niego GPU. W sekcji speeds są dwa CPU i GPU wiec przypisałem GPU do tego o góry i ustawiłem krzywą, ale to już już dawno.  Na froncie mam jeden wentylator oraz jeden z tyłu tak jak jest oryginalnie w R5. Kiedyś myślałem nad dodaniem drugiego wentylatora na front tylko miałem wątpliwości bo skoro 2 wentyle wpuszczą tyle powietrza do budy to w jaki sposób ten na tyle ma to wszystko w tym samym czasie wyciągnąć, nie będzie się robił nadmiar ciepła w środku ? Ja nie wiedziałem, że 3 pinowe wentylatory można podłączyć pod 4 pinowe wejście na płycie głównej. podłączyłem teraz na chwilę ten frontowy Dynamic GP-14 140 mm. W zakładce speeds się nie pojawił, ale można było go dodać przez "No calibration" chciałem zobaczyć sterowanie manualne, to zaczęło sterować wentylatorem CPU zamiast Fun4. Jeśli kupie 4 pinowy, to jest jakaś przejściówka, żeby podłączyć, się pod kontroler Fractala? bo tam jest mniejsze gniazdo na max 3 pin (2).  
    • Jeżeli zaczną wchodzić strefy czystego transportu, to ludzie poruszający się starszymi autami sami będą chcieli udowodnić, że auto EURO 5 czy 6 też może syfić bardziej niż ich EURO 4 (czemu nie zaprzeczam, bo tak może być jak właśnie jest coś pokombinowane) więc sami mogą przypadkiem wymusić szybszą zmianę przepisów  
    • Odpowiednikiem dla RX 6600 jest RTX 2070 przynajmniej w 1080P  https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-6600-fighter/31.html Ja sam siedzie na RX 6700 i daje radę swego czasu chodziły 750zł w wersji GPRO X080 od Sapphire
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...