Skocz do zawartości
bioly87

Mi 9 na co wymienić?

Rekomendowane odpowiedzi

Od tygodnia mam mi9 z xkom na stabilnym EEA V10.2.26.0.PFAEUXM i zastanawiam się nad zwrotem z powodu niżej wymienionych problemów:

 

1. Brak trybu "pocet mode" telefon w kieszeni się wybudza i uruchamia sam BT, aparat i robi zdjęcia, połączenia alarmowe itp

2. Jasność wyświetlacza po odblokowaniu czasem jest za niska (ten problem miałem też na Redmi note 5)

3. Zdjęcia z lampą błyskową są prześwietlone

4. Drenaże baterii w nocy

 

Jeżeli Xiaomi tak dba o topowe produkty to ja podziękuje, tylko nie wiem co innego wybrać, bo obawiam się że inni producenci wcale nie lepsi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 2 k masz htc u12 plus. Poczytaj o nim na necie, nie na labie bo tu jest hejt na tą markę.

i jeszcze honor view 20 8/256GB też jest za 2k.

 

Tylko na jakiej podstawie chcesz go zwrócić? :hmm: Xkom nie uznaje rekojmi a gwarancja tego nie obejmuje. Poza tym telefon jest uzywany i nie podlega pod zwrot 14 dni w przypadku zakupu na odległośc.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samsungu n8 mam to samo ze czasem czujnik światła zaśpi i ni cholery nie widze nic, potrzebuje kilku sekund zeby rozświetlic ekran na max.

Drenaz baterii ? To na kazdym urzadzeniu mozesz miec, sprawdz co drenuje baterię. Albo zrób reset systemu.

Przeswiwtlone zdjecia moze jakas wada fabryczna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wszystkich problemów są w internecie wątki, więc to nie tylko mój problem

 

A co myślicie o OnePlus 6T?

Chciałbym mieć telefon na 3 lata, a nie wiem jak z aktualizacjami u HTC? Honor to na razie nie wiadomo jak wyniknie wojna z Trumpem, więc nie chce ryzykować

 

Tylko na jakiej podstawie chcesz go zwrócić? :hmm: Xkom nie uznaje rekojmi a gwarancja tego nie obejmuje. Poza tym telefon jest uzywany i nie podlega pod zwrot 14 dni w przypadku zakupu na odległośc.

 

A jak mam sprawdzić inaczej czy z telefonem wszystko w porządku bez używania go? Mój egzemplarz trafi do outletu, chyba nie będzie problemu ze zwrotem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwrot przy zakupie na odległość jest po to, aby można było zapoznać się z produktem w taki sam sposób, jak w sklepie. Ale aby go zwrócić musi nadawać się do wprowadzenia ponownie do obiegu jako nowy.

Jeśli pójdzie na outlet to mogą naliczyc Ci jakieś koszty.

Bo niby czemu mieliby go przyjąć?

 

Tacy jak Ty zrobili sobie dzięki temu prawu wypożyczalnie z każdego sklepu. Bez jaj...

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czyja to jest wina, bo na pewno nie moja ani sklepu, jak by producenci dopracowywali oprogramowanie, to nie było by problemu, a to wszystko wina softu.

Czekać aż to naprawią też nie zamierzam, bo nie wiadomo czy tak się stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina leży po obu stronach. Żony i teściowej, zawsze :E

Kupiłeś stacjonarnie lub z odbiorem w sklepie czy z wysyłką do domu?

 

Aczkolwiek czytając posty nawet na labie, to można się naxiac. Mi9 wg wielu jest najlepszy, bez wad itp. I potem ktoś to czyta i się nacina. Nie Ty pierwszy piszesz o zwrocie z racji nie bycia super extra telefonem.

Zaraj mnie pojadą obrońcy Xiaomi, ale wali mnie to.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że z wysyłką przecież wiem, że przy odbiorze w sklepie nie przysługuje prawo do zwrotu do 14 dni.

Ostatnio zwracałem u nich monitor też używany tydzień i nie było problemu

 

Aczkolwiek czytając posty nawet na labie, to można się naxiac. Mi9 wg wielu jest najlepszy, bez wad itp. I potem ktoś to czyta i się nacina. Nie Ty pierwszy piszesz o zwrocie z racji nie bycia super extra telefonem.

Zaraj mnie pojadą obrońcy Xiaomi, ale wali mnie to.

 

Większość może nawet nie jest świadoma takich problemów, bo ich nie zauważa, albo nawet nie ma danego produktu i powtarzają opinie że świetny

Edytowane przez bioly87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak tłumaczyć wszystko hejtem na markę... ?

Wybudzanie w kieszeni to pewnie włączona funkcja "podnieś aby wybudzić". Spróbuj ją wyłączyć.

Jasność wieczorem trzeba korygować do najniższej bo system sam jej nie ustala

Lampa błyskowa to zło.

Drenaże baterii mogą się zdarzać. Najlepiej podpiąć do ładowarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak tłumaczyć wszystko hejtem na markę...

Wybudzanie w kieszeni to pewnie włączona funkcja "podnieś aby wybudzić". Spróbuj ją wyłączyć.

Jasność wieczorem trzeba korygować do najniższej bo system sam jej nie ustala

Lampa błyskowa to zło.

Drenaże baterii mogą się zdarzać. Najlepiej podpiąć do ładowarki.

Miałem Redmi 3s, oraz Redmi Note 5. W obydwóch były problemy, więc hejt na markę słuszny.

Dawno nie miałem telefonu innej marki, ale nie przypominam sobie czy coś z poprzednimi było nie tak, więc pewnie nie było większych problemów

 

Jestem ogarniętym użytkownikiem i znam ten system, więc wiem co mówię i twoje porady na nic się zdają bo:

 

Wybudzanie jest spowodowane brakiem pocket mode ponieważ nie ma typowego czujnika zbliżeniowego, tylko jest ultrasoniczny. Xiaomi twierdzi że się nie da, a są mody do Xposed które dodają pocket mode

Jasność w dzień potrafi być za ciemno po odblokowaniu dopiero po chwili ekran się rozjaśnia, a ty mi piszesz poradę w ogóle nie wiem o czym

Lampa błyskowa to zło, to ciekawe że innym telefonem zrobię takie samo zdjęcie i wyjdzie dobrze, a mi9 prześwietlone

Drenaże baterii na poprzednim Redmi note 5 takich nie było

Edytowane przez bioly87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Redmi 3s, oraz Redmi Note 5. W obydwóch były problemy, więc hejt na markę słuszny.

Dawno nie miałem telefonu innej marki, ale nie przypominam sobie czy coś z poprzednimi było nie tak, więc pewnie nie było większych problemów

 

Jestem ogarniętym użytkownikiem i znam ten system, więc wiem co mówię i twoje porady na nic się zdają bo:

 

Wybudzanie jest spowodowane brakiem pocket mode ponieważ nie ma typowego czujnika zbliżeniowego, tylko jest ultrasoniczny. Xiaomi twierdzi że się nie da, a są mody do Xposed które dodają pocket mode

Jasność w dzień potrafi być za ciemno po odblokowaniu dopiero po chwili ekran się rozjaśnia, a ty mi piszesz poradę w ogóle nie wiem o czym

Lampa błyskowa to zło, to ciekawe że innym telefonem zrobię takie samo zdjęcie i wyjdzie dobrze, a mi9 prześwietlone

Drenaże baterii na poprzednim Redmi note 5 takich nie było

 

Lampa błyskowa to zło w każdym telefonie. Nie należy tego używać jeśli zamierzasz zrobić zdjęcie czegoś co nie jest dokumentami. W każdym dzisiejszym telefonie działa źle bo jest słaba, kopie balans bieli i powoduje prześwietlenia.

Masz włączoną funkcję "podnieś aby wybudzić"?

Miałeś farta że nie miałeś takich drenaży. Niemal każdy model może coś takiego spotykać. Czasem po prostu Androidowi odwala.

To o hejcie nie tyczyło się Ciebie(bo w którym momencie coś tłumaczyłeś hejtem?), tylko rzekomego "hejtu na HTC".

 

Może sprawdź S9?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest opisany problem z lampą błyskową Mój link

 

Dodatkowo zauważyłem nowy bug o którym gdzieś już wcześniej czytałem mianowicie zdjęcia w galerii się nie wczytują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dodatkowo zauważyłem nowy bug o którym gdzieś już wcześniej czytałem mianowicie zdjęcia w galerii się nie wczytują

to + problem z jasnością to efekt Androida Pie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z jasnością na Redmi note 5 miałem także na 8.1 Oreo, a po aktualizacji do Pie nie zauważyłem problemów z galerią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jasności to już wyjaśniłem- Miui sam z siebie nie obniża jasności do minimum nawet w ciemnościach. Trzeba ręcznie zjechać do samego końca. Nie wiem jak to jest na innych fonach, ale Samsungi z linii S zawsze były bardzo chwalone za jasność minimalną, więc myślę że S9 powinien Cię zadowolić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemu z jasnością minimalną, tylko jak jest dzień i odblokuje telefon to nic nie widać i dopiero po chwili się ekran rozjaśnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam co prawda Mi 9 SE ale to bliźniaczy model. Nie mam problemu z wyburzaniem w kieszeni ale mam włączony double tap na wybudzenie ekranu i wylaczone wybudzenie przy powiadomieniach.

 

Problem jasności potwierdzam występuje , telefon czasami niepotrzebnie zjeżdża ostro do minimum . Widziałem jednak ten problem też na innych telefonach z Android Pie .

 

Drenaż baterii w nocy łatwo zatrzymać , wejdź w ustawienia zasilania i daj sobie planowanu tryb oszczędny w godzinach snu i tak samo warto wtedy też dać planowane wyłączenie AOD jeśli używasz . U mnie przez noc schodzi 2% z tymi ustawieniami.

 

Z galerią i zdjęciami nie mam problemu . Nie robie nigdy zdjęć z lampą błyskowa więc tutaj nie wiem , dla mnie takie fotki i tak są nic nie warte .

 

Poza tym ten model ma problem z powiadomieniami na górnym pasku . Może w końcu to naprawia w update.

 

Jak mam być szczery to sporo telefonów testowałem i na każdy znajdzie się jakaś lista minusów . Musisz się zaakceptować przed zakupem . Jeśli jednak masz dość. Mi 9 to ja bym osobiście zamienil go na Zenfone 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemu z jasnością minimalną, tylko jak jest dzień i odblokuje telefon to nic nie widać i dopiero po chwili się ekran rozjaśnia

 

Ahhh. Faktycznie. Tak to jest jak się gra rankeda i czyta forum jednocześnie ?

 

Jak długa jest ta chwila? U mnie to jakieś 2 sekundy maks. Tak jest na każdym telefonie- system nie będzie przecież bez przerwy sprawdzał jasności gdy ekran jest wyłączony. To drenowałoby baterie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwrot przy zakupie na odległość jest po to, aby można było zapoznać się z produktem w taki sam sposób, jak w sklepie. Ale aby go zwrócić musi nadawać się do wprowadzenia ponownie do obiegu jako nowy.

Jeśli pójdzie na outlet to mogą naliczyc Ci jakieś koszty.

Bo niby czemu mieliby go przyjąć?

 

Tacy jak Ty zrobili sobie dzięki temu prawu wypożyczalnie z każdego sklepu. Bez jaj...

Masz prawnie określony czas na zwrot i tyle, muszą go przyjąć jeśli nie ma widocznych uszkodzeń.

 

Po to właśnie są sklepy wysyłkowe, mało kto będzie jechał 50-100km żeby pomacać telefon itp. Chyba że ma auto służbowe i zbyt dużo wolnego czasu.

To jak sklep sprzedaje sprzęt po zwrotach zależy tylko od nich, jedna z największych sieci w Holandii, Coolblue daje 30 dni(!) na zastanowienie sie czy coś nam pasuje i bez problemu przyjmuje sprzet który ma widoczne ślady użytkowania i sprzedaje je jako "druga szansa": https://translate.go...e.nl/tweedekans

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam co prawda Mi 9 SE ale to bliźniaczy model. Nie mam problemu z wyburzaniem w kieszeni ale mam włączony double tap na wybudzenie ekranu i wylaczone wybudzenie przy powiadomieniach.

 

Drenaż baterii w nocy łatwo zatrzymać , wejdź w ustawienia zasilania i daj sobie planowanu tryb oszczędny w godzinach snu i tak samo warto wtedy też dać planowane wyłączenie AOD jeśli używasz . U mnie przez noc schodzi 2% z tymi ustawieniami.

 

Poza tym ten model ma problem z powiadomieniami na górnym pasku . Może w końcu to naprawia w update.

 

Jak mam być szczery to sporo telefonów testowałem i na każdy znajdzie się jakaś lista minusów . Musisz się zaakceptować przed zakupem . Jeśli jednak masz dość. Mi 9 to ja bym osobiście zamienil go na Zenfone 6.

Z wybudzaniem w kieszeni można sobie poradzić wkładając telefon do kieszeni ekranem do zewnątrz czego nie lubię, albo wyłączyć double tap i czytnik w ekranie

 

Drenaż dziś w nocy wyszło 1% na godzinę, tragedii nie ma, ale w RN5 było o połowę niższe. Spróbuje jeszcze z tym włączonym oszczędzaniem energii

 

Powiadomienia już są na Xiaomi.eu i bodajże Global Dev, więc pewnie w następnej aktualizacji Global Stable już będą

 

Nie mam ochoty i czasu odsyłać telefonu, więc dam mu szansę

Jutro otrzymam zgodę na odblokowanie Bootloadera, to sprawdzę jak telefon się sprawuje na Xiaomi.eu, z tego co czytam na forum miuipolska powinno być lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wybudzaniem w kieszeni można sobie poradzić wkładając telefon do kieszeni ekranem do zewnątrz czego nie lubię, albo wyłączyć double tap i czytnik w ekranie

 

Drenaż dziś w nocy wyszło 1% na godzinę, tragedii nie ma, ale w RN5 było o połowę niższe. Spróbuje jeszcze z tym włączonym oszczędzaniem energii

 

Powiadomienia już są na Xiaomi.eu i bodajże Global Dev, więc pewnie w następnej aktualizacji Global Stable już będą

 

Nie mam ochoty i czasu odsyłać telefonu, więc dam mu szansę

Jutro otrzymam zgodę na odblokowanie Bootloadera, to sprawdzę jak telefon się sprawuje na Xiaomi.eu, z tego co czytam na forum miuipolska powinno być lepiej

 

no ja mam wersje global kupiona w komputroniku. Na noc oszczędnie energii warto dać bo i tak nie używasz fona a on sobie ograniczy zużycie i tak jak mowie będzie znacznie mniejszy pobór. Jest tez opcja planowanego wyłączenia i załączenia telefonu ale osobiście z tego nie korzystam , może sie sam wylaczyc w nocy i załączyć wcześnie rano , wtedy masz pewne 0% zużycia w nocy :E

 

U mnie nadal jest problem z powiadomieniami więc nie wiem czy juz naprawili , ale jak już pisałem na forum nie specjalne zwracam już na to uwage , ja zazwyczaj i tak mam po 20 powiadomień więc mi wszystko jedno bo żaden fon mi tyle nie wyświetli ( urok bycia informatykiem i podpiętej służbowej karty SIM i poczty w telefonie :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na forum xiaomi nawet polskiego wszyscy zacwycaja sie nad xiaomi.eu ale ile razy bym nie robil upgradu to zawsze cos nie bylo ok :D

na mi5 na jednym tygodniu wlaczajac glosik sprzezal sie z swoim mikrofonem, zrobilem update do nastepnej wersji weekly to cos innego, itd. itd.

to w wiekszosci testowy soft poza stable ktory niby nowszy niz oficjalna wersja ale zdarza sie ze mniej stabilny pomimo tego co ludzie mowia, zawsze warto odczekac z 2tyg zanim zainstaluje sie cokolwiek zeby ludzie zdarzyli powiedziec czy warto upgrade zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pod wieczór odblokowałem bootloader i przeszedłem na Xiaomi.eu 9.6.5 i w porównaniu do Global Stable EEA jest lepiej:

 

Bateria o połowę mniejszy drain w nocy i zdaję się że przez dzień także mniej baterii ubyło mi dziś w pracy

Są ikony powiadomień na pasku wcześniej znikały

Zdjęcia już nie są prześwietlone z lampą

Dalej nie ma pocet mode, ale można zainstalować Xposed i moda dodającego ten tryb

Jasność wyświetlacza jeszcze nie jestem pewien, ale jak do tej pory nie zdarzyło mi się aby był za ciemny po odblokowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jakby ktoś był chętny na moją mi9 to jest w dziale sprzedam Mój link Ja się przesiadam na Pixel 3a XL

Aktualnie jest zablokowany BL i wgrany najnowszy Global EEA na którym bateria już tak nie drenuje przez noc i zdjęcia z lampą już robi dobrze

Edytowane przez bioly87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie to już jest xiaomi, musisz trochę poprawić producenta po kupnie telefonu. Sam się z tym borykałem. Stockowy soft jest o dupę rozbić.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...