Skocz do zawartości
kicia900

Płytki dźwięk po reinstalacji systemu.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dawno zainstalowałem od nowa Windows 10, którego już wcześniej posiadałem. Po instalacji systemu dźwięk się stał płytszy i gorszy w odbiorze. Dodatkowo jak odtwarzam dźwięk z Chrome, laptop pokazuje przy podgłaśnianiu charakterystyczne okno dla odtwarzania muzyki lub dźwięku z pliku. Dodatkowo na pasku tray zniknęła jedna ikona związana z dźwiękiem. Potrzebuje pomocy.

Edytowane przez kicia900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podasz może łaskawie swój config, jaka dokładnie wersja systemu? Ze szklanej kuli to Ci może wróżbita Maciej powróżyć. Sterowniki audio instalowałeś?

Edytowane przez 2 Pac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja:

Enhancments: Wyłączone

jakość 16-bitowa 48000 Hz

Dźwięk przestrzenny: brak

Karta dźwiękowa Realtek High Definition Audio.

Na stronie realteka są 3 sterowniki pasujące do mojej karty dżwiękowej i nie wiem który jest dobry.

Edytowane przez kicia900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj nazwę płyty głównej. Na stronie producenta płyty głównej powinny być właściwe sterowniki i od nich bym zaczął. Później jak nie pomoże to faktycznie z strony realtka, ponieważ mogą być tam ciut nowsze sterowniki niż podaje producent płyty głównej. Co do płytkiego dźwięku to brzmi jakbyś miał włączoną opcję wyrównanie dźwięku.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj nazwę płyty głównej. Na stronie producenta płyty głównej powinny być właściwe sterowniki i od nich bym zaczął. Później jak nie pomoże to faktycznie z strony realtka, ponieważ mogą być tam ciut nowsze sterowniki niż podaje producent płyty głównej. Co do płytkiego dźwięku to brzmi jakbyś miał włączoną opcję wyrównanie dźwięku.

 

Do Windows 10 sterowniki na stronie Realteka skończyły się na wersji R2.82. Nowszych nie ma, więc lepiej ich szukać na stronie producentów płyt głównych - tych nowszych. Wtedy znajdziemy aktualne sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiem jaką mam płytę główną. Jak to sprawdzić.

Edytowane przez kicia900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop kupiony w sklepie internetowym? podaj link do strony, ewentualnie dokładną nazwę laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem pominąć przy czytaniu że chodzi o laptopa. Dokładna nazwa laptopa powinna być na spodzie na tabliczce znamionowej nazwa zaczyna się od producenta laptopa typu acer, asus, lenovo, dell i tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na spodzie jest dużo różnych nazw.

 

Napisano Ci już nawet od czego nazwa się zazwyczaj zaczyna, ale jak dalej nie ogarniasz to przepisz wszystkie, albo zrób zdjęcie i umieść je tutaj,

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...