Skocz do zawartości
Bodzi3k

Problem z kartą graficzną

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem w 100% pewny że uruchamienie wentylatorów w mojej karcie graficznej ( gigabyte rtx 2070 ) objawia się tym żę przenosi się to na obudowę i słychać wyraznie odgłoś jakby ktoś uderzał delikatnie o blachę albo jakby coś o coś przycierało, gdy karta się rozkręci problem ustaje. Wcześniej miałem grx 1060 również od gigabyte i problem był ten sam tyle że tylko przy uruchomieniu wentylatorów z trybu pasywnego. Jest na to jakiś sposób aby pozbyć się tego dzwięku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw krzywą obrotów tak, by na karcie cały czas pracowały wentylatory, ale z minimalną prędkością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie wycisz porządnie obudowę - jak ci łapie rezonans blachy to masz ewidentnie coś nie tak, warto by było pomyśleć nad jakimiś gumowymi podkładkami itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • DPF? A coś takiego w Polsce w ogóle istnieje? To się wycina i dalej jeździ
    • Z tym procesorem, to jakieś dziwne rzeczy piszesz Co to za wynalazek jeśli można wiedzieć ? Co do opóźnienia rpm od wentylatora CPU, to musisz to sobie właśnie tak ustawić, żeby reagował z opóźnieniem i obserwować temperaturę. Wiedząc, że pojemność chłodzenia jest dość duża - tak zakładam, bo nie wiem jakie jest  - to temperatura procesora nie ma prawa od razu podskoczyć o ileś tam stC, więc opóźnienie rpm będzie działać jak należy. Poza tym nie trzeba od razu ładować max rpm, bo po co, ustaw np. 50% rpm do 65stC a powyżej ułóż krzywą rpm liniowo do góry do np. 70stC i wypłaszcz, żeby wentylator nie wchodził na rakietowe obroty powyżej 70stC.   FC po uruchomieniu wykrywa wszystkie czujniki w komputerze i pokazuje je jako tabelki. Do tych tabelek trzeba przypisać odpowiedni czujnik/gniazdo FAN na płycie i podpiąć do niego wentylator (obojętnie, czy 3 pin czy 4 pin) Jeżeli masz na froncie np. dwa wentylatory, to fajnie ustawić rpm górnego wentylatora na froncie do czujnika od CPU (wentylator jest na wysokości chłodzenia CPU) a ten poniżej na froncie ustawić pod czujnik karty graficznej (wentylator jest na wysokości karty graficznej) Oba wentylatory będą się dynamicznie kręcić w zależności od czujników przydzielonych w FC. Gdy procesor będzie obciążony, a karta nie, to tylko górny się rozkręci, żeby podmuchać na mobo i procesor, odwrotnie będzie przy obciążeniu tylko karty. A w grach, gdzie wszystko zapierdziela na maxa, oba wentylatory będą kręcić z np. 1000rpm, gdy temperatury będą oscylować w okolicach np. 70stC dla CPU i 60stC dla karty. Możliwości jest od groma, tylko trzeba sobie to fajnie poustawiać W idle nic się nie kręci, bo nie musi, jedynie tylny wywiew ustawiony od 40stC czasem zakręci, jak się w budzie za ciepło zrobi, bo się w końcu zrobi, jak wywiew nie działa. Mam tak u siebie i jest elegancko. Co do SickleFlow 140 ARGB to krzywa rpm załatwia wszystko, wystarczy ustawić max na 1000rpm i gitara. Teraz sobie gram w FP (fishingplanet) i zobacz, jak się zachowują wentylatory: Wentylator na CPU kręci się dopiero od 50stC, tylny od 40stC, a przednie się nie kręcą, bo ich nie ma Aha, no i pompka w grze idzie na 100%, gdy w idle na 50% Sterowane ofkors w FC    
    • To teraz tylko czekać na premierę i ceny. 
    • @TheMr. Nie dostaną parasola z powietrza, nie w pobliżu samej linii frontu. Rosja ma obronę plot jak i swoje lotnictwo. Potrzebują wojsk zmechanizowanych i artylerii klasycznej jak rakietowej. Tyle że nigdy nie będzie ich stać nawet na 10% tego co potrzeba. Stąd już mają sił NATO, będą większe, w tym niemieckie. A w razie wojny będzie też wsparcie od nas, między innymi po to przenieśliśmy część jednostek na wschód i północnych wschód. Przy czym kojarzę że już tu niedawno o tym pisaliśmy. Szkoda się powtarzać.  
    • Trochę zleciało, ale ostatecznie monitor kupiłem, a konkretnie dzisiaj odebrałem . Jak pisałem, nie był to jakiś priorytet, trochę zachciewajka, ale cały czas mi chodził po głowie. Klamka ostatecznie zapadła w niedzielę gdy podpiąłem konsolę pod starego Samsunga i po prostu mówię "no nie, tak być nie może". Obraz już taki bardzo nie współczesny . Z monitorem poobcowałem może z 1,5h, co mogłem to jako tako sprawdziłem. Jestem nim oczarowany i zakochany . Chyba trafiła mi się dobra sztuka, bo żadnych złych pikseli nie zaobserwowałem, podświetlenie równomierne. Kontrast i jasność super. Smużenie i cała reszta jak na razie też bardzo spoko. Rozumiem jeśli ktoś przechodził z dobrego ipsa to "coś" tam widział, ale jak ktoś używał TV VA to jakiekolwiek smugi czy coś to chleb powszedni. Filmy również spoko, taki mały telewizorek za "niedużą" kasę czyli coś o co mi chodziło.   W sklepie dopytywałem się o ew. zwrot, ale już wiem że monitorek zostaje u mnie.   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...