Skocz do zawartości
Razorrr

GTX 750 TI na PCI-Express x16 1.1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postanowiłem ostatnio kupić do swojego trochę starego komputera jakąś kartę graficzną. Wybór padł na dosyć tani używany GTX 750 TI, który pozwoli pograć w nowsze gry, oczywiście bez jakichś wielkich wodotrysków.

No i trochę boję się czy ta karta będzie działać na mojej płycie głównej Gigabyte GA-Q35M-S2, bo jest na niej tylko wspomniany w tytule tematu PCI-Express x16 1.1 (tak pokazuje program GPU-Z), a GTX 750 to bardziej era wersji 2.0 czy nawet 3.0.

Więc czy ta karta będzie działać na tej płycie głównej, czy nie?

 

 

https://pl.aliexpress.com/item/GIGABYTE-karta-graficzna-oryginalny-GTX-750-Ti-2-GB-128Bit-GDDR5-karty-wideo-dla-karta-graficzna/32852909048.html tutaj link do karty, którą zamierzam kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać tylko z lekko okrojoną przepustowością, nie martwił bym się o to zbytnio bo już większym czynnikiem blokującym w grach może okazać się np procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. W tej chwili mam procesor Core 2 Quad Q6600 o taktowaniu 2,4ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No, słabiutki, będzie sobie ograniczał tą kartę. U mnie pełnię skrzydeł 750Ti rozwijał na Phenomie 955 i to podkręconym do 4Ghz, a nie bazowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o podkręcaniu tego procesora albo chociaż o BSEL modzie. Z 2,4ghz będzie 3ghz, więc chociaż może minimalnie uda mi się ograniczyć różnicę w wydajności.

 

No i jak będę w coś grał to co najwyżej w 1680x1050, bo taki mam monitor i nie wszystkie gry będę uruchamiał na pełnych detalach. Zależy mi jedynie na znośnej wydajności typu 30fps w normalnej rozdzielczości minimum 720p.

Edytowane przez Razorrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To CPU będzie raczej ograniczał grafikę, nie szyna. Mam trochę słabszy CPU z troche mocniejszą kartą i to procesor u mnie jest bottleneckiem, a również mam PCI-E 1.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Lepiej weź coś proporcjonalnego, zamiast marnować pieniądze. Może GTX 650, 550?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej weź coś proporcjonalnego, zamiast marnować pieniądze. Może GTX 650, 550?

 

Obie te karty będą mnie kosztować podobne pieniądze co ten 750 TI. Patrzyłem na Allegro to 650 średnio 140-200 złotych, a 550 podobnie. Chociaż widziałem kilka 550 za 120, ale już za 40 złotych więcej mam tego GTXa 750 TI.

Wolę zainwestować w 750 i ewentualnie kiedyś wymienić płytę główną na lepszą, a razem z tym procesor.

Po prostu według mnie ta karta jest bardziej przyszłościowa jeśli chodzi o modernizację sprzętu.

Edytowane przez Razorrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slot to nie problem, PCI-E 1.1 x16 ma jako tako wystarczającą przepustowość dla GTX 750 Ti

procesor faktycznie jest problemem, do Q6600 GTX 650Ti w niektórych momentach będzie za mocny

ale jeśli karty dzieli różnica cenowa zaledwie kilka dych to można wziąć tego 750Ti, dużo pieniędzy nie stracisz, a może przydać się gdy przejdziesz na jakiegoś i5 2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slot to nie problem, PCI-E 1.1 x16 ma jako tako wystarczającą przepustowość dla GTX 750 Ti

 

Jako taka? Styknie i do 980 :E

Ta karta robi miazgę z 750ti i jakoś sie nie dławi tak, że dech zapiera

 

stary wygrzebany testing

tu na forumsach kiedys też był temat wychodziło, że różnica kilka % aż do do seri kart nv 9xx

 

 

Pff tam nawet zapodali dwie karty w sli 980 i jakos dało radę.

Edytowane przez chauwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako taka? Styknie i do 980 :E

Ta karta robi miazgę z 750ti i jakoś sie nie dławi tak, że dech zapiera

GTX 980 będzie sporo wydajniejsza od 750 Ti.

Przy 980 na bank PCIe 1.1 x16 będzie ograniczać,pełnię skrzydeł pokazuje przy PCIe 2.0 x16

 

Pff tam nawet zapodali dwie karty w sli 980 i jakos dało radę.

SLI jak i podobnie CrossFire to obecnie przeżytek.

W ogóle się dziwię,że jeszcze ktoś się bawi w takie rozwiązania(mierna przyrost wydajności w grach,dużo większy pobór prądu,konieczny wybór droższych platform oraz posiadanie mocnego procesora)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 980 będzie sporo wydajniejsza od 750 Ti.

Przy 980 na bank PCIe 1.1 x16 będzie ograniczać,pełnię skrzydeł pokazuje przy PCIe 2.0 x16

 

 

SLI jak i podobnie CrossFire to obecnie przeżytek.

W ogóle się dziwię,że jeszcze ktoś się bawi w takie rozwiązania(mierna przyrost wydajności w grach,dużo większy pobór prądu,konieczny wybór droższych platform oraz posiadanie mocnego procesora)

 

 

 

Wystarczyło zaglądnąć w link i ewentualnie użyc google translate :}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło zaglądnąć w link i ewentualnie użyc google translate :}

Dobra,według tego testu przyznam ci rację.

Ale kto normalny sparuje 980 z PCIe 1.1 x16?

 

@Razorrr Tutaj ta karta jest jeszcze tańsza dodatkowo przy składaniu zamówienia wpisz kod lato617 to jeszcze zaoszczędzisz dodatkowo 3$

Ta,Ali Express,zamów i miesiąc czekaj.

Ta karta to Gigabyte GTX 750 Ti 2GB.Wszystko wygląda pięknie i ładnie,ale Chińczykom to bym niezaufał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta,Ali Express,zamów i miesiąc czekaj.

Ta karta to Gigabyte GTX 750 Ti 2GB.Wszystko wygląda pięknie i ładnie,ale Chińczykom to bym niezaufał

 

Te karty można spokojnie kupić. Zdarzają się oczywiście wadliwe egzemplarze, ale większość to legitne karty. Znam jedną osobę co ma grafikę z Ali i działa jej już od roku.

Chińczykom opłaca się je sprzedawać, bo karty te są wymontowane z komputerów z takich kafejek internetowych, gdzie Chińczycy grają w jakieś gry, prawdopodobnie w jakieś gry MMO typu Metin 2.

Większa szansa, że ewentualnie zostanie się oszukanym na modelach 970, 980, 1050 czy 1060 niż na 750.

 

I tak ogólnie to znalazłem już o wiele ciekawszą ofertę w Polsce na model od MSI tylko czekam na pieniądze.

Dokładnie to MSI GeForce GTX750Ti Twin Frozr OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bierz 750Ti. Być może uda się podgonić na Twojej płycie CPU chociaż do tych 333MHz FSB, ale to najlepiej jakbyś sam sprawdził czy są jakieś opcje oc.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 750Ti. Być może uda się podgonić na Twojej płycie CPU chociaż do tych 333MHz FSB, ale to najlepiej jakbyś sam sprawdził czy są jakieś opcje oc.

 

Będę patrzył właśnie czy da się jakoś w standardowy sposób podkręcić procesor, a jak nie to spróbuję z BSEL modem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...