Skocz do zawartości
Piotr562

Jak odzyskać ostatnia sesję w operze?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem otóż przeinstalowywałem opere z wersji 60 do 53. Na laptopie przywróciło wszystko z wersji 60 najbardziej mi zależało na ostatniej sesji. Na stacjonarnym więc zrobiłem to samo (na laptopie robiłem to najpierw bo na stacjonarnym mam bardzo ważne karty, i gdybym stracił je byłoby źle a na laptopie nic by się wielkiego nie stało) karty się przywróciły zamknąłem przeglądarkę uruchomiłem ponownie i kart już nie było. Teraz moje pytanie jak mogę je przywrócić. Szukałem pliku auto.win czy jakoś tak w plikach niestety nie ma. Próbowałem programem recuva nie działa. Oczywiście zrobiłem kopie katalogu opery przed instalacją ale po podmianie dalej kart nie ma. Ręce opadają proszę pomóżcie Koniecznie muszę je odzyskać, Niektóre karty nie były długo używane więc nie znajd ę ich w historii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plik nazywa się autosave.win, w starej operze, czy w nowszych nie wiem - jest w katalogu sessions w starej operze; opera może mieć 2 katalogi, w dane aplikacji, i local\dane aplikacji (w nowszych może roaming\dane aplikacji) - sessions w starej jest w dane aplikacji; jeśli nie będzie autosave.win z kartami raczej "po ptokach"; takie sesje się zapisuje, i plik z sesjami zabezpiecza - plik jest w katalogu sessions (w starej); te pliczki otwiera oczywiscie notatnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem jest taki, że zrobiłem kopię całego katalogu opery. I tam był folder sesionn ale gdy przeniosłem ten katalog do nowo zainstalowanej opery ale nic się nie przywróciło, jeszcze przejrze wszystkie katalogi i zobaczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma autosave.win ale są 93 pliki session i jakieś numerki. Po ich otworzeniu są same nieczytelne znaki. No e wiem co się dzieje ale utraciłem wszystkie zakładki i chistorie wczoraj jeszcze były jakby coś w komputerze mi buszowało. Zakładki i historię mam na koncie opera synchronizację ale jak się zaloguje na komputerze to zapewne wszystko zniknie da się jakoś przywrócić z tamtad te zakładki a może to konto przechowuje informacje o ostatnio zamkniętej sesji. Dlaczego na laptopie bez kopi zapasowej wszystko się przywróciło, a na stacjonarnym przywróciło się lecz po zamknięciu przeglądarki znikło .

Edytowane przez Piotr562

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, mam starą operę, i nie mam konta; jeśli konto opery na jej serwerze niewykluczone, że automatycznie synchronizuje, czyli i ta sesja może tam być; ale tylko domysł, bo nie używam konta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak by można było te zakładki i karty przywrócić. Jak na tym samym komputerze się zaloguje to znikną te zakładki, bo się synchronizuje na bieżąco muszę popatrzeć czy da się je jakoś wyciągnąć. Ja korzystam z opery 53 bo ta mi się najbardziej podoba (można decydować czy chcesz zainstalować aktualizacje czy nie) i wygląd jakiś lepszy niż w najnowszej operze 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pomogę, bo nie znam nowej opery, tej z nowym silnikiem

 

nie możesz się zalogować na konto z innego urządzenia, np smartfona - ewentualnie wtedy mógłbyś zabezpieczyć stare zakładki, jeśli tam są; ale zasad konta i synchronizacji też nie znam, więc tylko sugestia (ewentualnie zainstaluj operę na smartfona, i z niej się zaloguj - chyba na tym polega synchronizacja, ale powinna rozróżniać urządzenia, i zakładki z komputera nie znikną po logowaniu ze smartfona - ale nie wiem, czy jest opera na androida)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pomogę, bo nie znam nowej opery, tej z nowym silnikiem

 

nie możesz się zalogować na konto z innego urządzenia, np smartfona - ewentualnie wtedy mógłbyś zabezpieczyć stare zakładki, jeśli tam są; ale zasad konta i synchronizacji też nie znam, więc tylko sugestia (ewentualnie zainstaluj operę na smartfona, i z niej się zaloguj - chyba na tym polega synchronizacja, ale powinna rozróżniać urządzenia, i zakładki z komputera nie znikną po logowaniu ze smartfona - ale nie wiem, czy jest opera na androida)

Z utraconymi zakładkami już się pogodziłem, najważniejsze odzyskałem z konta opery trochę z historii synchronizacji, youtuba. Opera na androida jest tylko przepisywać ręcznie zakładki trochę nie bardzo bo ich jest sporo, ale z tym już jakoś sobie poradzę. Dzięki za chęć pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...