Forum PCLab.pl: Metagmae i inne wirusy przeglądarkowe. Pomocy. - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Metagmae i inne wirusy przeglądarkowe. Pomocy. Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Raven246 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 20 Czerwiec 2019 - 07:09

Hej chciałabym użytkowników tego forum poprosić o pomoc.

Od jakiegoś tygodnia przy pierwszym starcie komputera w Operze otwierała mi się strona Metagmae ( z ciekawymi obrazkami XD )
na poczcie zaczęło pojawiać się multum wiadomości z różnymi propozycjami. Już wyczaiłam że jest to wirus na bank. W internecie pisały aby sprawdzić pluginy przeglądarki, i rzeczywiście w Operze mam plugin którego nie mogę w żaden sposób usunąć. Zanalazłam również aby szukać w rejestrze, ale jestem raczej totalnym laikiem komputerowym i nawet nie wiedziałąm gdzie szukać. Wczoraj zobaczyłam maila który przysporzył mi trochę nerwów. Mianowicie było to cos w stylu ,, jestem hakerem, wyslij mi pieniądze, obserwuje cię od dłuższego czasu ". Koledzy którzy nie są informatykami ale próbowali mi pomóc uspokoili mnie tym że to może być jakaś podpucha( mam nadzieję). Wykonałam skan Avastem ktróy wykazał że rzeczywiście jest jakiś problem z wirusami ale nie mogę ich nim usunąć(bo mam darmowego Avasta). Postanowiłam też zrobić pełne skanowanie systemu przy uruchomieniu. Nie wiem czy to coś dało bo plugin w Operze dalej pozostał, ale pojawił mi się komunikat ,,dinoraptozor. org -Nie można odnaleźć aplikacji" . Mógłby ktoś pokierować mnie co powinnam zrobić , pobrałam antywirusa AVG zobaczymy czy to coś da. Bardzo dziękuję za wszelką chęć pomocy :)

#2 Użytkownik jest niedostępny   toska78 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 20 Czerwiec 2019 - 16:02

Zrób i podaj logi z narzędzia FRST.

Strona 1 z 1