Skocz do zawartości
biosu66

Płyta + CPU + RAM do 1500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Nie wiem czy dokupić RAM czy zrobić upgrade na nową platformę? Obecnie mam AMD FX6300 6-rdzeniowy. Procesor jest OK, wystarcza pod moje wymagania. Płyta główna ASUS M5A78-LM już troszkę stara i 8GB ram robi się za mało oraz nie mogę zamontować nowoczesnych dysków NVMe.

 

Mógłbym zrobić upgrade, ale kompletnie już nie siedzę w temacie. Wymieniłbym tylko płytę, ram i cpu. Zasilacz beQuiet 550W chyba może zostać lub można kupić nowy, bo ze 6 lat już ma. Obudowa Fractal jakaś tam. Nie pamiętam. Duża jest. Grafika Nvidia 970 GTX i na pewno zostaje jeszcze na kilka lat. Z taką konfiguracją Wieśka 3 pociągnęło prawie na ultra bez rozmazania tła przy obracaniu kamery, czego bardzo nie lubię.

 

Komputer służy mi wyłącznie do pracy. Często uruchamiam maszyny wirtualne stąd zapotrzebowanie na wielordzeniowy CPU oraz szybkie dyski. Niekiedy raz na rok odpalę jakiś tytuł AAA.

 

Co teraz mógłbym kupić z płyt pod procesor AMD z RAMem? Czy warto poczekać, bo może coś nowego się szykuje?

 

Budżet to około 1500zł za wszystko. Ale gdyby było warto dopłacić, bo można jakiś % więcej zyskać, to mogę to rozważyć. Wyłącznie nowe podzespoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to poczekaj bo 7 lipca premiera nowych procków od AMD, jeśli nie zainteresuje Cię seria 3xxx to zawsze można wtedy kupić taniej serię 2xxx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nie wiem czy dokupić RAM czy zrobić upgrade na nową platformę? Obecnie mam AMD FX6300 6-rdzeniowy. Procesor jest OK, wystarcza pod moje wymagania. Płyta główna ASUS M5A78-LM już troszkę stara i 8GB ram robi się za mało oraz nie mogę zamontować nowoczesnych dysków NVMe.

 

Mógłbym zrobić upgrade, ale kompletnie już nie siedzę w temacie. Wymieniłbym tylko płytę, ram i cpu. Zasilacz beQuiet 550W chyba może zostać lub można kupić nowy, bo ze 6 lat już ma. Obudowa Fractal jakaś tam. Nie pamiętam. Duża jest. Grafika Nvidia 970 GTX i na pewno zostaje jeszcze na kilka lat. Z taką konfiguracją Wieśka 3 pociągnęło prawie na ultra bez rozmazania tła przy obracaniu kamery, czego bardzo nie lubię.

 

Komputer służy mi wyłącznie do pracy. Często uruchamiam maszyny wirtualne stąd zapotrzebowanie na wielordzeniowy CPU oraz szybkie dyski. Niekiedy raz na rok odpalę jakiś tytuł AAA.

 

Co teraz mógłbym kupić z płyt pod procesor AMD z RAMem? Czy warto poczekać, bo może coś nowego się szykuje?

 

Budżet to około 1500zł za wszystko. Ale gdyby było warto dopłacić, bo można jakiś % więcej zyskać, to mogę to rozważyć. Wyłącznie nowe podzespoły.

 

https://www.x-kom.pl/lista/6s9r4prf8

 

nic lepszego na dzisiaj nie wymyślisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/lista/6s9r4prf8

 

nic lepszego na dzisiaj nie wymyślisz

 

Dzięki. Czytałem o serii 3000. Nowe procesory 8 rdzeniowe będą kosztować znacznie powyżej 1000 PLN? Może faktycznie poczekam i zobaczymy jak będzie z obniżką cen.

 

Ewentualnie jaki jeszcze nowy zasilacz polecasz do tego zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile kasy masz na zasilacz. Może to buć vero L2 500w, BQ system power 9 500w, supremo m2 550w, focus 450w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile kasy masz na zasilacz. Może to buć vero L2 500w, BQ system power 9 500w, supremo m2 550w, focus 450w

 

Na zasilacz jeszcze ze 300 stówy mogę dorzucić.

 

Czyli CPU w zasadzie mamy. Wybór jest jeden. Czy z płyt głównych coś jeszcze powinienem brać pod uwagę? P.S. Nie zamierzam kręcić CPU. Przydadzą się złącza na dyski NVMe oraz obecne, które mam trzy SSD/SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz kręcić to parę dyszek taniej jest B450 AORUS ELITE, do 300 można już seasonica focusa 450w, ewentualnie jakąś półkę niżej albo i dwie jest supremo m2 550w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz kręcić to parę dyszek taniej jest B450 AORUS ELITE, do 300 można już seasonica focusa 450w, ewentualnie jakąś półkę niżej albo i dwie jest supremo m2 550w.

 

Czy płyta MSI B450 TOMAHAWK nada się pod przyszłe procesory ZEN 2+?

 

I jeszcze jedno. Mam teraz cooloer Noctua NH-U9S. Jest to model dosyć stary, bo ma kilka ładnych lat. Ale czy nada się zamiast box-owego coolera na Ryzena? Jest kompatybilny? To jest kawał dobrego chłodzenia. Szkoda byłoby go wyrzucać. Wyczytałem, że muszę kupić takie coś: NM-AM4-UxS kit https://www.x-kom.pl/p/396885-tuning-pc-noctua-mounting-kit-nm-am4-uxs.html

Edytowane przez biosu66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nada się. Co do mocowania na AM4 noctuna bodajże wysyła bezpłatnie owe zestawy montażowe, musisz do nich napisać no i mieć paragon czy coś na potwierdzenie zakupu tego chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nada się. Co do mocowania na AM4 noctuna bodajże wysyła bezpłatnie owe zestawy montażowe, musisz do nich napisać no i mieć paragon czy coś na potwierdzenie zakupu tego chłodzenia.

 

Czy jest sens dopłacać do tej płyty? https://www.x-kom.pl/p/440977-plyta-glowna-socket-am4-gigabyte-b450-aorus-pro.html w stosunku do MSI B450 TOMAHAWK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...