Skocz do zawartości
kasmiros

problem z zainstalowaniem win7 z bootowalnego pendrive

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, mam taki problem, że jak odpalam bootowalny pendrive z win7 to pokazuje mi się taki dziwny komunikat... Nie wiem też czy to nie wada HDD(kupiony używany) bo w biosie mam wszędzie not detected a podłączałem różnymi kablami do różnych wejść na płycie.

https://ibb.co/ckmBxTz

https://ibb.co/wMcFYgC

https://ibb.co/6bvtT2z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS nie widzi żadnego dysku na SATA. Zakładam oczywiście, że podpiąłeś dysk pod SATA 1-4 oraz dałeś mu zasilanie. Jeśli słychać, że dysk pracuje (talarze się kręcą) to wejdź w biosie w ustawienia partu SATA (tego pod który podpiąłeś HDD) i sprawdź czy nie masz tam zaznaczonej opcji "not detected lub disable. Z tymi ustawieniami dysk nie będzie wykrywany. Ma być enable lub auto.

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS nie widzi żadnego dysku na SATA. Zakładam oczywiście, że podpiąłeś dysk pod SATA 1-4 oraz dałeś mu zasilanie. Jeśli słychać, że dysk pracuje (talarze się kręcą) to wejdź w biosie w ustawienia partu SATA (tego pod który podpiąłeś HDD) i sprawdź czy nie masz tam zaznaczonej opcji "not detected lub disable. Z tymi ustawieniami dysk nie będzie wykrywany. Ma być enable lub auto.

O kurde nie podpiąłem zasilania xD teraz działa i widzi dysk ale błąd dalej wyskakuje po podłączeniu pendrive :/ jakieś pomysly ktoś ma czemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale o który komunikat chodzi - jeśli o ostatni to uefi nie widzi pena - prawdopodobnie dlatego, że startujesz w trybie chyba? uefi, a do 7 musisz wystartować w trybie cms albo legacy; jeśli w tym trybie wystartuje musisz jeszcze przekonwertować dysk z gpt na mbr, poszukaj w sieci jak przekonwertować dysk na mbr na początku instalacji; dopiero wtedy 7 się zainstaluje; ewentualnie jeszcze potrzebujesz sterowniki usb3 do 7, zależy od procesora

 

jeśli dysk nowy i nie używany nie musisz konwertować, tylko trzeba wystartować w trybie csm\mbr

 

ale komunikat swiadczyłby, że dysk już był na gpt\uefi

 

poczytaj w sieci o różnicy instalcji między uefi a mbr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale o który komunikat chodzi - jeśli o ostatni to uefi nie widzi pena - prawdopodobnie dlatego, że startujesz w trybie chyba? uefi, a do 7 musisz wystartować w trybie cms albo legacy; jeśli w tym trybie wystartuje musisz jeszcze przekonwertować dysk z gpt na mbr, poszukaj w sieci jak przekonwertować dysk na mbr na początku instalacji; dopiero wtedy 7 się zainstaluje; ewentualnie jeszcze potrzebujesz sterowniki usb3 do 7, zależy od procesora

 

jeśli dysk nowy i nie używany nie musisz konwertować, tylko trzeba wystartować w trybie csm\mbr

 

ale komunikat swiadczyłby, że dysk już był na gpt\uefi

 

poczytaj w sieci o różnicy instalcji między uefi a mbr

Zbootowalem pendrive z win7 na mbr i kegacy i ustawiłem w biosie wszystko na łęgach i raz udało mi się odpalić instalator, zostawiłem i za chwilę spojrzałem i ekran był czarny. Teraz jak wyjmę baterie z biosa i włączę penka z gpt to ten sam komunikat, no to zmieniam znowu w biosie na legacy i wsadzam drugiego penka z win na MBR nagranym i po wyświetleniu tego pierwszego ekranu gdzie pokazuje co nacisnąć żeby wejść do biosa, robi się czarny ekran. Po resetowaniu nawet już tego obrazu nie pokazuje tylko wciąż czarny. Trzeba wyjąć baterie i od nowa to co napisałem tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co wyjmować baterię, tryb startu ustawia się w uefi\biosie - najpierw ustawia sie ogólnie tryb startu, np uefi albo uefi only, albo, w twoim przypadku, legacy albo csm - po wybraniu trybu ogólnego tzreba jeszcze ustawić bootowanie z urządzenia, najczęściej jest to tzw priorytet bootowania, ustawiasz usb na 1 miejscu, itd

 

jeśli ekran czarny pewnie pen źle zrobiony, tzn nie ma na nim kodów mbr - pen do startu w mbr można zrobić samemu, poszukaj w sieci pod np jak zrobić\przygotować pena z instalatorem 7 do startu w mbr za pomocą diskpart

 

ewentualnie możesz wypalić instalator na płytce - zaleta - instalator nie potrzebuje wtedy sterowników usb3, a niewykluczone, że twój może potrzebuje, jeśli masz nowszy procesor; jak wypalić płytkę - klik

 

oczywiscie do startu z płytki ustawiasz legacy\csm - i dvd na 1 miejscu; jeśli csm wybierasz start z dvd, nie z uefi dvd

 

ps - pamiętaj, że konwersja dysku gpt-mbr aktualna

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...