Skocz do zawartości
Szczęściarz

Karta za 300 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuje karty do 300 zł do upgrade z gt730, ponieważ chciałbym zagrać w Wiedźmina 2, ale moja karta na to średnio pozwala.

Zastanawiałem się na GTX 660 Ti lub rx480.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rx480 to inna epoka w porównaniu do gtx 660ti. Na tym to i w Wiedźmina 3 spokojnie pograsz (i to na high w 60fps). Podaj pełną specyfikację komputera, bo tak działamy na ślepo.

Jasnowidzem nie jestem nie wiem czy Twój zasilacz da radę, czy wejdzie do Twojej obudowy ani czy jest sens, bo nie znam wydajności reszty sprzętu - przede wszystkim procesora.

 

Swoją drogą to gdzie znalazłeś rx480 za 300zł? Z nimi też może być niestety inny problem. W tej cenie rx470 i 570 będą raczej zajechane po koparkach. Ale wierzę, że rx470 da się już znaleźć sprawnego i normalnego za te 300zł skoro rx570 da się za ok 400zł.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jakiś HP'ka 300W

Obudowa HP Elite 7100 MT takie małe gówienko.

Procesor powinien spokojnie pociągnąć i7-870

Edytowane przez Szczęściarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie Twój zasilacz nie nadaje się pod RX 480 ani pod RX 470 ani pod żadną kartę z wtyczką 6 pin

za 300zł da radę kupić GTX 1050 2GB i w tym kierunku powinieneś iść bo za 300zł to można kupić RX 470/480 ale jedynie po koparce

patrzyłeś czy obudowa nadaje się do wstawienia karty graficznej?

Edytowane przez Legendios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor ok, powinien wystarczyć.

Obudowa na szczęście midi tower.

 

Ale zasilacz to mnie martwi. Ale jest normalny ATX więc można go wymienić tylko, że to dodatkowe koszty.

300W pod rx480 to nie byłby najlepszy pomysł. Jakie masz tam kable pod PCIe? rx480/470/570 wymaga kostki 8pin. Ta karta swoje już ciągnie. Nawet po UV ze 150W weźmie.

gtx 660ti zresztą w cale nie jest lepszy. Potrzebuje z tego co widzę 2x6Pin.

 

w takim razie Twój zasilacz nie nadaje się pod RX 480 ani pod RX 470 ani pod żadną kartę z wtyczką 6 pin

za 300zł da radę kupić GTX 1050 2GB i w tym kierunku powinieneś iść bo za 300zł to można kupić RX 470/480 ale jedynie po koparce

patrzyłeś czy obudowa nadaje się do wstawienia karty graficznej?

Oprócz tego, że buda to piekarnik to kartę graficzną może zmienić. Tylko musi wymienić zasilacz:

https://h30434.www3.hp.com/t5/Desktops-Archive-Read-Only/HP-Elite-7100-MicroTower-Case/td-p/1347079

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten komputer absolutnie nie nadaję się pod Radeona, tutaj trzeba wstawić jakiegoś lekkiego, chłodnego GeForce

660Ti można odrzucić na starcie, lepiej iść w 1050

Edytowane przez Legendios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie Twój zasilacz nie nadaje się pod RX 480 ani pod RX 470 ani pod żadną kartę z wtyczką 6 pin

za 300zł da radę kupić GTX 1050 2GB i w tym kierunku powinieneś iść bo za 300zł to można kupić RX 470/480 ale jedynie po koparce

patrzyłeś czy obudowa nadaje się do wstawienia karty graficznej?

Raczej się nadaje karta może mieć do 24 cm długości

Obudowe można w razie czego dokupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić na Wiedźmina 2 gtx1050 starczy.

No niestety ten komputer nie był stworzony z myślą o grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1050 to nawet na Wiedźmina 3 w dobrych ustawieniach wystarczy, po przesiadce z GT 730 będzie to jak skok do innej galaktyki

300zł to za mały budżet by myśleć nad normalnym RX 470 / 480 bo w tej kwocie kupisz jedynie syfiastą z koparki ala Miming Edition

Edytowane przez Legendios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1050 to nawet na Wiedźmina 3 w dobrych ustawieniach wystarczy, po przesiadce z GT 730 będzie to jak skok do innej galaktyki

300zł to za mały budżet by myśleć nad normalnym RX 470 / 480 bo w tej kwocie kupisz jedynie syfiastą z koparki ala Miming Edition

Był tu już ktoś kto kupił, chyba na OLX rx570 8GB od XFX z gwarancją chyba 1,5 roku za 350zł. Więc wszystko jest możliwe.

Na OLX są normalne sztuki rx470 za ok 350zł. Wszystko zależy jak trafisz, nie każdemu będzie zależało na tych 50zł tylko raczej będzie się chciał pozbyć już sprzętu, który mu zalega w szafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zielonych max to krótki GTX 1050Ti bez dodatkowego zasilania. Może być też GTX 1050 lug GTX 750Ti. Od czerwonych będzie gorzej - max to R7 260X/ HD 7790. Albo wymień zasilacz na jakąś Deltę albo Fortrona za 50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 200 zl mozna od reki mieć gtx 960 od żółtych, stówka zostaje na nowy zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 200 zl mozna od reki mieć gtx 960 od żółtych, stówka zostaje na nowy zasilacz

to też dobra opcja, tylko za 200zł nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://s.click.aliexpress.com/e/qHnmFx8Qn

 

plus kupon znizkowy na 20zl i mamy 202 zł

Ta i niech czeka miesiąc lub dłużej na kartę, a do tego możliwy VAT, karta uszkodzona, kolejne dwa miechy czekania + koszty wysyłki... I mamy ponad 300 zł i 3 miechy bez karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta i niech czeka miesiąc lub dłużej na kartę, a do tego możliwy VAT, karta uszkodzona, kolejne dwa miechy czekania + koszty wysyłki... I mamy ponad 300 zł i 3 miechy bez karty.

W sumie to mi się nie widzi, już raz zamawiałem z chin i trochę było to frustrujące. Po za tym karty z chin to ryzyk-fizyk i wolałbym nie ryzykować utraty pieniędzy. Narazie najlepszym wyborem wydaje się być gtx 1050/ti, chociaż chyba jednak lepiej myślę, że zwiększe budżet i kupię rx 560\570 z obudową i zasilaczem.

Edytowane przez Szczęściarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 560 to jest właśnie taki odpowiednik gtx 1050, jakby się kto pytał. Więc model 570 jest bez porównania wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...