Skocz do zawartości
owlman

Modernizacja komputera (1000-1500 zł)/Gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Najpierw podam specyfikację obecnego PCta, a później opiszę po kolei o co mi chodzi.

 

CPU: i7-6700 3,40GHz

Chłodzenie boxowe

GPU: Gigabyte GTX 1060 6GB

RAM: 2x8GB (DDR3, 1333MHz) - firma jakaś słaba

Zasilacz: 450W

HDD: 2TB Seagate

Płyta główna: MSI/Medion

Obudowa: Medion, ciasna jak diabli

 

Tak jak w tytule, PC służy mi do gier. Rozdzielczość 1920x1080. Gry takie jak: BFV, Assassin's Creed Origins/Odyssey, FC5. Niedługo przymierzam się do Wieśka 3, no i czekam na Cyberpunka. Obecnie większość tytułów udaje mi się odpalać na średniowysokich detalach lub bardzo wysokie/ultra (w zależności od tego jakie są opcje w grze). Klatki między 50-60.

 

Najbardziej w oczy kłuje RAM. Myślałem ostatnio nad wymianą kilku części (zasilacz, obudowa, SSD, płyta główna i RAM), ale trochę poczytałem, poszukałem i pod ten procesor nie ma raczej sensownej płyty głównej, która pozwoliłaby za jakiś czas na przejście na 8/9 generację Intela chociażby. Ponadto ten procesor obsługuje pamięci bodaj do 2400MHZ, więc kupno czegoś >3000 MHz nie ma większego sensu. No i tutaj pojawia się pytanie: w co zainwestować NAJPIERW. Procesor do najgorszych nie należy. Myślałem nad kupnem np. RTX 2060, ale, według tego co jest w internecie, procesor będzie go ograniczał. Z kolei wymiana procesora + płyty głównej na np. i5-8400/9600k będzie wiązała się z tym, że to zapewne GPU będzie wąskim gardłem. Z tego wynika kilka opcji:

 

a)Kupić w najbliższym czasie RTX 2060, a za jakiś rok/dwa zmienić procesor z płytą główną, RAMem i dokupić dysk SSD

b)W najbliższym czasie wymienić procesor, płytę główną, RAM i dokupić SSDka, a w późniejszym czasie zainwestować w kartę graficzną.

c)Nie ruszać niczego, kupić tylko lepszy zasilacz i większą obudowę (co w poprzednich dwóch punktach też bym zrobił), a CPU/GPU wymienić za jakiś czas.

 

Jeżeli chodzi o budżet, to na GPU mogę wydać mniej więcej tyle ile kosztuje RTX 2060. Na CPU+MOBO+RAM to 1500-2000 zł.

 

Dziękuję z góry za pomoc.

Edytowane przez owlman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienisz grafike - bedzie troche lipa, bo wolny RAM ograniczy jej potencjał i procek nieco też w miejscach procesorowych. Wymienisz CPU, no to znów wielkiego wzrostu nie odczujesz, bo grafika jest jaka jest - dobra na teraz, ale szału już nie robi.

 

Jak dla mnie - odłożyć więcej kasy i wymienić jedno i drugie (czyli przy CPU - płyta, proc, RAM), bo obecny zestaw dobrze się uzupełnia.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

W sumie to zgadzam się z opinią wyżej. Chociaż po taniości na gtx1070 jeszcze byłby sens.

Do Wieśka 3 to obecny sprzęt Ci spokojnie wystarczy. Cyberpunk będzie dopiero w kwietniu więc nie ma co się spinać.

 

Myślę, że najlepszym pomysłem byłaby sprzedaż obecnego sprzętu i złożenie nowego. Nie jestem jednak pewien za ile to pójdzie. i7-6700 i RAM DDR3 to specyficzne połączenie.

 

Edit.

SSD jednak koniecznie kup, nie zmarnuje się. No i przełożysz go sobie w przyszłości.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Zrobię raczej tak jak mówicie. Na razie nie będę nic zmieniał (kupię tylko większą obudowę, bo do tej nie można ręki włożyć) i w zależności od funduszy, postaram się w przyszłym roku wymienić wszystko, a graty pójdą na sprzedaż. Niestety ten komputer kupiłem dość niedawno w całości i była to dość pochopna decyzja, ale myślałem, że będzie niezłą bazą pod rozbudowę (pierwotnie był tam GTX 960). Ale ostatni czas na rynku podzespołów komputerowych przespałem i błędnie oceniłem ten zestaw. Ale i tak myślę, że da radę coś wymyślić.

 

Wrócę tu, jak będę już szukał nowych części. Jeszcze raz dziękuję za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...